Skocz do zawartości

Zdjęcie

warfama z543 vs metal fach z562

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krowa6

krowa6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 16:03

warfama z543 vs metal fach z562 Którą lepsza: warfama z543 czy metal fach z562? Prasa pracowała by z ciągnikiem o mocy 80 km. Prasowała by tylko słomę, owijając baloty tylko i wyłącznie siatką. Najważniejsze jest to aby balot był twardy jak kamień bo jak wiadomo im twardszy balot tym mniej strat w stogu , a przy dzisiejszych kosmicznie wysokich cenach słomy to na straty nie można sobie pozwolić. Proszę piszcie którą wy byście wybrali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
warfama z543 vs metal fach z562 Dzisiaj, 18:10
  •  

#2 Share EnergyUrsus

EnergyUrsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport

Napisany 09 kwiecień 2012 - 16:39

warfama z543 vs metal fach z562 Metal fach to prasa walcowa wiec wiadomo że zgniot bedzie lepszy , tylko słyszałem ze w słomie się zapycha. Warfama sie psuje najczesciej łancuchy pekaja .Na twoim miejscu wybrał bym metal fach.

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:19

warfama z543 vs metal fach z562 Tylko że jak przyjdzie prasować krótką, kruchą słomę prasą walcową i zaczną Ci bele w komorze się zatrzymywać to będziesz się pluł w brodę że nie wziąłeś łańcuchowej.

Znam przypadek że w Warfamie padał łańcuch [ale to od podbieracza] i to dopiero w 110 konnym ciągniku. Przy 80KM nie powinno nic się dziać :)

Ale ogólnie jak ma być tylko do słomy i chcesz żeby od początku balot był mocno ubity to szukaj prasy zmiennokomorowej pasowej, która od samego początku ładnie zagęszcza bele a nie tylko na zewnątrz [jak stałokomorowa]

#4 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 19:13

warfama z543 vs metal fach z562 Znajomy ma Warfame i do słomy idzie za***iście ale co jakiś czas przy niej się dłubie, a MetalFach tak jak koledzy pisali się nie nadaje do prasowania suchej słomy jakoś dobrze idzie jak z rosą się zwija. Tak jak @kris napisał szukaj zmiennokomorowej pasowej lub łańcuchowej ( sam posiadam zmiennokomorową Krone Vario Pack 1500 i jestem z niej w pełni zadowolony)

#5 Share krowa6

krowa6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 19:15

Tylko że jak przyjdzie prasować krótką, kruchą słomę prasą walcową i zaczną Ci bele w komorze się zatrzymywać to będziesz się pluł w brodę że nie wziąłeś łańcuchowej.

Znam przypadek że w Warfamie padał łańcuch [ale to od podbieracza] i to dopiero w 110 konnym ciągniku. Przy 80KM nie powinno nic się dziać :)

Ale ogólnie jak ma być tylko do słomy i chcesz żeby od początku balot był mocno ubity to szukaj prasy zmiennokomorowej pasowej, która od samego początku ładnie zagęszcza bele a nie tylko na zewnątrz [jak stałokomorowa]

Wiem że zmiennokomorowe robią najlepsze bele, ale ja chcę kopić nową prasę a nowe zmiennokomorowe są bardzo drogie.

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 19:20

Tylko że jak przyjdzie prasować krótką, kruchą słomę prasą walcową i zaczną Ci bele w komorze się zatrzymywać to będziesz się pluł w brodę że nie wziąłeś łańcuchowej.

to zamiast pluć w brodę zmniejszy trochę zgniot i dalej będzie prasował, mi na 4 tyś bel słomy i siana 1 słoma staneła, że musiałem wywalić wcześniej bela zaczyna buchtować się w komorze to już jest znak że coś się dzieje zmniejszam zgniot i jadę dalej, natomiast w sianie kilkanaście razy staneła ale było to raczej ostra krótka jak zapałki trawa z ugorów lub torfowisk wysuszona na wiór co do różnic w masie i ogólnie walcowa vs łańcuchowa polska to w metalfachu zawsze będziesz miał bele o średnicy 120-125cm z dobrze ściśniętym wyprasowanym brzegiem, a w łańcuchowej bela ma te 10cm więcej średnicy i bo klapa popuści na słownikach czy łańcuchy w komorze się napną i większa średnica będzie tyle różnic

