Skocz do zawartości

Zdjęcie

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

682 odpowiedzi na ten temat

#161 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 maj 2012 - 15:08

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

Nie może być przed pompą,bo przed pompą nie jest wytwarzane ciśnienie,tylko podciśnienie,innymi słowy tam nie tłoczy paliwa,tylko ssie :) Musi być podłączona tam,gdzie jest ciśnienie paliwa,czyli przy pompce przed filtrami,lub za filtrami przed pompa wtryskową.

dokładnie kolega ma racje ;) można jeszcze zaryzykować i wejść z zaworkiem redukcyjny do podstawy filtra paliwa wtedy wygląda bardziej estetycznie ale jak działa to nie wiem bo ja uznałem ze przy pompie może gorzej wygląda ale jest łatwiej zrobić chociaż jak masz chwilę zeby odkręcić podstawe od ciągnika to chyba jest to bez róznicy a co do zasilania to ja też mam gumowy wężyk ale podobno można kupić przewód do 4512 i wtedy pasuje na długość ale akurat w sklepie nie mieli. Myślę ze można by też kupić idealnej długości przewód tylko ze miedziany gdzieś gdzie naprawiają instalacje hamulcowe ;) Pisze o estetyce bo po takim malowaniu to trzeba zadbać o szczegóły ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Dzisiaj, 20:12
  •  

#162 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 07 maj 2012 - 17:06

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Panowie czy jest jakoś farba która by nie od padała od zatłuszczonego silnika ?? bo mam zatłuszczony silnik i próbowałem go od tłuścić wieloma środkami a i tak farba po pewnym czasie odpada dodam że na silniku często przez przypadek jest rozlany ON i dlatego jest zatłuszczony

#163 Share KrzysiekBienkowski

KrzysiekBienkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo oczywiście :-P

Napisany 07 maj 2012 - 17:12

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma to po co malujesz? skoro taki tłusty to nie zardzewieje :D, wydaje mi sie ze nie za bardzo sie przykladasz do czyszczenia, niech ci vitoma powie jak to zrobic a na pewno sie uda

#164 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 07 maj 2012 - 17:27

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma @KrzysiekBienkowski żart ci się udał :D ale tak serio teraz, do czyszczenia się przykładam różnymi środkami już próbowałem i za każdym razem w takich ilościach że można by było umyć tym z 3 ciągniki , umyje to wydaje się że jest dobrze bo myjką wysoko ciśnieniową jak myłem po tych preparatach to nawet oryginalna farba w niektórych miejscach odpadła a i tak jest źle :wacko: i po jakimś czasie odpada dalej

#165 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 07 maj 2012 - 17:31

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma @Klepek995 ja mam dobry sposób na odtłuszczenie tego :D
-kup środek AUTORENS i "wypsikaj"cały silnik (bo to w w takiej specjalnej butelce)
-jeśli masz myjke wysokociśnieniową to weź to wymyj, a jeśli nie to wpadnij na myjnie :D
-potem jeszcze raz tym srodkiem i jeszcze raz na myjnie :D
-a na sam koniec benzyną i masz silnik bez grama tłuszczu :D
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#166 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 07 maj 2012 - 17:41

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma @HondaMtx środek który mi polecasz wypróbuje bo jeszcze nigdy go nie stosowałem a co do benzyny też miałem taki zamiar bo tamte środki widoczni nic nie są warte

#167 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 07 maj 2012 - 17:48

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma ja go stosowałem i mogę powiedzieć ze za taka cene to dobry środek bo on kosztuje coś kolo 13 zł litr. tylko ze musisz nim co najmniej dwa razy wymyć ciagnik żeby był fajny efekt :) a jak masz do tego myjkę to super efekt murowany :P

#168 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 07 maj 2012 - 17:57

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma dzięki za rade :) myjkę mam jeśli ta nie da rady co mam to mam możliwość wypożyczenia porządnej myjki na gorącą wodę więc w tedy powinno być git :P

#169 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 maj 2012 - 18:14

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Jak ja 10 lat temu troszkę odświeżałem mój ciągnik,to wybrałem farbę na korpus metodą chybił-trafił,tzn, w sklepie po prostu popatrzyłem po wzornikach i mówię -"ten" Wiadomo,że takie wybieranie to o d*pę rozbić,ale okazało się,że całkiem fajny kolor trafiłem.Nie za jasny,nie za ciemny i o ładnej barwie.Na blachy dałem pomarańczowy F-208 który chyba wszyscy znają.Razem z tym "stalowym" wyglądało to całkiem ładnie.Dzisiaj po tych kilku latach już nie jest tak ładnie,bo wiadomo,ciągnik jest do pracy,a nie do pokazywania.Wtedy wyglądał tak
Dodany obrazek
Jeśli by ktoś się zainteresował,to zrobiłem fotkę pokrywki z tej farby ze wszystkimi numerami.To jest autorenolak.
Dodany obrazek
Jak dla mnie,to fajny kolorek.Ten szary,którym autor tematu pomalował korpus,osobiście nie za bardzo mi się podoba,bo jest trochę za jasny,jak na ciągnik.Na początku jak to zobaczyłem,to myślałem,że to podkład :rolleyes: Oczywiście każdy robi jak uważa,ważne żeby się właścicielowi podobało.Ja swojego też muszę odświeżyć kiedyś ponownie,bo już straszy,wiecie jak to jest,tu i tam się obije itd.A ciągnik przed malowaniem myłem myjką na gorącą wodę uprzednio spryskując płynem Tenzi Super Green czy jakoś tak to się nazywało.Dosyć to mocne było,ale oczywiście duża tu zasługa myjki.Po wysuszeniu od razu poleciał kolor na metal,nie było potrzeby oddtłuszczać.

Edytowany przez Marioboss, 07 maj 2012 - 18:17.

#170 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 maj 2012 - 18:17

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Spokojnie podłączysz zasilanie świecy w miejscu w którym wskazałeś jeszcze będzie miejsce.
Ja nie kupowałem gotowego zestawu tylko robiłem sam i podłączyłem jak na obrazku.
Co do zaczepu to przełóż sworzeń w miejsce oznaczone niebieską strzałką na obrazku który zapożyczyłem od ciebie.
Jeśli to nie pomoże do pod płaskownik zaznaczony zieloną strzałką przyspawaj jeszcze jeden.
Ortografia się kłania

Dodany obrazek Dodany obrazek

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 07 maj 2012 - 18:29

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma spoko,spoko :D a to jak masz dojście do myjki na gorącą wode to żaden tłuszczyk Ci się nie oprze :P

#172 Share KrzysiekBienkowski

KrzysiekBienkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo oczywiście :-P

Napisany 07 maj 2012 - 19:41

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma no jak do remontu zaangażowała się artystka to efekt musi być przyjemny dla oka :)

#173 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 07 maj 2012 - 21:10

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma ja ten zaczep górny w c-360 mam zaspawany by nie opadał na dół tak jak na fotce poprzedni właściciel go zaspawał na tych bocznych sworzniach go zaspawał na dobre i nie ruszy się już ;)
@HondaMtx też tak myślę że ta myjka da lepszy efekt :)

#174 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 07 maj 2012 - 21:57

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Hak juz oczywiscie przełozyłem na wyższy otwór, i to jeszcze przed tym jak zapytałem o to ;). Ale wciaz wisi. Podspawam plaskownik tak jak radzisz asharot. Co z naklejkami ;) ?

Do mycia ja polecam DIMER'a . Jest wg mnie lepszy do mycia tluszczu niz srodki dedykowane do mycia silników. On rozpusci chyba wszystko ...zalezy to tylko od stezenia. Ja uzywam 1:8 do 1:10 spryskuje i myje myjka na jakies 100-130 barów (bo wiecej nie potrzeba, moge i 180 dowalic, ale to nie cisnienie, a duzy przeplyw wody powoduje ze krotko mowiac myjka dobrze myje) i jakies+70-90*C. Takze nie musiałem juz nawet rozpuszczalnikiem przecierac przed malowaniem ;).

Co do podlaczenia swiecy tak niestety myslalem jak piszecie ...tzn ze musi byc za pompa :(. Sporobuje jutro dorobic dluzszy przewod w przewodach hamulcowych, jak sie nie uda to przedluze ten co jest i wepne sie za filtrami paliwa.

