yacenty

Ceny ciągników 2012

Polecane posty

Arek    218

Dzisiaj rozmawiałem z korbankami na targach w Bratroszewicach i gość powiedział, że na premierach chyba wszyscy tam pijani byli bo każdemu mówili inną cenę i sporo zawyżoną :P

MF 5440 - 46 tyś euro do negocjacji (opony tył 460, komplet zaczepów, obciążniki przód 640kg) doposażyć można tylko w przedni tuz, wom, niski dach i szersze opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

napewno maxxum jest większym ciagnikiem i lepiej bedzie sie spisywał w pracach polowych tylko ja bym zastanowił sie nad 110 bo 100 ma silnik najmniejszy z serii i może jej troche brakować mocy w stosunku do wagi. A jaką cenę dostałeś i co masz w wyposarzeniu. Ja za swoją 110 w wyposarzeniu grupy 405 dałem 2 lata temu 176 netto, z tym że prawie ful wypas bez amortyzacji osi i wałka z tuz z przodu. Przez dwa lata zrobiłem nie wiele bo 1000 mth ale prócz pomki paliwowej za 260zł nic nie naprawiałem ani nie wymieniałem. Traktor chodzi z 4 obracalną oweruma i agregatem ares xl plus polonez, czyli lekko nie ma a tereny u nas pagórkowate. Ogólnie to maxxum jest raczej klasę wyżej jak seria 5 NH raczej porównywać trxzemaby do serii 6 Nh

110 i 100 maja ten sam silnik tylko róznia się moca o pare KM jak bedzie brakowac mocy mozna na pompie przestawic bo to mechaniczna pompa i po problemie. CO NH serii 6000 to nie ma co porównywac bo to ten sam ciagnik tylko inny kolor. Jak chcesz ciągnik do wszystkiego to lepiej bierz tego T5060 mniejszy zwinniejszy bardziej żwawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Maxxum 100 jest lepszy od T5060? Niższy moment obrotowy, mniejsza moc wyposażenie jeśli nie biorąc pod uwagę amortyzacji kabiny lub osi właściwie takie same. A różnica w cenie dość spora. Jakoś nie dostrzegam argumentów przemawiających za kupnem Maxxuma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Wsiądź do jednego i drugiego, pojeździj trochę, popracuj i zobaczysz różnicę. Jeżeli traktor ma być wykorzystywany do pracy na gruntach ornych a nie tylko z turem, rozsiewaczem czy zgrabiarką to napewno maxxum bedzie lepszym wyborem. a co do ceny to nie wiem jaka jest teraz różnica między tymi dwoma traktorami, ale jak ja kupowałem to nie było to wiele, poza tym traktor kupujesz na kilka lub kilkanascie lat i czasem lepiej dołożyć te kilka tysięcy niż później żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

różnica w cenie na pewno jest między T5060 a Maxxum znaczna.

Moc ta sama,bo silniki identyczne,chociaż katalog podaje różnicę kilku koni,ale wiadomo jak to jest z tym co piszą producenci.

Pozostaje tylko różnica w masie własnej i co się z tym wiąże w stosunku mocy do masy maszyny,a poza tym Maxxum robi super wrażenie,bo jest wygodny w kabinie,ładnie wykonany.duża kabina,szerokie drzwi,duże koła,po prostu kawał ciągnika.

Kolego SYDNEY!jesteś właścicielem maxxuma?jakiej mocy,wyposażenia?podziel się szerzej wrażeniami!

i ponowię pytanie,czy ktoś orientuje się jaka jest cena MAXXUMA 100 obecnie???

ja mam ofertę w okolicy 170tys. i się waham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Jak pisałem wczesniej posiadam maxxuma 110 i tez na jego temat się wypowiadam, jeżeli chodzi o 100 to wydaje mi się, że jest trochę za słaby co do swojej masy oczywiście na pompie można podkręcić tylko nie wiem czy to o to chodzi żeby kupować nowy traktor i podkręcać mu dawkę bo jest za słaby. Jeżeli chodzi o mase to maxxum jest około 800kg cięższy od NH5060 i jeśli masz grunty orne to jest to duży plus. Komfort w środku jak sam napisałeś jest dużo lepszy.Ja mam z turem i spisuje się świetnie jest zwrotny i krótki, jedynym minusem jest to, że jest dość wysoki i jeśli myślisz o pracy w budynkach to może być problem.