#7 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:09

warfama z543 vs metal fach z562 Skoro bele maja byc zbite jak kamień,to watpie zeby popuszczał na zgniocie,według mnie to nie ekonomiczne wiesza ilosc sznurka lub siatki,zamiękniete bele w stogu,i wiekszy czas zwozenia bel wiec popuszczenie na zgniocie to według mnie to niezbyt przemyslane,wiec walcowa bym na samym poczatku odrzucił,nie to ze chwale swoje ale zwróc uwage na unia famarol 1,8V łańcuchowo walcowa,nadaje sie do wszystkiego,posiada rotor ktory płynnie podaje materiał,moze bedzie troche drozsza ale bedziesz zadowolony,poczytaj na forum o tej prasie i zastanów sie na nią B)

#8 Share krowa6

krowa6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:12

to zamiast pluć w brodę zmniejszy trochę zgniot i dalej będzie prasował, mi na 4 tyś bel słomy i siana 1 słoma staneła, że musiałem wywalić wcześniej bela zaczyna buchtować się w komorze to już jest znak że coś się dzieje zmniejszam zgniot i jadę dalej, natomiast w sianie kilkanaście razy staneła ale było to raczej ostra krótka jak zapałki trawa z ugorów lub torfowisk wysuszona na wiór co do różnic w masie i ogólnie walcowa vs łańcuchowa polska to w metalfachu zawsze będziesz miał bele o średnicy 120-125cm z dobrze ściśniętym wyprasowanym brzegiem, a w łańcuchowej bela ma te 10cm więcej średnicy i bo klapa popuści na słownikach czy łańcuchy w komorze się napną i większa średnica będzie tyle różnic

A metal fach ma mechaniczne zamki komory czy siłowniki trzymają ją zamkniętą ?

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:30

Skoro bele maja byc zbite jak kamień,to watpie zeby popuszczał na zgniocie,według mnie to nie ekonomiczne wiesza ilosc sznurka lub siatki,zamiękniete bele w stogu,i wiekszy czas zwozenia bel wiec popuszczenie na zgniocie to według mnie to niezbyt przemyslane,wiec walcowa bym na samym poczatku odrzucił,nie to ze chwale swoje ale zwróc uwage na unia famarol 1,8V łańcuchowo walcowa,nadaje sie do wszystkiego,posiada rotor ktory płynnie podaje materiał,moze bedzie troche drozsza ale bedziesz zadowolony,poczytaj na forum o tej prasie i zastanów sie na nią B)

chyba nigdy kolego z prasa nie robiłeś po to jest regulacja zgniotu żeby dobrac zgniot do odpowiedniego materiału sianokiszonkę belować można na 5tym otworze na max zgniot siano na trzecim a słomę na 2gim, a różnica pomiędzy max zgniotem siana czy słomy a luźniejszymi belami to na 100m jechania po pokosie to może 5-8m ta prasa nie zwiększy objętości beli tzn srednicy jak łańcuchowa dlatego powierzchnia beli jest bardzo twarda

tak ma zamki mechaniczne metalfach

#10 Share krowa6

krowa6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:42

chyba nigdy kolego z prasa nie robiłeś po to jest regulacja zgniotu żeby dobrac zgniot do odpowiedniego materiału sianokiszonkę belować można na 5tym otworze na max zgniot siano na trzecim a słomę na 2gim, a różnica pomiędzy max zgniotem siana czy słomy a luźniejszymi belami to na 100m jechania po pokosie to może 5-8m ta prasa nie zwiększy objętości beli tzn srednicy jak łańcuchowa dlatego powierzchnia beli jest bardzo twarda

tak ma zamki mechaniczne metalfach

Rozumiem że prasa ma 5stopni zgniotu. Napisałeś że słomę prasuje się na 2 stopniu, a co by się stało gdyby ustawić na max 5 stopień i wjechać w słomę?

Skoro bele maja byc zbite jak kamień,to watpie zeby popuszczał na zgniocie,według mnie to nie ekonomiczne wiesza ilosc sznurka lub siatki,zamiękniete bele w stogu,i wiekszy czas zwozenia bel wiec popuszczenie na zgniocie to według mnie to niezbyt przemyslane,wiec walcowa bym na samym poczatku odrzucił,nie to ze chwale swoje ale zwróc uwage na unia famarol 1,8V łańcuchowo walcowa,nadaje sie do wszystkiego,posiada rotor ktory płynnie podaje materiał,moze bedzie troche drozsza ale bedziesz zadowolony,poczytaj na forum o tej prasie i zastanów sie na nią B)

