Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsługa Codzienna, Sezonowa

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 13 kwiecień 2012 - 18:41

Obsługa Codzienna, Sezonowa Temat zakładam z myślą opisania przez użytkowników ich obsługi codziennej, bądź też sezonowej ich ursusów, np: co robicie przy ciągniku gdy zaczynacie prace, wiadomo że sprawdzanie stanów oleju, płynu itp, ale może jeszcze coś robicie? albo inaczej co Waszym zdaniem jest porzyteczne do zrobienia aby ciągnik chodził jak najsprawniej itp, co jaki czas sprawdzacie luz zaworowy itp... wiadomo że jak się dba o traktor to będzie chodził długo i bezawaryjnie więc niektóre uwagi mogą się przydać i uchronić przed uszkodzeniem sprzętu....:)

jeśli temat się nie podoba to prasze o usunięcie i z góry sory :)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa Codzienna, Sezonowa Dzisiaj, 11:22
  •  

#2 Share kamil07147

kamil07147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, produkcja roślinna i zwierzęca

Napisany 13 kwiecień 2012 - 19:39

Obsługa Codzienna, Sezonowa kolego u mnie to wygląda tak co 50mth smarowanie wszystkich elementów które tego wymagają(tj.układ kierowniczy i pozostałe miejsce w których producent przewidział taką konieczność) oleje o tym to chyba nie trzeba mówić luz zaworowy mechanik powiedział mi że spokojnie co 300mth można sprawdzać, sprawdzenie elementów które mocowane są za pomocą śrub(w książce pisze że co 500mth trzeba sprawdzićale nie zaszkodzi raz czy dwa razy w roku) ...wiadomo odpalić sprzęta posłuchać czy nie wydaje jakichś niepożądanych dźwięków, sprawdzić stan paska klinowego...i to chyba tyle z takich bardziej szczegółowych rzeczy...
Właściciele Massey Ferguson wpisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50935-klub-wlascicieli-massey-ferguson

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 13 kwiecień 2012 - 19:52

Obsługa Codzienna, Sezonowa To może ja coś napiszę.
Na przykładzie ciągnika Zetor 7211. Oleje zmieniane co sezon tzn jesień, filtry także. Trzeba pamiętać też o rozgrzaniu silnika w zimę, to na pewno się przyczynia do tego wyniku. Ciągnik pracuje ok. 80mtg rocznie, wiem szału nie ma, ale to chyba starczy, to jest przepis na bezawaryjne 22 lata pracy. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 13 kwiecień 2012 - 20:08

Obsługa Codzienna, Sezonowa No więc w codziennej eksploatacji to wiadomo sprawdzanie stanu płynów( u mnie w 330 konkretnie to 1 w chłodnicy) i olejów, no i ogólne słuchanie traktora. Ja tam co jakiś czas sprawdzam czy jakiś wycieków gdzieś nie ma w ukł paliwowym itp...no i napięcie i stan paska. Wiadomo raz na sezon (zależy czasami jesienią po pracach czasami na wiosnę przed pracami, zależy jak się wyrobie) zmiana oleju w śilniku i filtrów, w skrzynii poprostu jak wymaga wymiany to wymieniam. Zawsze w zimie go tak dokładniej oglądam i usterki(jeżeli są) których wcześniej nie dojżałem naprawiam. 2 razy w roku go przesmaruje gdzie trzeba i mogę stwierdzic, że giągnik chodzi prawie bezawaryjnie. Ma swoje 34 lata więc czasami może odmówic posłuszeństwa :) , choc przeważnie są to jakieś drobnostki. Więc podsumowywując jak dbasz o płyny i oleje, smarujesz i naprawiasz od razu usterki, a nie czekasz aż stanie i nie ruszy. to musi chodzic bezawaryjnie. To tyle odemnie, nic twórczego nie wymyśliłem ale może się komuś przyda :)