TUR-3b z Hydrametu zdjety z samochodu. Jak sie okazało Hydramet takze nie przykłada sie do "szczegółów" ...przynajmniej jak robia na Polske. Podobno na export inaczej to wyglada.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Łycha 150 cm.

Dodany obrazek

Niby wszystko ladnie pieknie ...a tu takie kwiatki po odwinieciu z folii. Widac ze nie wyrabiaja sie z produkcja skoro owijaja folia na swieza farbe ... :o

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

A tu gwozdz programu :ph34r: . Na szczescie to jedyne wieksze uszkodzenie lakieru na samym turze.

Dodany obrazek

Tak ..to jest nowy wyrób ... :unsure:

Dodany obrazek

Weze na turze ...5szt. spekanych z zewnatrz + 1szt. cała . Podejrzewamy ze sprzedawca je chyba sobie podmienił ? Bo te 5szt. za jakiejs firmy Flexstar (domyslam sie ze to najtanszy chinski shit) a ten jeden jest Stomil Bydgoszcz. Zreszta cala reszta ktora nie jest spekana takze jest ze Stomilu.

Takze tak to jest ...nowy a juz wymaga "ingerencji".

Dodany obrazek

Dodany obrazek

No to ingerujemy. Wszystkie "luzne" czesci pomalowane epoksydem. Jutro do mieszalni i idzie w czarny polmat tak jak było.

Dodany obrazek

Znowu jakies czesci ...wiem to juz jest nudne ;).

Dodany obrazek

Bardziej pasowna klapka B) .

Dodany obrazek

Po umyciu.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Jak cena mnie nie przerazi to pojda wszystkie nowe.

Edytowany przez vitoma, 07 maj 2012 - 22:15.

#175 Share zimnyLECH

zimnyLECH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 maj 2012 - 05:40

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Kolego bez urazy,ale ty chyba nie masz co z pieniędzmi robić.Kupujesz po dwa razy te same części bo kolor ci się nie podoba albo coś tam.
Jedna klapka na tłumik by wystarczyła,a zresztą i tak ją zdejmiesz bo bardzo tłuką na wolnych obrotach.
Węże do tura masz nowe jeszcze ich nie założyłeś a już chcesz je wymienić.
Już władowałeś na same farby ponad tysiąc złotych a jeszcze malujesz nowego tura co dopiero z fabryki wyjechał.
Jak dla mnie to zabardzo się tym wszystkim przejmujesz,mam nadzieje że chociaż dobrze sypiasz i nie śni ci się po nocach ten ciągnik.

Ten kolega co ma zaspawane sworznie od zaczepu to chyba nigdy przez rów nie przejeżdżał,albo ma ze 2cm luzu na uchu.

#176 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 08 maj 2012 - 07:26

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Kolego podziwiam cie z taka prace i zycze wytrwalosci a skoro malujesz juz wszystko to masz racje tura tez pociag zeby nie bylo zadnych otarc czy rdzy. Czekm na koncowe fotki bo efekt bedzie pewnie zaj..... Pozdrawiam crvx40

#177 Share dulcyn95

dulcyn95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny Motoryzacja i Mechanika

Napisany 08 maj 2012 - 07:53

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma no gratuluję determinacji w pracy ja nie wiem czy by mi się chciało swoją 360 tak picować. Ja to bym te przewody do puki nie pękną B)

#178 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 08 maj 2012 - 08:24

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma przewody i tak sa zbrojone, a to ze guma z zewnatrz popekala nie oznacza ze sa zle, moze troche stare <_<
nie myslales zeby zlozyc reklamacje na ten ladowacz, w koncu placisz i wymagasz

Polska B

#179 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:17

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma No przewody zawsze są zbrojone w zależności ilu oplotowe. Węże jedno oplotowe stomilu są bardzo dobre nie wspominając o dwu oplotowych, ale do tura wystarczą jedno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:35

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma za***ista robota :wub: czekam na wygląd z turem, bo w końcu brałeś go na dżoju?? :) jak możesz napisz mi cene i czy warto :P