Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 lipiec 2012 - 22:34

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT Tak własnie słyszałem ,że FINO szału nie robi pod względem serwisu ...

A czy przed pierwszym przeglądem wyszły wam w ciągnikach jakies usterki typu nie działająca kontrolka czy wyciek oleju ? Ja mam z tym problem i już zaczynam się martwić :(

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT Dzisiaj, 10:42
  •  

#22 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 07:51

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT Spokojnie, zgłoś na serwis i przyjadą uszczelkę wymienią ;) U mnie przed przeglądem nie działała zapalniczka, i z zaworu od pneumatyki zaczęło syczeć powietrze - zrobili to bez problemu :)

#23 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 22 lipiec 2012 - 08:02

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT Nie masz się co martwić na zapas przyjadą zrobią i po kłopocie ;) u mnie przed przegladem siadł nawiew ciepłego powietrza przyjechali wymienili włącznik i po problemie ;)

#24 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 12:21

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT U mnie odrazu nie działał zegar od ciśnienia powietrza i było za niskie cisnienie na hydrozaworze co skutkowało tym ze jak jezdziłem z wyłączonym napędem to co jakiś czas coś stukało w tylnim moscie i nie rozłaczało mi sprzęgła na tylnim WOM oraz wymienili mi obie dentki w tylnich kołach bo miały wadę fabryczną a jeśli chodzi o serwis Fino to trochę sciągają z dojazdem ale tak pozatym to może być.

#25 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 16:44

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT Wiecie panowie , atmosfera zaczyna się robić nerwowa bo wiele osób próbowało mi udowodnic ze to awaryjne ciągniki a Ja na przekór postanowiłem udowodnić i przekonać innych ,że to nie głupi ciągnik :D

Ale mam do tego dystans :) A jak u was z uruchamianiem silnika ? U mnie kurczę od początku gdy zapalał to puszczał chmurkę dymu , a teraz gdy postoi 2-3 dni to niby łapie od razu ale krztusi się przez pierwsze sekundy pracy i dymi chwilkę na biało (podejrzewam ze może paliwo się cofa ?) Gdy podgrzeję świecą żarową pali lepiej , mniej się krztusi . Mam nadzieję ,że poprawi się to po ustawieniu rozrządu , zaworów itp. w trakcie pierwszego przeglądu .

P.S. od dziś farmtrac ma być wzorowym ciągnikiem - został poświęcony w ramach święcenia pojazdów na Św Krzysztofa :)

#26 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 17:03

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT u mnie pali elegancko teraz ale fakt jak postoi kilka dni to się ksztusi dłużej załapuje ale chodzi u mnie tylko zimą puszcza dymek chwilę a teraz ani troche John Deere narobi mi dymu a nie on ;)

#27 Share zielsko3

zielsko3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 22:07

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT ja czekałem 3,5 miesiąca to była droga przez mękę,dilermówił co innego ,a producent co innego ,a na koniec dostałem ciągnik nie kompletny,tz bez dodatkowej pnełmatykizewnętrznej ,bez siedzenia grammera nie działają 4 kontrolki i cieknie chłodnica ,chyba zaczeli robić chałturę.Teraz bym już w to nie wchodził

#28 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 21:44

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT Jak się fabryka nie wyrabia i walą na sztuki to jakość zawsze musi spaść :(

#29 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 04:04

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT nie ma opierdalania ale w bambuko robic tez nie można

#30 Share pacio68

pacio68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 07:36

ja czekałem 3,5 miesiąca to była droga przez mękę,dilermówił co innego ,a producent co innego ,a na koniec dostałem ciągnik nie kompletny,tz bez dodatkowej pnełmatykizewnętrznej ,bez siedzenia grammera nie działają 4 kontrolki i cieknie chłodnica ,chyba zaczeli robić chałturę.Teraz bym już w to nie wchodził

Kolego przecież pneumatyka II obwodowa i pneumatyczny Grammer są za dopłatą - nie zapłaciłeś, nie dostałeś!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 21:38

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT Z kąd wiesz ,że nie zamówił tego jako wyposażenie na specjalne żądanie ?

Ja czekałem 3 miesiące o 2 za długo ;) Również stan faktyczny z zamówieniem się nie zgadzał , chciałem opony szersze i radialne - dostałem tylko szersze , na dodatek dopłata miała być za szerokie i radialne , a gdy ciągnik stał już u dealera , wydało sie ,że zamówienie nie zostało zrealizowane jak miało być fabryka FARMTRAC stwierdziła ,że dopłata jednak dotyczy tylko szerszego ogumienia a za radialne znów musiałbym dopłacać ...

Na klientach to im nie zależy , wystarczy im ich widocznie ;) Za to od dealera dostałem zupełnie za darmo w ramach rekompensaty szerokie opony przednie (standardowe zdjąłem i mam) .

#32 Share zielsko3

zielsko3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 21:54

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT zamawiałem FULL WYPASS miało być wszystko ,a zrobili mnie w balona na jakieś 5 tyś.Dealer też się nie spisał oszukiwał od samego początku w żywe oczy ,a przecież ten ciągnik wcale nie jest tani i niema już teraz prawie nic w standardzie,koszmarmyślą że jak mają swoje pięć minut to mogą sobie pozwolić na olanie rolników miałem kupować drugiego FT z ładowaczem ,ale teraz to niech się wypchają jak tak podchodzą do sprawy, poszukam czegoś lepszego

Kolego przecież pneumatyka II obwodowa i pneumatyczny Grammer są za dopłatą - nie zapłaciłeś, nie dostałeś!!

gdy podpisywałem umowę to jeszcze była w standardzie ,zresztą nawet dyrektor Kalinowski w fabryce zapewniał osobiście że będę miał , a potem wypioł się na mnie

#33 Share pacio68

pacio68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 06:42

Z kąd wiesz ,że nie zamówił tego jako wyposażenie na specjalne żądanie ?

