Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 18:48

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Witam,
w najbliższym czasie czeka mnie zakup nowego rozrzutnika obornika. Ładowność jaka wchodzi w grę to 6 lub 8 ton. Proszę o poradę jaki rozrzutnik zakupić. Potencjalny produkt musi mieć deklarację zgodności (zakup na PROW), posuw hydrauliczny, adapter pionowy, nadstawki do qq oraz hamulce (najlepiej hydrauliczne). Nie chciał bym zbędnie szaleć z pieniędzmi więc proszę o jakiś wygórowanych fantazji.

Osobiście zastanawiałem się nad firmą IGAMET. Za posuw hydrauliczny, adapter pionowy, nadstawki do qq, hamulce hydrauliczne, ładowność 8ton dziś zaśpiewali mi 38tyś zł netto. Jest tam tylko niewiadoma z deklaracją zgodności (wersja 6 tonowa ma ją na 100%)

Dodam że rozrzutnik będzie współpracował z ciągnikiem MC Cormick CX95 (90KM)

Edytowany przez katopo, 13 kwiecień 2012 - 18:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Dzisiaj, 19:00
  •  

#2 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 19:12

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton http://warfama.pl/Na...turalnych#N-266
świetny rozrzutnik ale cena chyba dość spora nie pamiętam teraz jaka ale cos koło 60 tys

Edytowany przez elku87, 13 kwiecień 2012 - 19:13.

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#3 Share KUJPOM1988

KUJPOM1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 19:27

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton polecam warfame N-266 . mam rok i bez awari . wspolpracuje tez z 90 konym ciagnikem .

#4 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 08:19

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Znajomy też polecał mi metal fach N-267 ma go od dwóch lat i nie narzeka.
Nie będę ukrywał że cena też odgrywa dużą rolę.

Edytowany przez katopo, 14 kwiecień 2012 - 08:21.

#5 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2012 - 14:56

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Dla ciebie pewnie za drogi, ale ja bym polecił Fliegla. Mam 10t tej właśnie firmy i choć obornika mam bardzo mało to dobrze się sprawuje, a po zasunięciu tylniej klapy można spokojnie wozić kukurydzę.

#6 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 19:09

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Kolego wybierał bym na twoim miejscu 8T bo jest tylko 50 cm dłuższa od 6T a osobiście ci odradzam firme igamet pewna osoba z okolic Rudej kupiła u nich 6T i pod koniec gwarancji podczas skrętu na asfalcie oderwało się koło ścięło je przy piaście.

#7 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 17:20

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Też skłaniam się ku 8 tonom. Jeśli nie IGAMET to może Warfama n-266 lub metal-fach N-267 Tylko to jest koszt już rzędu ponad 45tyś zł netto
Słyszałem o firmie Jol-Met co sądzicie o tej firmie? Za rozrzutnik 8 tonowy z adapterem pionowym chcą 33tyś + nadstawki do qq 2tyś + 1,2 tyś hamulce + 2,5tyś posuw hydrauliczny. Czyli 39 tyś zł netto

#8 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:14

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Czekam właśnie na rozrzutnik tej firmy ma być w tym tygodniu 8T pionowe wałki i hydrauliczny posuw.

#9 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:14

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Maxer liczę na recenzję z twojej strony i jakieś zdjęcia. Jak możesz to napisz ile dałeś za taki rozrzutnik.

#10 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:09

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Dzwoniłem dzisiaj i dostane go w sobotę

20,04,2012 Niestety przywiezie mi go w poniedziałek

Edytowany przez Maxer, 20 kwiecień 2012 - 20:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 21:29

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Maxer napisz jutro pierwsze wrażenie. A mam jeszcze jedno pytanie na temat użytkowników Warfamy N-266 jak wygląda sprawa z wożeniem kukurydzy i podobnych na kiszonki. Czy ten rozrzutnik się do tego nadaje?

#12 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:51

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Katopo rozrzutnik zrobili tak jak chciałem a to co mi w nim najbardziej się podoba to że podłoga to jest jeden kawał blachy . Wałki są dobrze wyważone, posuw chodzi super, szerokie opony 400. Jak ktoś chce zdjęcia to niech na priv wyśle adres e-mail.

Edytowany przez Maxer, 23 kwiecień 2012 - 19:56.

#13 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 12:40

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Znalazłem też niedawno ofertę firmy Moskit z Śliwnik k.Kalisza i wydaje się ciekawa. Czy ktoś użytkuje taki sprzęt? Co o nim sądzicie? link do strony: http://www.moskit.fr.pl/

I tu pojawia się pytanie jakie są wady i zalety podwozia typu tandem a podwozia jedno osiowego z większą oponą?

Edytowany przez katopo, 24 kwiecień 2012 - 12:41.

#14 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:55

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Moim zdaniem tego rozrzutnika bym nie kupił przez adapter takie łopaty mam w rozrzutniku z czarnej białostockiej (jeden wał) i wali bryłami obornika.

Różnice tandem a jedna oś:
-mniejszy nacisk na 1 cm2
-lepiej się zachowuje na nierównościach
-częściej spotykany
-rwanie darni na zakrętach
więcej mi nie przychodzi do głowy

#15 Share SylwekStaszewski

SylwekStaszewski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 12:18

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Moskit napewno o wiele tańszy

#16 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 27 kwiecień 2012 - 19:37

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton a unia group tytan 8 albo tytan 10 ???

#17 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 08:14

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton niestety Tytan jest już dla mnie za drogi

#18 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:31

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Koledzy rozrzutnik spisuje się na bardzo dobrze polu rozrywa obornik bez problemu a w połączeniu z posuwem hydraulicznym to bajka po 3 dniach od skończenia wywożenia obornika myłem go( czekałem na myjkę) to farba odpadała tylko na adapterze ale tylko wierzchnia warstwa a podkład zostawał łańcuchy się trochę rozciągnęły jest jeden minus trochę wciąga obornika pod podłogę ale nie tyle co warfamy 6T.
Ogólnie sprzęt jest bardzo dobry a za te pieniądze to lepszego nie można kupić no chyba że ktoś sobie domówi zasuwy :)

#19 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 12:44

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton a można w twoim zamówić zasuwy? Przydały by się do kiszonki i do tego aby nie gubić obornika po drodze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 14:12

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton Jak składasz zamówienie to mogą ci wstawić zasuwy (nie wiedziałem o tym wcześniej kierowca mi to powiedział jak przywiózł rozrzutnik) bo później już nie (trzeba sporo przerabiać) zrobią jak sobie życzysz przed adapterem(jak w metal fachu) lub za nim, a do kukurydzy chyba ona się nie zda bo będzie ona niższa od nadstawek więc będziesz musiał ją wyjąć i wsadzać klapę tylną od nadstawek.
Ja osobiście do obornika nie potrzebuje zasuwy bo jak wywoziłem obornik to nic mi się nie zgubiło wystarczy po naładowaniu zajść z tyłu i zwalić to co leży na ślimakach tylko jak uruchamiasz wałki to obornik na nich leży i gęsto rzuci na ziemię i to może być problem na łąkach, a jak miałbym chciał wstawić sobie klapę to bym zrobił tak jak tu: http://otomoto.pl/po...-p-A113140.html