Znajomy ma prasę unia 1.8v i bele robi bardzo ładne. No niestety ta prasa jest dosyć droga ,a ja mam małe gospodarstwo i dla mnie różnica w cenie 10-15 tysięcy to bardzo dużo .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 21:52

warfama z543 vs metal fach z562 na 5tym nigdy nie robiłem poza stopniami można regulować śrubką naciąg linki więc regulacja jest prawie płynna, ja robiłem na 4ce ale tak jak pisałem jest wtedy wywalcowana jakby wyprasowana wierzchnia warstwa że aż podleśnieć suche siano potrafi tak zbita zewnętrzna warstwa aż widły dzwonią jakby wbić hehe, więc takie bele nie są do niczego potrzebne bo środek i tak dość średnio zbity a tylko skorupka ciasna, na mniejszym zgniocie najwyżej 5% mniej materiału albo i to nie a przynajmniej jak owijam sznurkiem to prasa nie skacze i nie trzęsie ciągnikiem, nie raz zapomniałem przestawić i tak w słomie jechałem i bele też nie stawały, jest wtedy minimalna różnica tylko w twardości beli więc po co katować prasę jak na duzym zgniocie wjedzie się w taką drobną słomę w południe co leży z tydzień w słońcu to w pewnym momencie bela przestanie się obracać a walce wyskubią sieczki że wywali z pomiędzy kazdego walca sieczki i cała prasa wygląda tak jakby w niej bela wybuchła hehe, czasami wystarczy zwolnić obr i wjechać w pokos to bela ruszy a czasami wywalić rozwinąć i jeszcze raz sieczkę połknąć tak z połowę a resztę dobrać świeżym materiałem, to logiczne słoma słabo się prasuje więc zgniot powinien być słaby

#12 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 16:54

warfama z543 vs metal fach z562 u mnie w okolicy jest kilka Metal Fach i Warfama. Warfama niestety troche gorzej zbija. Co do stawania bel w Metal Fach to znajomy beluje albo zaraz za kombajnem, albo na drugi dzień i bela mu nie zatrzymuje sie :D

#13 Share krowa6

krowa6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 17:44

u mnie w okolicy jest kilka Metal Fach i Warfama. Warfama niestety troche gorzej zbija. Co do stawania bel w Metal Fach to znajomy beluje albo zaraz za kombajnem, albo na drugi dzień i bela mu nie zatrzymuje sie :D

Dzięki za odpowiedz.Właśnie o to mi chodziło że jeśli ktoś ma styczność z obydwiema prasami to żeby napisał która lepiej zbija balot.

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:07

warfama z543 vs metal fach z562 co tu się zastanawiać metalfach masz o ile się nie mylę 3 tyś taniej a do tego masz w standardzie szerokie koła bez których ani rusz, tak więc masz ponad 4 tyś do przodu więc po co przepłacać za to masz siatkę czy wczasy w egipcie co tam chcesz

#15 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 17:36

warfama z543 vs metal fach z562 i żeby nie było... Obie prasy chodziły w Zetor 7211. Bo zaraz ktoś powie że były różne moce ciągników :P

Edytowany przez rafal4610, 11 kwiecień 2012 - 17:36.

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 18:41

warfama z543 vs metal fach z562 No ale Zetor jest troszkę przysłaby do Metalfachu.

#17 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 16:01

warfama z543 vs metal fach z562 Zetor jest przysłaby do tej prasy, ale bele i tak były lepiej zbite niż po Warfamie ;) Teraz beluje Proxą 8441 i bele są jak kamień :D

#18 Share Maarrek

Maarrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 08:56

warfama z543 vs metal fach z562 U mnie w okolicy prasowaliśmy słomę na brykiet prasy sipma, warfama i metal fach bele były ważone w brykieciarni sipma i warfama waga suchej słomy 170-180kg a metal fach 120-130kg wszystkie pracowały z zetorem 7211.
Kumpel który posiada prasę metal fach mówił, że gdy próbował lepiej ściskać to mu urywało śrubkę na wałku.

#19 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 09:11

warfama z543 vs metal fach z562 Cuda niewidy.
Jaką śrubkę ? No patrz że u mnie parę razy c-385 zgasła przy Metal Fachu (za dużo materiału naszło przy końcowym dobijaniu) i żadnej śrubki nie obcięło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Maarrek

Maarrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 15:54

warfama z543 vs metal fach z562 A czy ważyłeś swoje bele? Nie wiem czy nie umiał jej ustawić czy coś innego, wiem tylko ile ważyły bele(moje po warfamie, kumpla po sipmie i drugiego kumpla właśnie po metal fachu) i to nie jedna bela tylko średnia waga z około 500-600 bel.