Skocz do zawartości

Zdjęcie

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

682 odpowiedzi na ten temat

#121 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:27

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Teraz wyjezdzam, wracam we wtorek wieczorem. Wiec w srode dopiero rusze znowu z robota. Nie wiem ile to bede składał ...ciezko powiedzieć. Czekamy jeszcze na TUR'a ale producent poki co daje ciała z dostawa, bo tur miał być juz w minioną niedziele.

Z regulacja wieszaka nie przewiduje problemów . Najwyzej usune farbe szczotka druciana na wiertarce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Dzisiaj, 23:48
  •  

#122 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 21:45

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma "Nie mój cyrk i nie moje małpy" ale ja bym wszystkie elementy co mają być malowane w szarym kolorze zmontował i dopiero pomalował wszystko razem.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#123 Share Maniek1049

Maniek1049

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Elektryka i mechanika

Napisany 30 kwiecień 2012 - 15:07

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Piękny ciągnik i moje chyba też to na dniach czeka... :P

#124 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 03 maj 2012 - 19:58

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Zamowilismy Tura z Wol-Metu 3 sekcyjnego z joystickiem .

Przyjechal - z 10 dniowym opoznieniem.
Okazał sie być bardzo kiepsko wykonany - oglądał go ojciec , bo mnie wtedy nie było - mowil ze caly do malowania, bo nie bylo miejsca bez rys na NOWYM wyrobie, lakier generalnie slaby, niektore spoiny bardzo nieladne i nawet nie przetopione.

W porównaniu do TUR3b z Hydrametu podobno ciensze silowniki (a rzekomo i tak byly "wzmocnione"). Podziekowalismy za niego i odjechal spowrotem. Stracony czas oczekiwania.

Takze raczej skonczy sie na sprawdzonym Hydramecie (ale to takze jeszcze nie jest pewne).

Doszlo takze wspomaganie z Agricoli. Takze całe porysowane, nowe, a w stanie do malowania. :ph34r: Stwierdzam ze ciezko kupic nawet nowy wyrob ktory by był porzadnie wykonany. Trace juz troche wiare w polskie firmy. Rece opadaja jak widzi sie cos takiego. Jak mozna sprzedawac cos w tak niechlujnej formie ? Trzeba nie miec wstydu wg mnie. Lub wymagania rynku sa az tak zastraszajaco niskie.

Wkleje zdjecia pozniej.

Jedynym wyjatkiem poki co była kabina KOJA- naprawde lux :wub: . Mam nadzieje ze bedzie pasowac tak dobrze jaki poki co wydaje sie być wykonana.

#125 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 03 maj 2012 - 20:03

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma uzytkuje taka kabine tylko starsza wersje i z czystym sercem moge CI powiedziec ze bedziesz zadowolony :)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#126 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:11

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Wszystkie części wspomagania są wpakowane w jedną skrzynie więc co w tym dziwnego że jest porysowane ?

Co do tura to dziwie się że wierzyłeś w to że tur od prywaciarza będzie lepiej wykonany jak firmowy :blink:

#127 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:19

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma @Ursusc385 : no to co wg Ciebie wszystko jest OK jak dostajesz nowy wyrob ktory ma rysy ?? Opakowany w jedna skrzynie z drewna (bez pokrywy bo i po co sie trudzic z jej robieniem, lepiej owinac calosc cienkim strechem) ? Kazdy element powinien byc owiniety osobno w strecha - o folii babelkowej nawet nie marze. Zreszta- to sie porysowało juz przed pakowaniem. Jest to pomalowane bez zadnego podkladu, farba odchodzi niemalze po paznokciem. Wstyd dla firmy wg mnie.

Ojciec juz ogladał tura z Hydrametu, takze miał otarcia transportowe (zle opakowanie). Wszedzie to samo. Juz chinczyki lepiej potrafia opakowac swoje badziewne wyroby.

A za wolmet nie placilismy zadnej zaliczki, na zdjeciach wygladał lepiej jak Hydramet wiec warto było sie przekonac co to za miod.

#128 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:22

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma znajomy kupił oryginalna maske do c-360 i nawet podklad sie ledwo trzymał.. jak dla mnie kompletna porażka...

#129 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:43

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Moje uwagi:
1. Orbitrol - dlaczego nie zakładasz ( w turze rzecz oczywista )
2. Przedni napęd - jeżeli już tak picujesz to przodek w turze świetna sprawa
Co do przodka to ładnie by pasował jakiś oryginał np od starych zetorów z lat 70 tych bo te z uaza są za niskie

#130 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 03 maj 2012 - 21:14

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Prawda jest taka ze TUR bedzie uzywany dosyc okazjonalnie. Ciagnik bedzie glownie pracowal z rozdrabniaczem gałęzi lub opryskiwaczem.

ad 1. Orbitrol czyli chyba masz na mysli całe wspomaganie ?- jak pisałem wyżej - zakładam.
ad 2. Za duża rzeźba, wieksze ryzyko ze coś się popsuje, nie mam czasu tego rzeźbić , bo niby koleś spod Ryk sprzedaje komplet za 4000zl wraz z mostem z UAZ'a, ale jednak nie jest to taki zestaw plug&play jak np. wspomaganie. Widac to świetnie na przykładzie tego co robił kolega dominik1007- chocby dorobienie mechanizmu rozłączania napedu. On jak sie przyznał kosztowało go to wszystko ok. 6000 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 maj 2012 - 21:19

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Dlatego kolego chciałbym Ci doradzić oryginał PLUG & PLAY od starego zetorka 4745, 5745

#132 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 03 maj 2012 - 21:47

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Dodany obrazek

Wspomaganie z Agricoli.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Jak widac nowa rzecz tez moze wygladac na uzywana - rdza na kole pasowym, odpyski i obicia farby wszedzie gdzie sie da.

Dodany obrazek

Pompa wg producenta polska - okazała się być ukrainska. Orbitrol - w opisie belgijski - w rzeczywistości bułgarski - http://www.mz-bg.eu/...t&id=1&Itemid=3

Nie wiem po co Agricola robi z siebie i z klientów idiotów wypisując takie brednie :mellow: ?

Oby to chociaż wszystko działało tak jak nalezy - długo i szczęśliwie :) .

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Farby nie moga być przechowywane przez dluzszy czas w plastikowych pojemnikach - paruje z nich rozpuszczalnik. Trzeba przelać je do szklanych lub metalowych pojemników po skonczonej pracy.

Dodany obrazek

Przy okazji zamowiłem z internetowego sklepu Agricoli troche roznych drobiazgów.

#133 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 04 maj 2012 - 06:08

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Wygląd tego wspomagania rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia,widać że firma ma po prostu już za dużo kljentów
Wygląda na nowe tylko przechowywane w jakiś spartańskich warunkach.Warto zapytać forumowego kolegi farmexper jak wyglądają zestawy sprzedawane przez jego sklep.
Zobacz jak pasuję wąs na frezy przy tej nowej podstawce,wiele osób narzeka że jest duży luz i po czasie się wyrabia,wybierają wersje innego producenta z krótkim siłownikiem przykręcanym do korpusu silnika.
Farba masz chyba z poliuretanu i przelewanie farby do słoika nic nie da,taka farba i już.
W moim przypadku podkład epoksydowy na silnik nie sprawdził się.Po 3 miesiącach zaczyna odchodzić od silnika,napewno nie był tłusty bo cały silnik ze skrzynią i mostem był piaskowany i przemyty benzyną ekstrakcyjną.Teraz porobiłem zaprawki zwykłym podkładem antykorozyjnym z Dekoralu i na razie się trzyma.
Jak stosujesz mat pastę to musisz mieć inny utwardzacz taki do lakierów pół matowych i matowych w innym przypadku bardzo dużo musisz nakłaść tej pasty i farba traci krycie.
Przerywacz kierunkowskazów najlepszy jest od Fiata 126p,posiada wdudowane dwa przekaźniki od świateł kierunku jazdy i awaryjnych.Na auto złomie kupisz za 10zł.

Edytowany przez asharot, 04 maj 2012 - 06:12.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#134 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 04 maj 2012 - 09:57

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma te napędy co robią od uaza to nie zbyt zdaje egzamin. Kolega ma w swojej 60-ce napęd z allegro od ROBURA i bardzo sobie chwali go :)

#135 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 maj 2012 - 11:33

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma jesli bedzie go uzywal do lekkich prac to po co naped, szczegolnie ze straci na zwrotnosci
przerywacz lepszy ten elektryczny, jak w 3p
mocowanie na wasie tez mi sie nie podoba, przy korpusie niewiele lepsze, najlepiej rownolegle do osi

Polska B

#136 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 maj 2012 - 00:50

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma @asharot: a malowałem Novolem czy podkładem innej firmy ? Malowałem goły wypiaskowany metal i odpadło ? Az mi sie wierzyć nie chce ...
Daj znac na PW jak tam naklejki.

Dodany obrazek

Ze tez nie wstydzili sie naklejac swoich naklejek na tak dziadosko wykonczone elementy ...

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Cale wspomaganko poszlo pod epoksyd.

Dodany obrazek

Ze zostało troche farby to psiknalem takze obciazniki ktore juz i tak pewnie nie beda uzywane.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Tłumik został pomalowany czarna farba Theromtan (do 900*C).

Dodany obrazek

Zaczałem w koncu cos składać. Opaski sa po to zeby weże sie nie przecierały w wyniku wibracji.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Kolorek wciąż mnie cieszy jak na niego patrze. Niby czerwony za którym nie przepadam- ale ten jest jakis taki niezwykły :).

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Przyduża klapka od AGTech - a miała pasowac do C-360 :(.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Układ hamulcowy juz złożony.

Dodany obrazek

I kawałek przodu.

#137 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 05 maj 2012 - 07:14

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Świetne postępy, oby tak dalej ;)

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#138 Share KrzysiekBienkowski

KrzysiekBienkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo oczywiście :-P

Napisany 05 maj 2012 - 07:33

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma no i zaczęło się "wielkie składanie" :D tak trzymaj bo jest na co popatrzec :rolleyes:

#139 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 maj 2012 - 07:57

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma no niezla ta klapka, na tlumik o przekroju 60mm, tylko oposka mniejsza :D
a nie myslales o szubkozlaczkach?

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 maj 2012 - 08:14

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma O jakich szybkozłączkach ? Hydraulicznych ? Nie nie myslałem. Musialbym zmieniać także złączkę w przyczepie.

Tak rzeczywiscie klapka na rure 60mm, a opaske zmniejszałem ;).