Skocz do zawartości

Zdjęcie

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

682 odpowiedzi na ten temat

#561 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 19:43

najtrwalszy będzie chyba wentylator od chłodnicy od osobówki.

chyba po to żeby cię kolego z kabiny wywiało, będzie o wiele za mocny

Przy okazji - poleci mi ktos jakis dobry i trwały wiatraczek chłodzacy do kabiny ?

my założyliśmy na wiosnę wentylatorek z nagrzewnicy od Fiata Uno, na złomie za 5zł, do tego przełącznik z regulacją od Fiata CC, i powiem ci na pierwszym stopniu działa bardzo w porządku, drugiego biegu używaliśmy przy wożeniu belek okrągłych słomy, natomiast 3 bieg zrywa ci czapkę z głowy, więc na daną chwilę jest bezużyteczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Dzisiaj, 01:26
  •  

#562 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 27 listopad 2012 - 20:20

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Ale jak by założył taki przełącznik jak mówisz to powinno być ok. Muszę przyznać jednak że twój pomysł jest lepszy też o tym miałem napisać....

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#563 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 27 listopad 2012 - 20:38

chyba po to żeby cię kolego z kabiny wywiało, będzie o wiele za mocny

my założyliśmy na wiosnę wentylatorek z nagrzewnicy od Fiata Uno, na złomie za 5zł, do tego przełącznik z regulacją od Fiata CC, i powiem ci na pierwszym stopniu działa bardzo w porządku, drugiego biegu używaliśmy przy wożeniu belek okrągłych słomy, natomiast 3 bieg zrywa ci czapkę z głowy, więc na daną chwilę jest bezużyteczny

Pokaż jakieś foty tego patentu.

#564 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 17:34

Ale jak by założył taki przełącznik jak mówisz to powinno być ok...

taki mały przełącznik raczej długo nie wytrzymałby przepływu prądu na tak duży wentylator z chłodnicy, śmiem twierdzić że spaliłby się po kilku minutach używania
co do wentylatora z chłodnicy to nawet najmniejszy, czyli od Fiata CC, będzie za duży, więc będzie przeszkadzał (przynajmniej w kabinie puszce jaką my posiadamy)

Pokaż jakieś foty tego patentu.

zdjęć nie mam, patent zrobiony w ciągniku mojego brata, który mieszka ode mnie 10km, ale jak będę na dniach to postaram się coś pstryknąć chociaż telefonem
ale mogę po krótce opisać: wentylatorek od Fiata Uno przykręcony w kabinie z lewej strony u góry do poprzeczki obejmą, do tego po prawej stronie włącznik od Fiata CC 3-stopniowy, zasilanie podpięte pod bezpiecznik gniazda koncentrycznego, którego nie mamy. Poza tym pod tym bezpiecznikiem mamy też podpięty silniczek wycieraczki
Z silniczka od Uno wychodzą 4 kable, jeden minus, trzy to poszczególne biegi, trzeba dobrze podłączyć do włącznika od CC, w nim też są 4 kable, w tym jeden do podłączenia plusa, reszta wyjścia

#565 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 19:40

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma No może coś w tym być. Ja mam jakąś dmuchawkę z samochodu od nawiewów i sprawdzałem miernikiem to ma moc 55W.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#566 Share FordsonMajor

FordsonMajor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 22:17

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Przeczytałem cały temat i jestem pełen podziwu jak dużo pracy i serca wkładasz w to co robisz. Lubię takich ludzi jak ty co jak robią to robią pożądnie. Pozdrawiam i ciągle obserwuję twój temat.

#567 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:02

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma witam swego czasu też odnawiałem maszyny ,dobra robota pozdrawiam.

#568 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:42

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Świetna robota, z zaciekawieniem czytałem cały temat choć nie jest tego mało. Czekam z niecierpliwością na następne zdjęcia jak się trzyma lakier na c360 itp.

#569 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 01 luty 2013 - 03:19

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Lakier trzyma sie dobrze :). Z blizej nieznanych mi powodów zaczał schodzic lakier tylko na tylnym dolnym zaczepie (podkład epoksydowy sie trzyma, lakier odchodzi przy myciu myjka). Naszczescie roznica koloru miedzy lakierem a podkładem jest minimalna, wiec nie widac tego w zasadzie wcale. Reszta trzyma się pięknie :). Obecnie ok. 120MTG od zakonczenia remontu.

Skoro ktos jeszcze czeka na zdjecia choc po trosze zwiazane z C360 to prosze...

Pług do sniegu o szerokosci 200cm wykonany przez nas.

Regulacja katowa siłownikiem (skos na obie strony), mechnizm pływający (pług dostosowuje się do nierówności terenu).

Mocowanie na euroramkę (na zdjęciu na turze Hydramet 3B + C-360), a także do TUZa przedniego - w naszym przypadku dopasowany do Deutz-Fahra Agrokida 230.

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#570 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 01 luty 2013 - 11:27

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Ładny, profesjonalnie wykonany pług. Niczym nie różni się od tych co widzę na allegro, a nawet jeszcze lepszy. Gratuluje udanej roboty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 01 luty 2013 - 23:04

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma pług ci wyszedł lepiej jak z fabryki :) profesjonalnie go zrobiłeś

#572 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 02 luty 2013 - 20:22

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Vitoma lakierek miodzio :D jaki to kolor ral ten pomarańcz ?, blacha pługa wyginana na krawędziarce ? Super, kawał dobrej roboty aż miło popatrzeć :rolleyes:
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#573 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 02 luty 2013 - 22:21

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Gdzie kupiłeś taką gumę i ile ma grubości?

#574 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 02 luty 2013 - 22:24

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Jak byś wstawił tylko zdjęcia finalne to powiedziałbym, że nowy kupiłeś. Masz talent.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#575 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 03 luty 2013 - 12:08

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma gumy : http://allegro.pl/li...tring=gumy pług

Lemiesz oczywiscie giety na krawedziarce, a inne elementy ciete na plazmie CNC lub gilotynie.

lakier pomaranczowy RAL 2004 - takze PPG Selemix akryl (ten sam co na ciagnik).

dzieki panowie :)

#576 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 04 luty 2013 - 18:06

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Ile cię wyniosło wykonanie takiego pługa ?

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#577 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 luty 2013 - 00:55

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Materiały kosztowały 2013 zł + koszt pracy.

#578 Share FordsonMajor

FordsonMajor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:53

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Pożadny ten pług :D Fajnie wszystko wyliczasz sobie co do grosza :D widać przedsiębiorczy jesteś i pracowity przedewszystkim. Takich ludzi sobie cenię :D Pozdrawiam i daj jakieś nowe foto :D

#579 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 25 luty 2013 - 00:28

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Nowe zdjecia powiadacie - no dobra, to cos tam znajde :D.

W zwiazku z zakupem nowej kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 nasza poczciwa 60tka bedzie potrzebowała przynajmniej 2 par wyjsc hydraulicznych z tyłu (kosiarka posiada 2 boczne podkaszacze, rozstaw kazdego regulowany jest hydraulicznie, niezaleznie od drugiego) : http://www.aedes.bz/..._eng.html?id=14 .

Zakupiłem juz większość potrzebnych części - 2 rozdzielacze hydrauliczne - dodam 6 gniazd z tyłu wiec rozdzielacz 3 sekcyjny na tył, oraz na tura wpadnie także dodatkowa 4ta sekcja - para wyjsc na rozdzielaczu 1 sek. "z zapadka" - dzwignia blokowana by napedzic np. silnik hydrauliczny planowanego na przyszlosc wygarniacza gałęzi.

Zakupiłem wiec 2 rozdzielacze, 8 zenskich szybkozlaczek ISO, kilka mniej waznych pierdółek, oraz jak dla mnie wisienke na torcie ;) - oprawki z systemem odzysku oleju Faster TARV : http://okat.granit-p...linekatpage=330

Zbiorniczek na olej zamierzam zrobić sam z rury miedzianej 54mm. Ok. 130zł za orginalny, dedykowany do tego systemu plastikowy zbiorniczek z uchwytem to wg mnie lekka przesada. Zrobie więc sam coś z materiału trwalszego od plastiku.

Brakuje jeszcze uchwytów , nypli, kolanek, węzy oraz podstaw mocujacych do gniazd ktore zamierzam wyciac z blachy na laserze CNC i pomalowac proszkowo na czarno.

Montaż niezbyt prędko, najpierw remont opryskiwacza BAB ktory planowałem na tamten rok, ale nie wyrobiłem się. Także częsci sobie spokojnie leza i czekają.

Nie wiem czy na tym forum powstał juz jakis dział gdzie mozna wrzucac relacje z remontów ???

Dosyc gadania, kilka zdjęc:

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share misio3p

misio3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 21:04

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Zdjęcia nie działają ;)

24 VII 2008r. - 24 VII 2016r. - osiem lat na AgroFoto ;)