vitoma

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vitoma    52
Napisano (edytowany)

Teraz macie nowy temat po zetorze, tzn praca w niedziele ;). W niedziele nalezy powstrzymywac sie od prac niekoniecznych ;) , a tutaj akurat byla koniecznosc,czas pilił,odrazu po skonczeniu prac ciagnik pojechał na pole (juz w sobote rano mial chrzest bojowy - talerzowanie). Kazdy dzien sie liczył. W tygodniu pracowałem czasami do 2:00, wiec juz bardziej wykorzystac tygodnia nie mogłem. A w niedziele nie tyrałem tak ostro, tylko robiłem prace typu planowanie, spisywanie zakupów, ew. lutowanie elektryki ;) .

 

Ciagnik bedzie wykorzystywany normalnie. Bo do tego jest stworzony. Bedzie jezdzil i po blocie i po kurzu. Bede go mył i zapewne wycierał wode po myciu zeby na szybach i lakierze nie bylo za wiele wapiennych osadów. I tyle. Wydaje mi sie ze woskowac go nie bede.

 

Blotników przednich nie bedzie. Pisałem juz o tym wczesniej ze nie moge ich założyc - galezie w sadzie by sie wciskały miedzy blotniki i koła i mogły w ten sposób łamać.

 

Co do C330 to trzyma sie poki co mniej wiecej tak jak C360 przed remontem - była malowana rok przed poprzednim malowaniem C360. Takze nie jest zle. Mysle ze jak wspomaganie w C360 sie sprawdzi to byc moze dolozy sie je takze do 30tki, i wtedy moze przy okazji troche sie ja odswiezy bo i tak kawał ciagnika trzeba rozebrac do tego wspomagania. Ale to narazie bardzo wstepne plany.

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Vitoma mam do Ciebie ogromną prośbę: wyremontuj jeszcze coś, bo nie będę miał po co na AF wchodzić :P

Jak będę kiedyś jechał do Warszawy to pozwolę sobie do Ciebie zajechać żeby zobaczyć 60tkę, dotknąć, pomacać ;p

  • Like 1

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Bardzo ładny remont. Jedyne co mi się niepodoba to tylne błotniki, ale to kwstia gustu :P


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Super :) Kawał dobrej roboty :D

 

Ogólnie, ta kabina przypadła mi do gustu i może kiedyś założę ją do swojej c360 ^^


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Witam.Sugeruję zgłosić się do programu LEGENDY PRL-u.Wysłać im kilka zdjęć i może ''połkną ten haczyk''. Życzę powodzenia w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szacun za wykonaną prace,teraz możesz śmiało wrzucić zdjęcie do galerii ursusa jak to niektórzy proponowali na początku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

A miałem wrzucić fotki swojego po dołożeniu przedniego napędu , ale chyba wstyd się pokazać w takim towarzystwie :blush: , piękna robota .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Zmotywowałeś mnie swoją relacją do gruntownego wymycia i "odświeżenia"lakieru w mojej c360 na razie na próbę przejechałem pastą błotnik i fajnie wyszedł, lakier odżył jak będę miał chwilę czasu to spróbuje zmontować taką mini relacje i wrzucę ;)

Ps trochę się "obawiałem" że przesadziłeś trochę z tymi naklejkami i wyjdzie odpustowo ale jest ok nawet ta PL-ka daje rade

pozdrawiam


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Chylę czoła , naprawdę super robota :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52
Napisano (edytowany)

Vitoma mam do Ciebie ogromną prośbę: wyremontuj jeszcze coś, bo nie będę miał po co na AF wchodzić

Jak będę kiedyś jechał do Warszawy to pozwolę sobie do Ciebie zajechać żeby zobaczyć 60tkę, dotknąć, pomacać ;p

 

Bede chyba jeszcze remontował w tym roku kolumnowy opryskiwacz sadowniczy B.A.B z 94r. Tylko jeszcze nie wiem kiedy to nastapi. Jesli na tym forum pojawi sie odpowiedni dział do takich relacji to mysle ze zdecydowałbym sie takze na wrzucanie jakis zdjec, oczywiscie jesli byliby jeszcze chetni na patrzenie na moje druciarstwo ;) .

 

 

Bardzo ładny remont. Jedyne co mi się niepodoba to tylne błotniki, ale to kwstia gustu

 

Wiesz, mi seryjne blaszane takze bardziej sie podobaja jesli mam byc szczery. Te byly kupione w sumie tylko z punktu widzenia praktycznosci (znowu kwestia pchajacych sie galezi pod blotniki - a te sa z przodu długie) oraz fakt ze lewy blotnik juz troszke zaczela chrupac ruda na dole wiec i tak pewnie by poszedl do wymiany, a wtedy trzeba by kupic podrobe ktora zapewne jest guzik warta. Za te blotniki byla doplata do kabiny z tego co pamietam jedynie 300zl, a stare blaszaki sprzedalismy za 200zl. Wiec wyszlo takze taniej niz jak bysmy mieli pozostac przy seryjnych blotnikach. Ktore zapewne takze by wypadało z przodu przedluzyc wlasnie z powodu galezi, a wtedy juz tak dobrze by nie wygladały.

 

W tych blotnikach z zywicy KOJI nie podoba mi sie to ze z tylu sa takie "zadarte" - zupelnie jakby tam bylo miejsce na chlapacze. Jakby tam przymocowac z tylu chlapacze to nie wygladałoby to tak głupio, a nawet dobrze moim zdaniem, moze nawet rownie dobrze co orginalne blaszaki. Nie moglem jednak zamocowac chlapaczy ponownie z powodu galezi :mellow: .

 

Taka C-360 moich marzen to kabina KOJA, kolory wlasnie takie co sa obecnie u mnie , do tego standartowe blotniki i maska, standartowe lampy z bokow maski i tur AT-5+ Hydrometalu. Taki zestaw po prostu by miazdzył. Niestety AT-5 jest strasznie drogi i "nie dostepny".

 

Wizualnie to co wymyslila fabryka jest wg mnie nie do pobicia. :)

Super Kawał dobrej roboty :D

 

Ogólnie, ta kabina przypadła mi do gustu i może kiedyś założę ją do swojej c360 ^^

 

Dzieki. Kabinka jest naprawde fajna i dobrze wykonana. Moglaby miec tylko jeszcze otwierana przednia szybe. Uchylany dach to dobra sprawa, lepiej wyglada ciagnik z tak uchylonym dachem jak z zamknietym .

 

a gdzie kupiłeś te naklejki ostrzegawcze, podaj namiary

 

User tego forum - asharot.

 

Witam.Sugeruję zgłosić się do programu LEGENDY PRL-u.Wysłać im kilka zdjęć i może ''połkną ten haczyk''. Życzę powodzenia w tej sprawie.

 

Nie dzieki, nie bede sie w to bawil, nie jest to jakis cud, pozatym ciagnik nie jest juz w 100% orginalny.

 

Szacun za wykonaną prace,teraz możesz śmiało wrzucić zdjęcie do galerii ursusa jak to niektórzy proponowali na początku :P

 

Moze sie zdecyduje. Tylko bedzie troche obciach jak skosze ze 2 gwiazdki :P .

 

najładniejsza c-360 jaką widziałem

 

Miło mi ze tak piszesz.

 

Mi sie bardzo podoba ta usera Ursus16, zapewne glownie dlatego ze ma At-5 :wub: .

 

zrób zdjęcia c330 i przydałby sie jakiś filmik c360:)

 

Mam zdjecia C-330 ze stycznia 2011. 30tka to nic specjalnego tak naprawde, 1985r. rowniez od nowosci u nas, z dodatków to ma widlaka z przodu ktorego dostała tuż po zakupie oraz palak z 4 lampami roboczymi i kogutem nad fotelem kierowcy ktory dostała z 10 lat temu. W tym roku dostała komplet nowych opon MITAS 4szt, alternator, oraz nowy fotel STAR, zreszta identyczny jak ma nasza C-360. No i jak patrze na inne 30tki to stwierdzam ze nasza jest calkiem zadbana, nie ma nawet pogietej nigdzie maski ani blotników :P .

 

pepe2 wrzucaj zdjecia swojego 4 napedowca bez krempacji :). 60tka w czterolapie to juz jest cos.

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystko bardzo ładnie wyszło, ten robił, tamten pomagał o.k. ale tej Pani Artystki na końcu nie doceniłeś :P - oj nie ładnie, a tak się "biedna" napracowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. Kolego Vitoma piekna robota, ja wlasnie jestem przed remoncikiem 360. Kabine juz zamowilem u Naglaka wraz z nowa maska(model tworzywo). Strasznie wysoko wywindowales nam wszystkim poprzeczke. U mnie nie bedzie tura a po ciagniku czeka mnie remoncik przyczepki i agegatu. Trzeba sznowac to co sie ma bo nowe juz nie tak dobre jak stare a pozatym bardzo drogie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Strasznie wysoko wywindowales nam wszystkim poprzeczke.

 

I bardzo dobrze, zawsze należy stawiać sobie wysokie wymagania (oczywiście w miarę naszych możliwości). Z pewnością relacja kolegi Vitoma sprawi, że ktoś zabierając się za remont czegokolwiek zrobi to lepiej ;)

 

rzeba sznowac to co sie ma bo nowe juz nie tak dobre jak stare a pozatym bardzo drogie.

 

Święte słowa!!! Dobrze gada polać mu!!!


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj