Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybicie tulei z obudowy u mtz-ta w prawym kole

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adrian7211

adrian7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny :)
    Rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2012 - 18:31

Wybicie tulei z obudowy u mtz-ta w prawym kole Mam problem z wybiciel tej tulei co wchodzi w tą obudowę. Prosił bym o dobre porady jak to zrobić.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie01407.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybicie tulei z obudowy u mtz-ta w prawym kole Dzisiaj, 23:18
  •  

#2 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 19:15

Wybicie tulei z obudowy u mtz-ta w prawym kole Oj męczyliśmy się z tym w tamtym roku, oj męczyli. Na początku było uderzane w tą tuleje zaraz pod tym kołnierzem. Cos tam się ruszyło ale tuleja pękła tak że na wierzchu już nie było za co uderzać. I chyba odkręciliśmy tam od spodu i nie wiem czy dawało coś uderzanie zapierając za rowki od uszczelniaczy, ale skończyło się na wspawaniu płaskowników w środek, dłuższa brecha i większy młot i powoli dało rade :)
Może ktoś ma lepszy patent na to :)
Powodzenia

Aha i tam na zdjęciu u góry nie wiem czy jakiegoś zabezpieczenia nie było. I trzeba go chyba było wyciągnąć :)

Edytowany przez klama, 13 kwiecień 2012 - 19:16.

KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 19:20

Wybicie tulei z obudowy u mtz-ta w prawym kole Fakt tam można od dołu przypiepszyć po odkręceniu dekla.
KPK Kumurun Team

#4 Share marcin389

marcin389

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 28 kwiecień 2012 - 21:51

Wybicie tulei z obudowy u mtz-ta w prawym kole tez mialem z tym problem, majsterk ktory mi to naprawial musial rozgrzewac to palnikiem i wtedy jakos udalo sie wybic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Mikey

Mikey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 19:42

Wybicie tulei z obudowy u mtz-ta w prawym kole A czy te tuleje mogą spowodować latanie kół przednich?

#6 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:09

Wybicie tulei z obudowy u mtz-ta w prawym kole raczej nie ale wyciek oleju jak są popękane sprawdź zbieżność i luzy na drążkach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 01 maj 2012 - 09:13

Wybicie tulei z obudowy u mtz-ta w prawym kole

Fakt tam można od dołu przypiepszyć po odkręceniu dekla.

Tam nie ma punktu zaczepienia dla wybijaka, to co wystaje to integralną część odlewu obudowy zwolnicy, na której opiera się łożysko oporowe sprężyny. Jeżeli to uszkodzi to do wymiany cały korpus. Tak jak sugerowali poprzednicy, wspawanie czegoś w środek tulei, nagrzanie korpusu palnikiem, lub jak ja to robię rozwiercenie jej i wykruszenie. Wcześniej trzeba wybić kołek fi14. widoczny od tyłu zwolnicy.
@mikey Jeżeli po podniesieniu przodka można wyczuć wyraźny luz w płaszczyźnie pionowej w kole to masz wyrobione tuleje zwrotnic, latanie kół podczas jazdy, czyli w płaszczyźnie poziomej, sugeruje zużycie wkładek w przegubach drążków. Zwykle wyrobione tuleje, wiążą się ze zrywaniem pionowego wałka napędowego.

Edytowany przez agromatik, 01 maj 2012 - 09:15.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Dodaj odpowiedź