Ja czekałem 3 miesiące o 2 za długo ;) Również stan faktyczny z zamówieniem się nie zgadzał , chciałem opony szersze i radialne - dostałem tylko szersze , na dodatek dopłata miała być za szerokie i radialne , a gdy ciągnik stał już u dealera , wydało sie ,że zamówienie nie zostało zrealizowane jak miało być fabryka FARMTRAC stwierdziła ,że dopłata jednak dotyczy tylko szerszego ogumienia a za radialne znów musiałbym dopłacać ...

Na klientach to im nie zależy , wystarczy im ich widocznie ;) Za to od dealera dostałem zupełnie za darmo w ramach rekompensaty szerokie opony przednie (standardowe zdjąłem i mam) .

Gdyby zamówił i zapłacił to chyba by dostał, co??

#34 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 10:02

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT Wiesz, różnie z tym bywa :) ja miałem zamówionego Ursusa 5314 a przyszedł 4514 :lol: no ale co zrobić, potrzebny był to się brało.

#35 Share pacio68

pacio68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 06:38

Wiesz, różnie z tym bywa :) ja miałem zamówionego Ursusa 5314 a przyszedł 4514 :lol: no ale co zrobić, potrzebny był to się brało.

Eeeee :D ale to inne realia były

#36 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 21:14

Gdyby zamówił i zapłacił to chyba by dostał, co??

No wiesz ... Ja płaciłem za opony szersze ponad standard i w dodatku radialne , zamówienie pisemne wysłano do firmy FARMTRAC , złożyli go , wysłali do dealera , zajeżdzam , patrzę a tam zwykłe kartoflaki zamiast radialek , dealer dzwoni do Mrągowa , sprawdzają co było w zamówieniu -> faktycznie miały być radialne , zaczeli pszepraszac itp. ale Ja nie chciałem rezygnowac z radialnych więc dealer zapytał czy mogą dosłac same opony zeby zamienic u dealera -> a oni na to TAK , ale dopłać pan ... ;)

Mnię rąbneli na jakieś 500-1000zł , a kolega czytam ze 10 razy tyle - współczuje i podzielam zdanie o dyrektorze .

Nie mam również miłych wspomnien z zakupu mojego ft :( miał być po miesiącu , 2 razy przesuwali mi termin odbioru , mówie do dealera ze w takim razie ja chcę jakiś gratis od firmy Farmtrac , zadzwonił , wysłał oficjalne pismo do dyrektora , a dyrektor co ? a dyrektor wielce oburzony ze mu ktoś takimi sprawami du*ę zawraca ... <- i to jest podejście do klienta na miarę naszych czasów czy rodem z PRL (bierz co dają albo wcale i jeszcze czekaj , jak kiedyś na zapisy) ja się pytam ? :(

#37 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 09:01

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT Ja tam co zamówiłem to dostałem.
Przecież jak piszą, że firma się nie wyrabia z zamówieniami to wiadomo, że będzie trzeba trochę poczekać na swój ciągnik ;)

Co do wyposażenia, to nie wiem jak wy, ale ja dostałem "ofertę cenową" w której było napisane wszystko co będzie w ciągniku.

Co do opon. To gdybym wcześniej poczytał o radialkach to wziąłbym diagonalne. Jak to na AF przeczytałem "szczypią dętki" - Już jedno koło tylne kleiłem, bo nie wiadomo skąd zrobiła się dziura w dętce, a w oponie śladu nie było. Teraz coś z drugiego koła zaczyna mi uchodzić powietrze.

#38 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 16:44

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT ^ To masz zwykłe opony z dętkami? Ja w 685 mam bezdętkowe.

zamawiałem FULL WYPASS miało być wszystko ,a zrobili mnie w balona na jakieś 5 tyś.Dealer też się nie spisał oszukiwał od samego początku w żywe oczy ,a przecież ten ciągnik wcale nie jest tani i niema już teraz prawie nic w standardzie,koszmarmyślą że jak mają swoje pięć minut to mogą sobie pozwolić na olanie rolników miałem kupować drugiego FT z ładowaczem ,ale teraz to niech się wypchają jak tak podchodzą do sprawy, poszukam czegoś lepszego

Jeśli masz jeszcze umowę, to w niej powinno być wyszczególnione co zamawiałeś, jeśli tego nie otrzymałeś to dealera za tyłek a jak nie chce dołożyć tego co jest w umowie to zgłaszasz oszustwo a prokuratura się tym zajmie.

Edytowany przez st220, 19 sierpień 2012 - 16:47.

#39 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 16:49

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT Tak, mam opony z dętkami ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 17:37

Problem z dostawą modeli 7100 DT 7110 DT A to wszystko zależy od dailera ja w 2010 lipiec swego zamawiałem tyle i tyle miał kosztowac tak wynegocjonowałem cenę razem z dowozem kilka rzeczy dopłaciłem tyle upustu dali i termin odbioru ok 2 miesiące przedłużyli tylko dali konkretną myjkę ok 2,5 -3 tyś wartości za czekanie a rzadnej umowy nie spisywali tylko na kartce cena taka plus moje dodatki ich upust i dokładnie taką wpłaciłem