Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik do kukurydzy z konnego

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share velFoka

velFoka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 09:23

Siewnik do kukurydzy z konnego WItam. Koledzy podpowiedzcie jak zmajstrować z siewnika konnego sprzet do siania kukurydzy? Bo w okolicy jest jeden siewnik na 3 wsie a mam do posiania jedynie 60 arów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik do kukurydzy z konnego Dzisiaj, 03:54
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 12:14

Siewnik do kukurydzy z konnego podobno kiedys byly jakies redlice do tych siewnikow, ale czy idzie to teraz dostac i czy to prawda
z tego co wiem wystarczy zamknac co 2 redliczke i przestawic na gorny wysiew

Polska B

#3 Share velFoka

velFoka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 12:19

Siewnik do kukurydzy z konnego A trzeba obiążać redlice żeby głębiej siało czy wystarczy tak jak jest? Z tyłu bronki doczepić żeby zakryło dobrze?

#4 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 12 kwiecień 2012 - 12:35

Siewnik do kukurydzy z konnego mój znajomy ma taki siewnik.trzeba dociążyć bo tak to by było za płytko

#5 Share velFoka

velFoka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 12:48

Siewnik do kukurydzy z konnego a mogłbyś mi podesłać fotki takiego sprzecika?

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 14:51

Siewnik do kukurydzy z konnego Ja takim sieje 4ha w roku. W tym może nawet więcej bo może znajomemu będę jeszcze siał.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 12 kwiecień 2012 - 16:55

Siewnik do kukurydzy z konnego Trzeba pokombinować z redliczkami,ponieważ kukurydza musi być głębiej posiana niż np. zboŻe.Sąsiad przez miedzę kiedyś jeden sezon siał takim siewnikem u siebie kukurydzę,ale siał tylko ten jeden jedyny sezon i teraz najmuje do siania,ponieważ kukurydza niezbyt się urodziła,były poomylane rządki i wogule krzywo posiał bo bez znaczników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:38

Siewnik do kukurydzy z konnego U mnie taki stoi 3 rok, sieje co 50cm, ma łapy kultywatora przed redlicami, a za redlicami druty które zasypują rowek, jest ustawiony na ok 40-50kg/ha, jutro zrobie zdjęcia.
Nie używam go bo jeśli ktoś raz zasieje siewnikiem z dozownikiem nawozu, to nie spojrzy na siew qq zwykłym siewnikiem.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#9 Share velFoka

velFoka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 21:07

Siewnik do kukurydzy z konnego Bede bardzo wdzięczny kolego za fotki

#10 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:52

Siewnik do kukurydzy z konnego Proszować:
http://www.fotosik.p...fdf95d0a59.html
http://www.fotosik.p...f19cd01980.html
http://www.fotosik.p...b4eacb657f.html

Nie używam go, bo jak napisałem, kto raz zasieje punktowym z dozownikiem nawozu nigdy na coś takiego nie popatrzy, czy na siewnik bez dozownika, spora oszczędność nawozu, a qq dużo lepsza, ale jak tam chcesz....
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#11 Share velFoka

velFoka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 12:28

Siewnik do kukurydzy z konnego Dzięki koleżko :)

#12 Share daniel125d

daniel125d

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 21:49

Siewnik do kukurydzy z konnego

WItam. Koledzy podpowiedzcie jak zmajstrować z siewnika konnego sprzet do siania kukurydzy? Bo w okolicy jest jeden siewnik na 3 wsie a mam do posiania jedynie 60 arów:)

polecam ci kupno nowego taniego siewnika do kukurydzy meprozet s 100 posiejesz sobie jeszcze zarobisz co nie co

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share ktokolwiek0000

ktokolwiek0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 14:02

Siewnik do kukurydzy z konnego Witam.Również przerabiałem ten temat.Mam siewnik konny chyba 175 cm szerokości.Przed redlicami zamontowałem 4 gęsiostópki.Po gęsiostópkach są zmodyfikowane redlice,zasypywacze ziarna oraz kółko za redlicą o średnicy 16 cm.Głębokość siewu ustawia się kółkiem za pomocą przetyczek śrubowych.Redlice są rozstawione na jakieś 52cm.Dociążone ciężarkami własnej konstrukcji - ok2-2,5 kg na redlicę.Sieje w zależności od ustawienia kąta rycia gęsiostópek od 4 cm nawet do 8 cm.Ustawiony jest na górny wysiew i na skali mam ustawione 1,8 i wysiał mi w tym roku ok 45-47 kg na 2 ha.Czasami zdarzają się przestrzały w rządkach ale mi to nie przeszkadza bo sieję na kiszonkę.Tylko jak zapewne sobie już skonstruowałeś to dodaj jakieś grabki lub brony za siewnikiem,żeby na "świeżo" przykryć wysiane nasiona i wyrównać ziemię :)