vitoma

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

Polecane posty

robert1100    3

Mistrzostwo kolego!

SZACUN !


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Pięknie Ci to wyszło. Ja praktycznie tak samo jak ty zrobiłem swojego Zetora. (szkoda że nie mam takiej dokumentacji fotograficznej jak ty) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

No ale kabina poszerzana jak używa ciągnika głównie w sadzie.

 

Chcielismy kupic zwezana firmy GOLA ale jakos tych kabin to jaka tragedia - zle pomalowane miekkim lakierem (syfy , zacieki, obicia) , tapicerka niechlujnie docieta, detale krzywo przykrecone, ogolnie typowy kowalski produkt bardzo niskiej jakosci. Przynajmniej taka była ta co nam przywiezli w lutym 2012. Nie wzielismy jej i pojechała z powrotem.

 

Nie chca eksperymentowac dalej postawilismy na znana i sprawdzona KOJE. I jestesmy zadowoleni .

 

PS. Jakby ktos byl zainteresowany to mam na sprzedaz 4 litry lakieru akrylu SZAREGO takiego jak korpus w mojej C360 (tyle ze polysku). Cena bardzo okazyjna, lakier swiezutki. Informacja na prywatna wiadomosc. Troche pomyliłem sie z doborem lakieru na inny sprzet i teraz nie mam co z nim zrobic :(.

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Odremontuję moją c-360 w zimie i to będzie nowa maska, błotniki przednie ( wszystko nowe, ale oryginalne) Natomiast zastanawiam się czy kupić kabinę z błotnikami czy bez i kupić nowe oryginalne? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Wg mnie nowe oblachowania orginalne. Jak tak dalej pojdzie to niedługo juz wogole nie bedzie ladnych ursusów w stanie przypominajacym orginał - wszyscy pakuja te plastikowe naglaki :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

W pierwszej połowie 2012r. ktoś je sprzedawał na allegro po 3922zł brutto.

 

Przy okazji - poleci mi ktos jakis dobry i trwały wiatraczek chłodzacy do kabiny ? Ten chinczyk co kupiłem (chyba ok 15zl kosztował) nie wytrzymał długo - po jakis 5 uzyciach poszly w nim lozyska.

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z estetyką może być kłopot, ale najtrwalszy będzie chyba wentylator od chłodnicy od osobówki.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Post do usunięcia <_<

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

najtrwalszy będzie chyba wentylator od chłodnicy od osobówki.

chyba po to żeby cię kolego z kabiny wywiało, będzie o wiele za mocny

 

Przy okazji - poleci mi ktos jakis dobry i trwały wiatraczek chłodzacy do kabiny ?

my założyliśmy na wiosnę wentylatorek z nagrzewnicy od Fiata Uno, na złomie za 5zł, do tego przełącznik z regulacją od Fiata CC, i powiem ci na pierwszym stopniu działa bardzo w porządku, drugiego biegu używaliśmy przy wożeniu belek okrągłych słomy, natomiast 3 bieg zrywa ci czapkę z głowy, więc na daną chwilę jest bezużyteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ale jak by założył taki przełącznik jak mówisz to powinno być ok. Muszę przyznać jednak że twój pomysł jest lepszy też o tym miałem napisać....


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba po to żeby cię kolego z kabiny wywiało, będzie o wiele za mocny

 

my założyliśmy na wiosnę wentylatorek z nagrzewnicy od Fiata Uno, na złomie za 5zł, do tego przełącznik z regulacją od Fiata CC, i powiem ci na pierwszym stopniu działa bardzo w porządku, drugiego biegu używaliśmy przy wożeniu belek okrągłych słomy, natomiast 3 bieg zrywa ci czapkę z głowy, więc na daną chwilę jest bezużyteczny

 

Pokaż jakieś foty tego patentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

Ale jak by założył taki przełącznik jak mówisz to powinno być ok...

taki mały przełącznik raczej długo nie wytrzymałby przepływu prądu na tak duży wentylator z chłodnicy, śmiem twierdzić że spaliłby się po kilku minutach używania

co do wentylatora z chłodnicy to nawet najmniejszy, czyli od Fiata CC, będzie za duży, więc będzie przeszkadzał (przynajmniej w kabinie puszce jaką my posiadamy)

Pokaż jakieś foty tego patentu.

zdjęć nie mam, patent zrobiony w ciągniku mojego brata, który mieszka ode mnie 10km, ale jak będę na dniach to postaram się coś pstryknąć chociaż telefonem

ale mogę po krótce opisać: wentylatorek od Fiata Uno przykręcony w kabinie z lewej strony u góry do poprzeczki obejmą, do tego po prawej stronie włącznik od Fiata CC 3-stopniowy, zasilanie podpięte pod bezpiecznik gniazda koncentrycznego, którego nie mamy. Poza tym pod tym bezpiecznikiem mamy też podpięty silniczek wycieraczki

Z silniczka od Uno wychodzą 4 kable, jeden minus, trzy to poszczególne biegi, trzeba dobrze podłączyć do włącznika od CC, w nim też są 4 kable, w tym jeden do podłączenia plusa, reszta wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

No może coś w tym być. Ja mam jakąś dmuchawkę z samochodu od nawiewów i sprawdzałem miernikiem to ma moc 55W.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i jestem pełen podziwu jak dużo pracy i serca wkładasz w to co robisz. Lubię takich ludzi jak ty co jak robią to robią pożądnie. Pozdrawiam i ciągle obserwuję twój temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

Świetna robota, z zaciekawieniem czytałem cały temat choć nie jest tego mało. Czekam z niecierpliwością na następne zdjęcia jak się trzyma lakier na c360 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Lakier trzyma sie dobrze :). Z blizej nieznanych mi powodów zaczał schodzic lakier tylko na tylnym dolnym zaczepie (podkład epoksydowy sie trzyma, lakier odchodzi przy myciu myjka). Naszczescie roznica koloru miedzy lakierem a podkładem jest minimalna, wiec nie widac tego w zasadzie wcale. Reszta trzyma się pięknie :). Obecnie ok. 120MTG od zakonczenia remontu.

 

Skoro ktos jeszcze czeka na zdjecia choc po trosze zwiazane z C360 to prosze...

 

Pług do sniegu o szerokosci 200cm wykonany przez nas.

 

Regulacja katowa siłownikiem (skos na obie strony), mechnizm pływający (pług dostosowuje się do nierówności terenu).

 

Mocowanie na euroramkę (na zdjęciu na turze Hydramet 3B + C-360), a także do TUZa przedniego - w naszym przypadku dopasowany do Deutz-Fahra Agrokida 230.

 

 

1-5.jpg

2-5.jpg

3-5.jpg

4-3.jpg

5-3.jpg

6-3.jpg

7-3.jpg

8-3.jpg

9-2.jpg

10-3.jpg

11-3.jpg

12-2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

Ładny, profesjonalnie wykonany pług. Niczym nie różni się od tych co widzę na allegro, a nawet jeszcze lepszy. Gratuluje udanej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

pług ci wyszedł lepiej jak z fabryki :) profesjonalnie go zrobiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Vitoma lakierek miodzio :D jaki to kolor ral ten pomarańcz ?, blacha pługa wyginana na krawędziarce ? Super, kawał dobrej roboty aż miło popatrzeć :rolleyes:


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jak byś wstawił tylko zdjęcia finalne to powiedziałbym, że nowy kupiłeś. Masz talent.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj