yacenty

Ceny ciągników 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MARAKAM    64

Poszukuje obecnie ciągnika ok 90 KM i mam coś upatrzonego i chciałem dobrą cenę uzyskać, ale powiem wam, że większośc dealerów leci w kulki, wysłałem zapytanie do kilku o cene konkretnych modeli jaką musze zapłacić bo chcę mieć tą maszynę juz teraz, odpowiedział tylko jeden podając tylko ceny katalogowe. Nie mam czasu aby jeździć i odwiedzac każdy salon, jak sie dzwoni to coś obiecują ale tylko jak sie do nich przyjedzie. Czy wy też macie takie same odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

być może traktują Cię jak dzieciarnię która w ramach walki z nudą wysyła im setki takich zapytań. Niestety i stety-poważne rozmowy odbywają się w cztery oczy, więc skoro serio myślisz o zakupie to warto przeznaczyć jeden dzień, bak paliwa i wiedzieć na czym konkretnie się stoi.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

ja za swojego td 5030 w maju z klimo, obciążnikami, szerokimi kapciami ( nie pamiętam jakie w tej chwili ) dałem niecało 100 tys. :( , a ja myślałem ze sie dobrze targowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

Orientuje sie ktoś w jakiej cenie można wziąć jd 5080m, widziałem ten cennik, ale interesuje mnie cena po negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poszukuje obecnie ciągnika ok 90 KM i mam coś upatrzonego i chciałem dobrą cenę uzyskać, ale powiem wam, że większośc dealerów leci w kulki, wysłałem zapytanie do kilku o cene konkretnych modeli jaką musze zapłacić bo chcę mieć tą maszynę juz teraz, odpowiedział tylko jeden podając tylko ceny katalogowe. Nie mam czasu aby jeździć i odwiedzac każdy salon, jak sie dzwoni to coś obiecują ale tylko jak sie do nich przyjedzie. Czy wy też macie takie same odczucia?

 

Kupujesz na wniosek czy 100% za swoją kasę? Bo jeśli na wniosek to przecież bez problemu mogą sprawdzić czy dane imie i nawisko widnieje na zielonych listach więc jest potencjalnym klientem. Mam podobne odczucie tylko dzieje się to nie u konkretnego dilera a u osób tam pracujących. Jeden traktuje sprawę poważnie, a drugi nie. Widocznie jest słabym pracownikiem. Ja rozwiązałem to w ten sposób, wiadomość elektroniczna do głównego dyrektora danej placówki czy rejonu. Efektem był kontakt trzech pracowników terenu Lublin/Lubelskie w przeciągu dwóch dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Podzielę się z wami moimi przemyśleniami o cenach ciągników.Zacznę od tego ,że turystycznie pozwiedzałem sobie kilku dilerów i ceny są szokująco wysokie i oderwane od rzeczywistości.Jeździłem 70 konnym lambo r2 target cena 132000zł,bez klimy ,bez rewersu pod kierownicą.Za tą cenę można mieć 160 konnego sprintera,super wypasionego pasata,3 fiaty punto.Relacja samochód do ciągnika jest dla mnie niezrozumiała.Przecież samochód ma kilka razy mocniejszy silnik , też ma skrzynię biegów,a całe nadwozie i wyposażenie wnętrza ,koła, elektronika,systemy bezpieczeństwa .Ciągnik to silnik ,skrzynia biegów ,reszta to obudowy i żeliwne odlewy .Uważam że wzmożony popyt spowodowany prowem wywindował ceny i nie jednego rolnika wprowadził w kłopoty finansowe.Przez ostatnie 5 może 6 lat ciągniki podrożały o 30 do 50 %, w tym czasie inflacja to 15 do 18 % reszta to zyski producentów i dilerów.I to wszechobecne wmawianie rolnikom ,że muszą się modernizować bo inaczej upadną .Zbankrutować to można jak się nabierze kredytów na maszyny,a później trafi się kilka lat ,że nasza produkcja nie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomexus    1

Zgadzam się z przedmówcą, ale zobacz skoro Rolnik dostaje kase np: 75 tysięcy i kupi traktor za 150 tysięcy brutto, to przy tamtych cenach(kilka lata temu) - 50 % z obecnych traktor kosztował by z 75 tysięcy czyli tyle samo kosztowałby rolnika i bez kasy z Unii, więc to jest jedynie zysk Dealerów traktorów. To tyle na ten temat, pozdro. :D

Edytowano przez Tomexus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

teraz jest najlepsze żniwo dla delerów, ale wkońcu to wszystko się zakorkuje, przecież ciągnika się nie zmienia co roku, a tu od paru lat na Polskim rynku są bite rekordy jesli chodzi o ilość sprzdeanych ciągników, więc pewnie dojdzie do sytuacji że ciągników będzie pełno stało na placu w atrakcyjnych cenach a chętnego na kupno nie będzie:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

podzielam zdanie poprzedników :)

Zna moze ktoś cene john deere 6140 R ?? tylko nie katalogową tylko do sprzedaży !!!!! w najprostszym wyposażeniem !!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z wami moimi przemyśleniami o cenach ciągników.Zacznę od tego ,że turystycznie pozwiedzałem sobie kilku dilerów i ceny są szokująco wysokie i oderwane od rzeczywistości.Jeździłem 70 konnym lambo r2 target cena 132000zł,bez klimy ,bez rewersu pod kierownicą.Za tą cenę można mieć 160 konnego sprintera,super wypasionego pasata,3 fiaty punto.Relacja samochód do ciągnika jest dla mnie niezrozumiała.Przecież samochód ma kilka razy mocniejszy silnik , też ma skrzynię biegów,a całe nadwozie i wyposażenie wnętrza ,koła, elektronika,systemy bezpieczeństwa .Ciągnik to silnik ,skrzynia biegów ,reszta to obudowy i żeliwne odlewy .Uważam że wzmożony popyt spowodowany prowem wywindował ceny i nie jednego rolnika wprowadził w kłopoty finansowe.Przez ostatnie 5 może 6 lat ciągniki podrożały o 30 do 50 %, w tym czasie inflacja to 15 do 18 % reszta to zyski producentów i dilerów.I to wszechobecne wmawianie rolnikom ,że muszą się modernizować bo inaczej upadną .Zbankrutować to można jak się nabierze kredytów na maszyny,a później trafi się kilka lat ,że nasza produkcja nie płaci.

 

Witam wszystkich,

 

Ja się częściowo zgodzę z użytkownikiem ZF9641, że ceny ciągników są zbyt wygórowane jak na możliwości przeciętnego polskiego rolnika. Ale porównywanie samochodów do ciągników to moim zdaniem jest nie na miejscu. Nowe ciągniki to nie tylko silnik, skrzynia biegów i żeliwne odlewy chyba, że w tym przypadku chodzi ci o MTZ, Ursusa czy innych tanich producentów. Nowe silniki z systemem common rail, skrzynie biegów z półbiegami przełączanymi pod obciążeniem, rewers, wypasiona hydraulika zewnętrza i wiele innych bajerów. Wszystko to jest tak skonstruowane, że taki samochód to jest pikuś. Trzeba także pamietać, że te konstrukcje są również odpowiednio wzmocnione, aby wytrzymały kilkanaście lat w ciężkich warunkach polowych. Jak się patrzy na stare marki John Deere, to widać, że te ciągniki są nie do zatyrania. Wiadomo każdy bajer kosztuje więc i cena jest odpowiednio wyższa. Przynajmniej w zagranicznych markach wiadomo, za co się płaci, ale czasami zastanawiam się skąd wynika wzrost cen za takiego MTZ, Pronara czy Ursusa.W tych ciągnikach przecież nic się nie zmieniło oprócz zewnętrznego wyglądu. 6 lat temu Pronar 82SA kosztował 60tys. zł teraz kosztuje 120tys. zł a konstrukcja pozostała bez zmian. Również Ursus 11024 nic nowego nie prezentuje i za 110KM ciągnik z mechaniczną skrzynią biegów 12/4 trzeba dać 150 tys. zł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

@wojtekfarmer to się nazywa prawo popytu, produkt się sprzedaje to cena rośnie nawet do takich kosmicznych cen niestety :) pamiętam jak te pronary weszły do sprzedaży to pełno ich się zrobiło na wsi, więc cena systematycznie rosła a i tak była do przyjęcia w porównaniu do zachodnich marek, wiadomo że zachodnie o niebo lepsze aleee nie każdego stać więc kupuje tą samą moc w gorszym wyposażeniu ale za połowe ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub123452    0

witam planuje zakup steyr 9105 mt z ładowaczem dostałem na niego oferte 217 tyś brutto czy to jest dobra cena, dealer mówi że jeszcze coś spuści albo dołoży jakieś bajery np. elektryczni regulowane lusterk. Jaki ładowacz do niego polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Pomyśl ile będzie kosztowało takie lusterko jak ci się urwie i jak często używa się takiego bajeru B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Za 6115M dostałem propozycje przez telefon na 218tyś netto do negocjacji a u innego na 235tyś netto tez do negocjacji wypsażenie podstawowe czyli nie najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Czyli wynika z tego ze z tych 218 tys zrobiloby sie pewnie okolo 210 tysi bez problemu co od powyzszego cennika jest 17% nizsza cena wiec idzie sporo utargowac a i pewnie na te bez mala 200 tysi netto tez by przystali wiec w niektorych przypadkach nawet i 21 procent ponizej cennika daloby sie kupic wiec cisnac dilerow JD przynajmniej na te 15 procent od cennika bo i tak duzo jeszcze zarobia jesli potrafia z cennikowych 253 tysi netto zejsc za 6115m bez problemu do 218 tys(wiec 14 % ponizej cennika) i jeszcze chca negocjowac wiec maja jeszcze pewnei 10% zapasu bo nikt nie prowadzi caritasu

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja tam jestem pewien ze za 6125m spokojnie da sie te 215-do 220 tys netto wynegocjowac jesli potrafili oddawac 6930 z tls i przednim tuzem ponizej 250 tys netto to i tu trzeba cisnac A swoja droga znam sewisanta ktory pracowal 6 lat w jd a od 2 lat pracuje u korbanka i sam mowil ze w jd na ciagniku zostawalo 3 razy wiecej na sztuce niz u Korbanka wiec jd ma bardzo zawyzony cennik- zreszta kto sie targuje to utarguje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareczek321    0

Ja tam jestem pewien ze za 6125m spokojnie da sie te 215-do 220 tys netto wynegocjowac jesli potrafili oddawac 6930 z tls i przednim tuzem ponizej 250 tys netto to i tu trzeba cisnac A swoja droga znam sewisanta ktory pracowal 6 lat w jd a od 2 lat pracuje u korbanka i sam mowil ze w jd na ciagniku zostawalo 3 razy wiecej na sztuce niz u Korbanka wiec jd ma bardzo zawyzony cennik- zreszta kto sie targuje to utarguje :)

 

 

Moim zdaniem jestes w błedzie to sa dwa rózne ciagniki. Cena ciągnika jest uzalezniona od wyposażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel21990    0

jaka jest cena new hollanda t6.155

 

 

 

t6.165 225 netto w dobrym wyposażeniu. Dostępny od ręki. Jak coś mogę podać namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel21990    0

jakie wyposażenie?

 

 

skrzynia 16*16 półautomatyczna, kabina amortyzowana, 4 pary wyjść hydraulicznych, pompa hydrauliczna load sensing 113l, oryginalny przedni tuz i obciążnik 1200 kg, opony: przód 480/65 r28, tył 600/65r38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez NewVario
      Hej i czołem Koledzy ,
      zacznę może od najważniejszej rzeczy : ze względu na coraz to rosnące (chore ceny) maszyn i ciągników przeszła mi zajawka na modernizację ... mam podpisaną umowę od czerwca i chcę zacząć ją realizować poprzez jakieś zakupy.

      Czemu zakładam temat? Ponieważ chcę się doradzić osób, które mają jakieś doświadczenie w tym temacie. Kwota dofinansowania jest śmieszna, a potrzeby gospodarstw "milionowe".
      Mam stary główny ciągnik z 1986 r. o mocy 143 km, obecnie używam go w transporcie z przyczepą tandem 12t oraz  gruberem 2,6m, gdzie pracuję na 30-40 cm bezorkowo , ciągnik ciągnie ten agregat 6 zębowy na ciężkich ziemiach z prędkością 6-10 km / h. o ile pod pszenicę jestem zadowolony z efektu bezorki po rzepaku , o tyle po pszenicy pod rzepak bezorkowo wydaje mi się, że mam za słaby agregat (słabo miesza). Ciągnik nie psuje się często, lecz ma swoje mankamenty, nie wspominając o braku klimy; - ogólnie komfortu.
      Mam 15m opryskiwacz pilmet, bez rozwadniacza, bez komputera. o pojemności 1000l.
      Mam rozsiewacz mxl 850 z nadstawką na 2 big bagi. 
      Posiadam 12 t. tandem oraz 6t przyczepę wywrotkę.
      Pracuję na areale ponad 100 ha , 40 ha ziemii bardzo ciężkiej gliniastej oraz reszta ziemii lekkiej IVa,b-V klasa.
      Duży udział bo ok. 20-30% struktury zasiewów stanowi rzepak ozimy, 20% pszenica ozima, a 50% zboża jare.
      Ogólnie w sezonie jest problem z obsługą "na czas" oprysku w rzepaku, pszenicy ozimej, ogólnie staram się stosować najmniej jak to możliwe chemii, lecz jest to nieuniknione. Jestem młodym człowiekiem ok. 30 roku życia, mam świadomość tego, że najważniejszą maszyną w gospodarstwie powinien być opryskiwacz, ponieważ przez niego przelewa się ogrom "pieniędzy" oraz to on decyduje o naszym kontakcie z chemią ... obecnie nie jestem zadowolony z tego, że muszę stać nad beczką i "wdychać chemię" przy sporządzaniu cieczy roboczej, zamiast np. korzystać z komfortowego rozwadniacza oraz rozłączania sekcji z komputera, gdzie obecnie robię to ręcznie... musząc otwierać kabinę podczas oprysku.
      W żniwa pojawia się problem np. z odbiorem zboża, ponieważ mam za mało przyczep ...
      Uprawę bezorkową wykonuję ciągnikiem 143 km, lecz mam za słaby agregat, zresztą możliwości tego ciągnika są ograniczone i nie wiem czy pociągnąłby chociażby 3 belkowy agregat 2.5m na ciężkiej glinie .
      Ciągniki ze średnią wieku 30 lat są awaryjne. Często mnie zawodzą.
      Ścieżki modernizacji parku maszynowego swojego gospodarstwa przedstawiają się następująco:
      1. Zakup ciągnika 6 cylindrowego np. marki Massey Ferguson 7716 dyna6 , Valtra T154 , John deere 6155m za ok. 380 tyś netto lub ciągnika 6 cylindrowego t174e o mocy 177 km, gdzie na tryb eko mógłbym wgrać mapę np. 215 km z modelu t214. za ok. 410 tyś netto.
      do tego dokupiłbym agregat bezorkowy np. Agrolift 3 belkowy 8 rap 2.5m do wyżej wymienionych ciągników, bądź 3m spec hd do ciągnika t174e , lecz czy on da z nim radę jechać 12 km/h na ciężkiej glinie 30 cm głęboko nawet po podniesieniu mocy do 215km ?
      W tym wariancie, lepiej chyba dołożyć te 30 tysięcy do bardziej przyszłościowego modelu t174?
       
      2. Wariant: Zakup maszyn:
      -opryskiwacz UG 3200 l / 27m/15 m Amazone za ok. 170 - 220 tyś netto w zależności od wyposażenia. A może ze względu na krótkie okna pogodowe, lepiej kupić opryskiwacz z rękawem np. bury vento ?
      -przyczepa 14 t 2 osiowa - ok . 65-70 netto;
      - Agregat bezorkowy 2,5m agrolift 3 belkowy; ok. 25 tyś netto.
      - 5 zębowy pług dłutowy z agro liftu na zab. hydro za ok. 35 tyś netto.
      - dodatkowo myślałbym wtedy o używanym ciągniku ok . 160 km np. claas arion z 2010 r. itd.  np. za 100-120 tyś netto.
       
      Ogólnie mam 60% dofinansowania max 200 tyś . Więc najbardziej opłaca mi się zakup do 333 netto. Porządnego ciągnika 6 cyl za tę kwotę niestety nie kupię, średnio mi się widzi dokładać do 450 tyś . 
       
       
      Opisałem bardzo pokrótce moje problemy.
      Chciałbym uzyskać jakiejś rady, pomocy w którą stronę powinienem się zmodernizować. 
       
       
       
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj