Skocz do zawartości

Zdjęcie

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

682 odpowiedzi na ten temat

#621 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 maj 2013 - 22:06

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Widziałem to rozwiązanie,ale to jest troszkę z d*py strony,bo i tak nie zabezpiecza silnika np. w przypadku rozpięcia się listwy zębatej w pompie od regulatora obrotów (tam jest takie ciegno) i bywały przypadki,że ciągnik wtedy wchodzi na obroty odrzutowe,ja tak miałem kilka razy.Ja mam dodatkową dźwignię,którą sam sobie zamontowałem na wzór tej w pompie od Stara,chciałem nawet dorwać gdzieś orginalną obudowę regulatora,ale w końcu zrobiłem sam.Wolne obroty mam ustalone górną śrubą na regulatorze,a gaszony jest tą dźwignią,która popycha bezpośrednio listwę zębatą w kierunku "stop".Ja już to mam dobre kilkanaście lat.Widziałem tu u kogos coś takiego,ale on miał przełozoną obudowę regulatora od Stara i tam jest orginał,ja musiałem sam zrobić,bo nie miałem takiego czegoś pod ręką.Podobne gaszenie mozna znaleźć np. w silniku 6CT107 czyli SW400 turbo,tylko tam dźwignia jest inaczej skonstruowana,bo znajduje się w deklu z tyłu regulatora obrotów.Nie wiem,czy tak jest w każdym,ale silnik który ja widziałem pochodził z sieczkarni samobieżnej,czy czegoś takiego.Takie gaszenie stosuje teraz zetor,tylko nie wiedzieć czemu,w ciagniku za taką kasę gaszenie jest na linkę jak w 3P :) A wystarczyło zamontować prosty silowniczek powietrzny,jak w Starach,bo zetory i tak potrzebują powietrza do hamulców,blokad itd.więc co za róznica.A jak nie,to elektromagnes jak w lublinach,ale to gorsze rozwiazanie,bo taki elektrozawór od powietrza zeżre napewno mniej prądu,a te elektromagnesy się psuły często podobno.Tu macie pompę z lublina,produkcji nomen omen,Motorpal,to samo co w zetorach.Widać tą dźwignię do gaszenia.
http://allegro.pl/po...3233383554.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Dzisiaj, 23:48
  •  

#622 Share BOLO86

BOLO86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 październik 2013 - 17:55

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

Vitoman czy mógłbyś wrzucić dokładniejsze zdjęcia kabiny, mocowania, okolice pedałów i zwolnic.

#623 Share seba1224

seba1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 październik 2013 - 18:54

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Pozdro dla vitoman nigdy jescze niespotkałem się z tak dokładnym opisem remontu c 360
Ps. NAJLEPSZY ciągnik jaki widziałem :)

#624 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 21:29

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma pytanie o podkład na silniku. Asharot wspomniał że u niego podkład epoksydowy odpadł po pół roku. Jak u ciebie to wygląda po 1,5 roku?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#625 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 00:11

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Podkład NIGDZIE nie odpada. Na dolnym zaczepie w c360 odszedł mi tylko po drugim myciu fragment lakieru od podkładu - dlaczego - nie wiem, bo cała reszta tez sie trzyma idealnie ;). Ale i tak wogole tego nie widac, bo lakier ma w zasadzie identyczny kolor co podkład .

Może u Asha cos nie było odtłuszczone ? Wg mnie jak przy przygotowaniu elementu do malowania novolem 360 nic sie nie spiepszy, dokładnie wszystko odtłuści i odpyli to przyczepnosc tego podkładu jest niesamowicie dobra.

#626 Share SadownikPL

SadownikPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 19:36

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Piękna robota :) Z ciekawości spytam masz wykształcenie ogrodnicze czy mechanik/lakiernik? Czy masz zamiłowanie od dziecka do takich rzeczy? Bo wiedzy i chęci ci nie brak do tego co wyczyniasz, bo ja ci do pięt mistrzu YODO nie dorastam ^^

#627 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 23:11

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma politechnika w-wska : mechanika i budowa maszyn ;) Ale i tak nie tam nabyłem wiedze która wykorzystuje przy tych remontach ;).

#628 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 18:49

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii ? :)
W rolnictwie siła!!! :)

#629 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 23:07

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Wydział inżynierii produkcji.

#630 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 10:26

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma A jak naklejki od asharota? Trzymają sie?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 23:28

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma oczywiscie, nic nie odpada, nic sie z nimi nie dzieje. Mycie Karcherem i Dimerem ich nie rusza, wiec - POLECAM !

#632 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:42

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Obejrzałem cały wątek i jestem pod wielkim wrażeniem. Kawał dobrej roboty :)
Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

#633 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 18 grudzień 2013 - 08:07

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma A te wyjścia hydrauliczne zrobiłeś? Bo zdjęcia elementów widziałem ale efektu końcowego już nie...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#634 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:45

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Nie robiłem, pisałem juz o tym w tym temacie. Nie wiem czy wogole bede je robił w tym ciagniku.

#635 Share adams

adams

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 21:43

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Witam
Swego czasu znajomy też podjął się wyzwania jakim był kompletny remont c 360. W swoja wpakował około 26 tys. PLN, czego później żałował, bo ciągnik i tak nie był mu potrzebny i musiał go sprzedać. A kto jest na tyle głupi (lub naiwny) żeby kupić c 360 za ok. 30 tys. Twoją prace podziwiam, ale jak na moje to gra nie warta świeczki. Czego byś z tym ciągnikiem nie zrobił to nadal jest tylko c 360. Przesyłam link do zdjęć c 360 znajomego po remoncie ;) http://pokazywarka.pl/6yfcxu/

#636 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 20 styczeń 2014 - 21:50

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Tylko gdzie logika gruntownego remontu ciągnika, którego się nie potrzebuje? Kolega @vitoma robił go dla siebie i nie musi liczyć na zwrócenie się wkładu podczas sprzedaży

#637 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 10:44

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Ale mnie to naprawde wogole nie boli ze jest to "tylko" c360. Stare ursusy c330/360 naprawde mi sie podobaja - nie wszystko zawsze nalezy przeliczac na pieniadze.

#638 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 21 styczeń 2014 - 13:30

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Ja tam też jestem za kapitalnymi remontami starych maszyn, tylko nie zawsze mi fundusze na to pozwalają. Ostatnio rozrzutnik zrobiłem od początku do końca po swojej myśli, teraz wypadałoby cyklop ale tam koszty będą spore.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#639 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 13:43

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma vitoma kiedy zabierasz się za c-330 :P?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 15:19

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma dzis sie zabrałem ;)