Skocz do zawartości

Zdjęcie

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

682 odpowiedzi na ten temat

#241 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 12 maj 2012 - 17:10

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma choćby o ciągnik nie wiadomo jak dbał to zawsze się obedrze, pobrudzi lub wyciek się pojawi :)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Dzisiaj, 20:51
  •  

#242 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 12 maj 2012 - 18:48

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Od razu ci powiem że siłownik od wspomaganie będzie kolidował z podpórką ładowacza, musisz przerobić albo tłok w inne miejsce, albo podpórkę. Polecam to pierwsze rozwiązanie

Na tym zdjęciu widać o co chodzi, i ślady jak siłownik haczył i podpórkę
http://www.fotosik.p...1cb1065404.html

Bardzo łatwo można siłownik zgiąć, a to koszta. Więc radzę od razu przerobić :)

Ja się z tym uporałem o tak :
http://www.agrofoto....ie-ursus-c-360/

Edytowany przez Ursusc385, 12 maj 2012 - 18:48.

#243 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 12 maj 2012 - 20:07

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Ładna robota- nie myślałeś o nagrzewnicy na płyn zamiast tego nawiewu? Szczerze mówiąc w starym 3P ten patent średnio robił...

#244 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 13 maj 2012 - 08:57

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma a poza tym strasznie nie estetycznie ten wąż wygląda co idzie od chłodnicy do kabiny.. wyglądem przypomina węża drenarskiego tylko mu dziur brakuje xD

#245 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 maj 2012 - 11:45

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Akurat to mi nie przeszkadzało, tylko, że miałem ten wąż ładniejszy. Patrzyłeś już jak go wprowadzisz do kabiny?

Dodany obrazek

#246 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 13 maj 2012 - 12:08

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Ale wielkie halogeny masz na dachu :rolleyes:

#247 Share Danger

Danger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 maj 2012 - 13:19

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Jestem ciekaw jak to wszystko się pomieści z jednej strony,jest rama od Tura,wspomaganie,i jeszcze ogrzewanie.

#248 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 13 maj 2012 - 15:40

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma @HondaMtx no halogeny są niezłe ;)

#249 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 maj 2012 - 16:00

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma To akurat były reflektory dalekosiężne- ale ten ciągnik to już historia, z bólem serca go sprzedałem. To moja nowa zabawka:

Dodany obrazek

#250 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 13 maj 2012 - 17:29

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Kola przednie kosztowały = 170zl za felge + 320 zl za opone + 40 zl detka = 530 zl/szt

Weze do gniazd hydrauliki kosztowały ok. 40 zl/szt.

Rury ogrzewania poki co nie bede zakladał. Ogrzewanie ogolnie bedzie bardzo rzadko uzywane, jesli wogole kiedys (no moze na jesieni). Wiec nagrzewnica nie ma sensu. W zime ten ciagnik raczej wogole nie bedzie jezdził. Org. rura ktora dostałem do kabiny rzeczywiscie wyglada identycznie jak dren, z tym ze nie ma otworków. Nie podoba mi sie takze. Zreszta nie wiem czy nie bedzie za krotka.

Myslalem raczej o rurze spiro jak na zdjeciu u Jarkastryszawa - Jarek, gdzie kupiłes lub z czego zrobiles te laczniki gumowe laczace ta rure z kanalem na chlodnicy i z kabina ???

Informacja o mozliwej kolizji silownika i wypórki nie pociesza mnie :wacko: . Przerobka silownika raczej juz nie wchodzi w gre. Za duza ingerencja, a juz wszystko w zasadzie jest zlozone w obrebie silnika i przodu ciagnika. UrsusC385 Ty tez masz tura 3B z Hydrametu ? Bede pewnie musial ta wypórke jakos przerobić.

Nie wiem czemu tak sie ciagle boicie o te rysy i cyt. "obdarcia" - to zalezy jak kto ciagnika uzywa ! Wiadomo ze to nie jest czolg i nie mozna wjezdzac wszedzie. Widzieliscie zdjecia na pierwszej stronie ? No to tak wygladał u nas ciagnik po 7-9 latach (nie pamietam juz dokladnie daty poprzedniego malowania) od malowania. "Obdarc" raczej nie bylo. Pomijam okolice wieszaków czy haków bo to jest oczywiste sie sie poobija bo musi. Plam i zacieków olejów/paliwa tez jak widac na tych zdjeciach raczej nie było. Jesli tylko macie w mysli to ze po co sie starac bo i tak zaraz sie porysuje, pobrudzi, poplami, poociera to nigdy dobrego remontu wykonac sie nie uda, bo to zabierze skutecznie checi do "przyłożenia" sie do pracy nad maszyna.

Wiadomo ze tylne blotniki i kabina beda nieco smagane przez galezie, ale to nie moja robota :P . A maska bedzie az tak narazona na otarcia nie bedzie.

Zaraz jak skoncze prace to ciagnik jedzie na pole, jest tam troche blota zapewne pobrudzi sie. No i napewno zakurzy. Ale co z tego, taki juz los ciagnika, a maszyny musza byc uzywane zgodnie z przeznaczeniem, mozna go przeciez umyc i znowu bedzie ladny.

Edytowany przez vitoma, 13 maj 2012 - 18:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 maj 2012 - 17:53

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma @vitoma- w moim zestawie wszystko było jak widać na fotce, łącznie z opaskami, niczego nie dokupowałem. Rura była solidna, z jakiegoś metalu. Pytałem o połączenie z kabiną, bo w mojej kabinie był już króciec z systemem przestawiania kierunku nawiewu- teraz jednak luknąłem na fotki Twojej nowej kabiny i widzę, że masz tam wlot gotowy.
Ogrzewanie załóż, zawsze szyby mniej parują nawet w chłodne poranki.

#252 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 13 maj 2012 - 19:00

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Dodany obrazek

Ten ekwipunek moze oznaczac tylko jedno ... :ph34r:

Dodany obrazek

Kabelkologia rozpoczeta. Robote polegajaca na rozgryzieniu tego wszystkiego, nie ma co ukrywać- wykonał za mnie moj kolega Jarek, za co mu serdecznie dziekuje. Popodłączał wszystko co nie było podłączone do skrzynki bezpieczników, bo wiele rzeczy było nie podpiete (a instalacja rzekomo była "łączona"). Dodalismy przewód 1,5mm2 do swiecy płomieniowej. Do mnie jakos te schematy elektryczne nie trafiaja ...on ogarnał wszystko dosyc szybko.

Główny przewód zasilajacy do stacyjki w tej instalcji był 2,5 mm2 !!! Producent troche z tym popłynał. Mysle ze przewod bylby przytopiony po 1 wieczorze pracy z pełnym oswietleniem. Wyciagnelismy ten przewod ze starej orginalnej instalcji - w orginale był 4 mm2. Akurat nie miałem takiego nowego przewodu wiec musiała pojsc uzywka ;).

Całość jest juz w zasadzie rozgryziona, zostało podłączyć wszystkie "odnogi" instalacji.

Plusem tej instalacji sa izolacje - rzekomo silikonowe, wiec nie powinny pekać z czasem. Sa rzeczywiscie miekkie, grube i solidne.

Dodany obrazek

Maska jest, pokrywa silnika jeszcze nie. Ale jutro powinno się to zmienić.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Orginalne rozejscie na 2 reflektory - ale ja nie ufam wsuwkom. Jak nie musze wole ich nie uzywac.

Dodany obrazek

Wiec usunałem te polaczenia na wsuwki, polutowałem i jest jak dla mnie znacznie pewniej :) .

Dodany obrazek

Jarek sugerował mi ze najlepiej zrobic samemu całą instalcje - moze i tak ale zajełoby to chyba ze 3 dni !Kazda wsuwke zalutowuje - nie ufam wszystkim polaczeniom zaciskanym, skrecanym czy wtykanym. Lut jest jak dla mnie w 100% pewny. Udało mi sie kupić na warszawskim popularnym Wolumenie oslonki na pojedyncze wsuwki z plastiku, takie jak sa czesto stosowane w Polskich sprzetach, a szukałem tego długo, więc bardzo mnie to ucieszyło.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Kostki do zarowek H4 takze trzeba kupic- w zestawie z lampami LKR Wesemu ich nie ma ! Podobnie kostke na 2 wsuwki do zarowek W5W swiateł postojowych. Wszystko kupiłem na Wolumenie. Jest tam taki jeden dobrze zaoopatrzony w takie rzeczy sklepik :P .

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Jeszcze troche zostało do podłączenia.

Dodany obrazek

Nowe, dorobione naklejki na nowego TUR'a B) .

#253 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 13 maj 2012 - 19:31

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Tak mam Tura 3b z hydrametu. Ja miałem na początku drugą podpórkę dorobioną, lecz po roku czasu pękła. Oryginalnej podpórki niema co przerabiać, bo jak ją zegniesz to robi się krótsza, i automatycznie tur przekrzywia się.
Ja miałem tak - w 0:35 widać

#254 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 13 maj 2012 - 19:42

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Przewód elektryczny do świecy chyba trochę za cieńki.Ile kosztowało dorobienie naklejek na tura?

#255 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 13 maj 2012 - 21:05

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Do swiecy idzie przewod 1,5mm2, wiec nie wydaje mi sie aby byl za cienki. Wiekszosc przewodów w orginalnej wiazce to 1,0mm2. W zasadzie chyba wszystkie ...

Naklejki na tura dorabiał mi szwagier (przyszly ;) ). Wiec poki co nie placiłem nic. Zobaczymy jak mnie podliczy :P .

UrsusC385 - przeslij mi prosze jak najwiecej zdjec tej przerobionej podporki tak jak to miałes co sie złamało i jak najwiecej zdjec ukazujacych jak masz teraz silownik zamocowany rownolegle do osi. Ten silownik rownolegle do osi to przerobiony silownik z zestawu agricoli ?? Chodzi mi juz konkretnie o metode montazu tego silownika pod osia. e-mail: piotrek_wis@poczta.onet.pl . z gory dziekuje.

Edytowany przez vitoma, 13 maj 2012 - 21:07.

#256 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 13 maj 2012 - 21:10

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma O żaluzji chłodnicy mozesz pomyslec i lince (z łańcuszkiem na koncu) do niej przy desce

Edytowany przez razor275, 13 maj 2012 - 21:25.
Cytowanie poprzedniego posta

[CE] [DE]

#257 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 13 maj 2012 - 21:11

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Jutro postaram się porobić fotki i wieczorkiem ci prześle ;)
Siłownik kupowałem od Bizona, ponieważ oryginalny z agricoli bym musiał skracać, a tego nie chciałem robić, w razie jakby coś nie wypaliło ;)

#258 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 maj 2012 - 21:13

to zalezy jak kto ciagnika uzywa ! Wiadomo ze to nie jest czolg i nie mozna wjezdzac wszedzie.

No nie wiem :) mój sąsiad ma c 360 i wjeżdża nią wszędzie, nie mówiąc co się dzieje w lesie, jak wjedzie jeszcze po flaszcze to wszystkie drzewa wywala. :D

#259 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 13 maj 2012 - 21:21

Jutro postaram się porobić fotki i wieczorkiem ci prześle ;)
Siłownik kupowałem od Bizona, ponieważ oryginalny z agricoli bym musiał skracać, a tego nie chciałem robić, w razie jakby coś nie wypaliło ;)

To prosze porob jak najwiecej dobrych zdjec - bede wdzieczny ! A silownik jakbys gdzies miał dane czy dowod zakupu jaki dokladnie kupowałes to takze by bylo swietnie. Rozumiem ze po przeniesieniu pod os nie bylo problemów ze silownik sie urywał , cos sie gieło, itp problemów brak ?

Ta czesc z wystajacym ramieniem do zalozenia silownika na dole zwrotnicy to od czego jest ?

edit: Ktory to dokladnie siłownik z bizona ??

http://allegro.pl/li...=silownik bizon

No nie wiem :) mój sąsiad ma c 360 i wjeżdża nią wszędzie, nie mówiąc co się dzieje w lesie, jak wjedzie jeszcze po flaszcze to wszystkie drzewa wywala. :D

Pogratuluj mu głupoty. Nie ma sie zupełnie czym chwalić.

O żaluzji chłodnicy mozesz pomyslec i lince (z łańcuszkiem na koncu) do niej przy desce

Myslalem, ale nie bede jej montowac. Po pierwsze - ciagnik raczej wogole nie bedzie jezdzi zima. Po drugie- mysle ze mycie myjka, kur i syf z pola szybko by spowodowaly ze wygladalaby jak sciera do podlogi, trzymałaby wilgoc itp. syf.

Edytowany przez vitoma, 13 maj 2012 - 21:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 13 maj 2012 - 21:28

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma Siłownik jest dokładnie ten :)
http://www.sklepdlar.../96/produkt.htm

Mam go zamontowany od 16 listopada 2011 - od tamtej pory codziennie ciągnik jeździł, woził bele i jak do tej pory nic się nie urwało, nie zgięło ;)