Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 690 Problem z chłodnicą.

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Chochlik

Chochlik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 21:54

MF 690 Problem z chłodnicą. Witam mam problem, ponieważ wyrzuca mi wodę przez nadmiar przy wlewie kiedy ciągnik sie zagrzeje (kiedyś zrobił to wcześniej) i jeśli wtedy naleje wody to moge pracować caly dzień. Termostat jest nowy. Rozmawiałem z serwisantem z Johna Deera i on twierdzi ze miał taki problem w jelonku, okazał się że winna była pompa wody.
Wie ktos ile kosztuje pompa hydrauliczna do mojego MF?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 690 Problem z chłodnicą. Dzisiaj, 13:47
  •  

#2 Share Damian0218

Damian0218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 21:58

MF 690 Problem z chłodnicą. Ja się zbytnio na tym nie znam, ale miałem/mam taki sam problem w C-360, (w którym nie mam termostatu)okazało się,że uszczelkę wydmuchało pod głowicą i silnik nabierał powietrza,którego wydalał do układu chłodzenia,(na niskich obrotach w chłodnicy powinno widac bąbelki), a teraz znowu mam z tym problem i chyba głowica pójdzie do plantowania (ale nie wiem na czym to polega).

#3 Share international

international

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 06:52

MF 690 Problem z chłodnicą. Sprawdz czy w chłodnicy pokazują się te bombelki,a pompa hydrauliczna (ta obok silnika) można oddać do regeneracji kosztuje około 300zł

#4 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 07:32

MF 690 Problem z chłodnicą. Problem tkwi w uszczelce pod głowicom dmucha w kanał wodny . Planowanie głowicy i nowa uszczelka z kluczem dynamometrycznym .Jak jeszcze słabo dmucha można na tym jeździć tylko korek od chłodnicy nie dokręcać do oporu aby wylatywało ciśnienie .Na sezon żniwny musisz wymienić

#5 Share Chochlik

Chochlik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 08:48

MF 690 Problem z chłodnicą. Dziwne jest to ze on nie robi tak zawsze.

#6 Share Damian0218

Damian0218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 11:48

MF 690 Problem z chłodnicą.

Ja się zbytnio na tym nie znam, ale miałem/mam taki sam problem w C-360, (w którym nie mam termostatu)okazało się,że uszczelkę wydmuchało pod głowicą i silnik nabierał powietrza,którego wydalał do układu chłodzenia,(na niskich obrotach w chłodnicy powinno widac bąbelki), a teraz znowu mam z tym problem i chyba głowica pójdzie do plantowania (ale nie wiem na czym to polega).

Objawy to również cieknący (chyba) olej spod głowicy, dzisiaj z rana był mechanik który wymieniał u nas w C-360 uszczelkę i okazało się że nic poważnego, tylko ropa z wtryskiwaczy (źle uszczelniąnych) leciała :) A teraz jest okey :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Chochlik

Chochlik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 17:11

MF 690 Problem z chłodnicą. A co jeśli nie ma pęcheżyków w chłodnicy?

#8 Share Damian0218

Damian0218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:59

MF 690 Problem z chłodnicą. To oznacza,że powietrza nie bierze - więc uszczelka odpada :(
Trzeba szukać dalej, a mechanika nie możesz się zapytać?

#9 Share Chochlik

Chochlik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:41

MF 690 Problem z chłodnicą. Pytałem, nikt nic nie wie.

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 23:00

MF 690 Problem z chłodnicą. Przydałby się czujnik spalin. W ASO takim czujnikiem sprawdzają obecność spalin w gazach z korka chłodnicy, bądź wyrównawczego. Może by tak na węch. To okresowe wyrzucanie może być spowodowane malutkim przedmuchem, kiedy to spaliny zbierają się w jakimś zakamarku układu chłodzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Chochlik

Chochlik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:10

MF 690 Problem z chłodnicą. 2 dni chodził z agregatem i nic się nie działo a 3 dnia dwa razy wyrzucił wodę.