Mój posiada:

rozszerzony fotel operatora w wersji de lux, amortyzowana kabina, opony tył 540/38, przód 440/28. 3 prędkości wałka, automatyczny wałek, funkcję auto skrzyni, EHR z radarem poślizgu kół, skrzynia 16/16 power shift, automatyczny zaczep tylny, pompa w układzie load sennsing i wydatku 113l/min, 4 wyjscia hydrauliczne, klima, rozszerzony komputer wydajności.Może cos jeszcze pominąłem, nie pamiętam wszystkiego bo kupowałem go dwa lata temu. Jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy i pracy to złego słowa nie powiem. Traktor dźwiga 2tonowy agregat ares xl z siewnikiem polonez i z udzwigiem nie ma najmniejszego problemu czasem na dużych górkach czy stokach zakładam łychę w nią worki ze zbożem dla większej stabilności. Pług 4 obracalna overum CV 498 H ile waży nie wiem ale napewno nie jest lekki. Kosiarka dyskowa pottinger nova cat z spulchniaczem pokosu i takie tam pierdoły. Spalanie w kosiarce ok 7-8l/ha. W agregacie prosto po orce 10-12l/ha, a w pługu przy orce od 13 do nawet ponad 20lha.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się ale jak sam on mowi ma oferte na 100 a nie 110 czyli stoi na placu albo jest zamówiony i raczej nie nic juz nie idzie tak specyfikacji zmienić na 110 o ile jeszcze je prodkuja te z mechaniczna pompą mój zjechał z taśmy 15 marca i popobno była to jedna z ostatnich sztuk z starej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

dokładnie kolego tak jest.pojawiła się oferta na maxxuma 100,który już zjechał z taśmy produkcyjnej i lada moment bedzie w Polsce.

oferta tym bardziej ciekawa,że ktoś zrezygnował z tego ciągnika,a cena została stara sprzed kilku miesięcy.

pozostaje tylko dylemat,czy ten 100konny case jest akurat dla mnie dobrym wyborem,czy też nie.

wyposażenei nie tak bogate jak u kolegi Sydney,więc nie ma co porówywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mam pytanie do posiadaczy Farmtraków serii 675dt i 685dt po ile kupywaliscie swoje modele wiem ze jest cena :) sam umieszczalem ale wiadomo to cena bez negocjacji.

prosze o info na pw jakie wyposazenie i u jakiego dilera

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Janczar@ całkiem tanie farmtracki są nie daleko mnie. Bardzo mili ludzie tam pracują. Przedzwoń do Hydro-Masz Zapole.

 

 

ROwnież przyłączam sie do pytanie w jakiej cenie jest valtra n92 w podstawie?


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ofertę na N92 z: skrzynia 24/24 hi tech, gumy 420 i 520, 400 kg z przodu, klima, fotel pneumatyczny za 207 850 brutto, a za N101 za ok. 220 000 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

@bgbg W lutym dawali ma za Case Maxxum 110 180 000 netto w kodzie 402 chyba, wyposazenie dosyc bogate bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

Wiesko!

ten maxxum jest w kodzie ,bodajże 107,więc kiepsko wyposażony.najgorsze jest to,że skrzynia 24/24 HI-LO i nie ma nawet sprzęgła w przycisku,jak w NH.

ciągnik fajny,ale zrezygnowałem,bo za dużo minusów.cena do zapłacenia 167netto!

za takie pieniądze pewnie możnaby wziąc DF AGROFARM 420PL z fajnym wyposażeniem,ale pewnie będę czekał w nieskończoność na NH T5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Panowie może znacie cene Landini Powermondial 115 w wyposażeniu full lub podstawie. Z góry dziękuje za odp:)

ok. 160tys.

 

w jakiej cenie chodzi

JD 5090M

JD 5090R

DF 430 AGROFARM

CASE 100 MAXXUM

wyposażenie ma byc szerokie kapcie, tur (krokodyl, łyżka, chwytak bel) i tylny obciąznik

Edytowano przez situ14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Bartłomiej@ a ta cena za tą valtre to z kiedy? Interesuje mnie cena z tego roku.

 

 

Cena massey fergusona powtórze po raz kollejny to 45tyś netto bez negocjacji w podstawie.

 

 

Cena jd 5090m to 175netto o są dostępne od ręki.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzich    1

Ja mam ofertę na N92 z: skrzynia 24/24 hi tech, gumy 420 i 520, 400 kg z przodu, klima, fotel pneumatyczny za 207 850 brutto, a za N101 za ok. 220 000 brutto.

 

nie myl brutto z netto to są ceny netto

Edytowano przez dzich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta była ważna do 31.12.2011 roku. Ale ostatnio oddaliśmy drugie poprawki i się zaczęliśmy rozglądać za sprzętem to koleś jak do nas zadzwonił to powiedział że gdybyśmy brali wszystkie maszyny u niego(a że maszyn sporo) to za tą cenę jeszcze poleci. Dla niedowiarków powtarzam 207 850 brutto za Valtrę N92. Mam to ofertę na papierze.

Edytowano przez BartlomiejMOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No to tanio dajesz. No ja też biore dużo sprzętu no i się rozglądam za ciągnikiem. Jutro mi przywoża Claasa Ariona 420cis.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez NewVario
      Hej i czołem Koledzy ,
      zacznę może od najważniejszej rzeczy : ze względu na coraz to rosnące (chore ceny) maszyn i ciągników przeszła mi zajawka na modernizację ... mam podpisaną umowę od czerwca i chcę zacząć ją realizować poprzez jakieś zakupy.

      Czemu zakładam temat? Ponieważ chcę się doradzić osób, które mają jakieś doświadczenie w tym temacie. Kwota dofinansowania jest śmieszna, a potrzeby gospodarstw "milionowe".
      Mam stary główny ciągnik z 1986 r. o mocy 143 km, obecnie używam go w transporcie z przyczepą tandem 12t oraz  gruberem 2,6m, gdzie pracuję na 30-40 cm bezorkowo , ciągnik ciągnie ten agregat 6 zębowy na ciężkich ziemiach z prędkością 6-10 km / h. o ile pod pszenicę jestem zadowolony z efektu bezorki po rzepaku , o tyle po pszenicy pod rzepak bezorkowo wydaje mi się, że mam za słaby agregat (słabo miesza). Ciągnik nie psuje się często, lecz ma swoje mankamenty, nie wspominając o braku klimy; - ogólnie komfortu.
      Mam 15m opryskiwacz pilmet, bez rozwadniacza, bez komputera. o pojemności 1000l.
      Mam rozsiewacz mxl 850 z nadstawką na 2 big bagi. 
      Posiadam 12 t. tandem oraz 6t przyczepę wywrotkę.
      Pracuję na areale ponad 100 ha , 40 ha ziemii bardzo ciężkiej gliniastej oraz reszta ziemii lekkiej IVa,b-V klasa.
      Duży udział bo ok. 20-30% struktury zasiewów stanowi rzepak ozimy, 20% pszenica ozima, a 50% zboża jare.
      Ogólnie w sezonie jest problem z obsługą "na czas" oprysku w rzepaku, pszenicy ozimej, ogólnie staram się stosować najmniej jak to możliwe chemii, lecz jest to nieuniknione. Jestem młodym człowiekiem ok. 30 roku życia, mam świadomość tego, że najważniejszą maszyną w gospodarstwie powinien być opryskiwacz, ponieważ przez niego przelewa się ogrom "pieniędzy" oraz to on decyduje o naszym kontakcie z chemią ... obecnie nie jestem zadowolony z tego, że muszę stać nad beczką i "wdychać chemię" przy sporządzaniu cieczy roboczej, zamiast np. korzystać z komfortowego rozwadniacza oraz rozłączania sekcji z komputera, gdzie obecnie robię to ręcznie... musząc otwierać kabinę podczas oprysku.
      W żniwa pojawia się problem np. z odbiorem zboża, ponieważ mam za mało przyczep ...
      Uprawę bezorkową wykonuję ciągnikiem 143 km, lecz mam za słaby agregat, zresztą możliwości tego ciągnika są ograniczone i nie wiem czy pociągnąłby chociażby 3 belkowy agregat 2.5m na ciężkiej glinie .
      Ciągniki ze średnią wieku 30 lat są awaryjne. Często mnie zawodzą.
      Ścieżki modernizacji parku maszynowego swojego gospodarstwa przedstawiają się następująco:
      1. Zakup ciągnika 6 cylindrowego np. marki Massey Ferguson 7716 dyna6 , Valtra T154 , John deere 6155m za ok. 380 tyś netto lub ciągnika 6 cylindrowego t174e o mocy 177 km, gdzie na tryb eko mógłbym wgrać mapę np. 215 km z modelu t214. za ok. 410 tyś netto.
      do tego dokupiłbym agregat bezorkowy np. Agrolift 3 belkowy 8 rap 2.5m do wyżej wymienionych ciągników, bądź 3m spec hd do ciągnika t174e , lecz czy on da z nim radę jechać 12 km/h na ciężkiej glinie 30 cm głęboko nawet po podniesieniu mocy do 215km ?
      W tym wariancie, lepiej chyba dołożyć te 30 tysięcy do bardziej przyszłościowego modelu t174?
       
      2. Wariant: Zakup maszyn:
      -opryskiwacz UG 3200 l / 27m/15 m Amazone za ok. 170 - 220 tyś netto w zależności od wyposażenia. A może ze względu na krótkie okna pogodowe, lepiej kupić opryskiwacz z rękawem np. bury vento ?
      -przyczepa 14 t 2 osiowa - ok . 65-70 netto;
      - Agregat bezorkowy 2,5m agrolift 3 belkowy; ok. 25 tyś netto.
      - 5 zębowy pług dłutowy z agro liftu na zab. hydro za ok. 35 tyś netto.
      - dodatkowo myślałbym wtedy o używanym ciągniku ok . 160 km np. claas arion z 2010 r. itd.  np. za 100-120 tyś netto.
       
      Ogólnie mam 60% dofinansowania max 200 tyś . Więc najbardziej opłaca mi się zakup do 333 netto. Porządnego ciągnika 6 cyl za tę kwotę niestety nie kupię, średnio mi się widzi dokładać do 450 tyś . 
       
       
      Opisałem bardzo pokrótce moje problemy.
      Chciałbym uzyskać jakiejś rady, pomocy w którą stronę powinienem się zmodernizować. 
       
       
       
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj