Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowa się zadławiła ziemniakiem

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zmitru

zmitru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 12:26

Krowa się zadławiła ziemniakiem Witam!

Mam pytanie i dylemat. Krowa zadławiła się ziemniakiem, wezwałem weterynarza który przepchał gardło sondą, niestety ale całe gardło spuchło i krowa nie chce teraz jeść ani pić. Teraz zastanawiam się czy krowę sprzedać czy podać ją leczeniem antybiotykami, dodam do tego, iż krowa jest cielna i w lipcu ma się ocielić.

Edytowany przez zmitru, 12 kwiecień 2012 - 12:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowa się zadławiła ziemniakiem Dzisiaj, 18:45
  •  

#2 Share zulian

zulian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 12:43

Krowa się zadławiła ziemniakiem Człowieku ile ty masz lat krowe cielną na rzeź ????!!!!!!!

#3 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 13:42

Krowa się zadławiła ziemniakiem Daj se na wstrzymanie i nie gorączkuj się. Poczekaj troche to jej przejdzie

#4 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 16:25

Krowa się zadławiła ziemniakiem Spokojnie krowa nie jest umierająca. Dlaczego od razu antybiotykami chcesz mućkę leczyć? Krowa ma podrażnioną śluzówkę, trzeba poczekac kilka dni i się wygoi, chyba że wdało się zakażenie. A przed sondowaniem podawał jakieś medykamenty wet krowie?

#5 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 12 kwiecień 2012 - 16:47

Krowa się zadławiła ziemniakiem Myślę że krowa przeżyje tylko poprostu musi odczekać troche czasu po takim zdarzeniu.Swego czasu wiem z opowieści że u mnie w gospodarstwie krowa również zadławiła się ziemniakiem,ale wtedy interwencja weterynarza pomogła w 100%,podobno krowa nieźle się wzdęła ale gdy weterynarz usunął jej ziemniaka z gardła krowa natychmiast "schudła" :P i było z nią dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 12 kwiecień 2012 - 17:27

Krowa się zadławiła ziemniakiem Podobnie jak wyżej twierdze że krowa musi odpocząć po czymś takim. Zresztą zawsze możesz się skonsultować z weterynarzem i mu przedstawić sytuację ale myślę że nic jej nie będzie.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#7 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2012 - 17:36

Krowa się zadławiła ziemniakiem Skonsultuj się z weterynarzem, ale ja proponowałbym poczekać 1 dzień jak nie przejdzie to będziesz musiał jej coś podać bo bez jedzenia to ci schudnie i mleko straci.

#8 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 16:20

Krowa się zadławiła ziemniakiem Trzeba poczekać. Podawaj jej wodę i niech ma jedzenie w korycie, powinna z czasem zacząć pić, a potem jeść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 11 maj 2016 - 18:58

Krowa się zadławiła ziemniakiem

Witam!

Mam pytanie i dylemat. Krowa zadławiła się ziemniakiem, wezwałem weterynarza który przepchał gardło sondą, niestety ale całe gardło spuchło i krowa nie chce teraz jeść ani pić. Teraz zastanawiam się czy krowę sprzedać czy podać ją leczeniem antybiotykami, dodam do tego, iż krowa jest cielna i w lipcu ma się ocielić.

Mam  ten sam problem  z  byczkiem  -taki z 350 kg.  tyle że gardło nie spuchło  ale pić i  jeść nie chce-   przejdzie mu jest nadzieja.  Wet.  dał  jakiś lek i  teraz  28 dni karencji  tak że  ubój  odpada.