szumi123

Czy warto kupić ciągnik John Deere 6210SE

Polecane posty

szumi123    0

Witam wszystkich, jestem na kupnie ciągnika, do tej pory miałem na oku ciągnik massey ferguson 3070(90KM), obecnie trafiła mi się atrakcyjna oferta ciągnika john deere 6210SE(90KM), chciałbym się coś dowiedzieć o tym sprzęcie, czytałem trochę na różnych forach o tym modelu i dowiedziałem się że SE jest to okrojona, mniej dopracowana wersja, że ciągniki te są awaryjne i dużo palą. Proszę o wasze opinie, co mam wybrać? massey ferguson 3070, czy john deere 6210SE? Moje gospodarstwo ma niewiele ponad 25ha, ziemie są bardzo ciężkie i jest dużo przejazdów, potrzebuję oszczędnego ciągnika.

Prosze nie zwiększac czcionki w całym poście..!!!

Edytowano przez robertbara
Zwiekszenie czcionki w całym poscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

raczej wszyscy użytkownicy mówią że ich MF'y mało palą ale dość duzo juz robiło remonty skrzyni biegów, a uzytkownicy JD mówi, że ich ciągniki są niezawodne a ze spalaniem bywa różnie :rolleyes:

 

jeżeli masz już upatrzone dwa konkretne ciagniki to bież tego który jest w lepszym stanie...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

bierz john deere bo mf są też dość awaryjne i ze spalaniem jest też nie za wesoło. Il chcą za tego jd a ile za mf?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6420    0
bierz john deere bo mf są też dość awaryjne i ze spalaniem jest też nie za wesoło. Il chcą za tego jd a ile za mf?

tylko JD jest bez awari miałem teraz ma go szfagier a ja mam 6420se. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokmen    2
a uzytkownicy JD mówi, że ich ciągniki są niezawodne a ze spalaniem bywa różnie :)

prawda JD sa niezawodne a co do spalania to fakt jest roznie:) pala wiecej jak robia porzadną robote, przy lekkich pracach zdecydowanie mniej :):D

polecam JD

my tez bedziemy kupywac jelonka:);)

tylko troche wiekszego:):)


Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.com/profile_videos?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0

Znajomy kupił 6120SE i bardzo się zawiódł. Był to nowy traktor i tyle razy się psuł że szkoda gadać. Tak się zraził do marki że po jakimś czasie kupił Fendta 412. JD tak ale nie w tej biednej wersji SE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Troche to dziwne porównywać MF którego skończyli produkować w 1993 do JD którego zaczeli produkować w 1998... Zawsze to nowszy sprzęt, jeśli stać Cie na tego JD to go kupuj, będziesz potem żałował lub nie :D Kolega ma właśnie takiego 6210 SE http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18636 jest zadowolony, choć twierdzi że jest paliwożerny (nawet 16 l/godz. w ciężkiej pracy). Jest to zubożona wersja i jakości JD zbytnio po nim nie widać (np. tłumik przerdzewiały gorzej niż w MTZ) ale poważnych awarii nigdy nie miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0

Ja na moje JD nie mogę narzekać. Jedyne zastrzeżenie to to że raz mi tłumik odleciał, ale to się zdaża w tym modelu (6210 SE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Ja mam JOHN DEER 7200 ma 135 koni i jestem zadowolon. Uzytkownikiem jestem od roku i nie zmienie go na żaden inny. Awari nie maiałem jeszcze żadnej. paliwa pali śrenio. Ostatnio poorałem ostanie8ha pod kuku i spalił mi niecałe 30 litrów z pługiem 6 skibowym. Ja masz kase kupuj JELONKA i się nie zastanawiaj. Ciągnik jest THE BEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

30 litrów na 8ha czy na 8h???czy 30 litrów na 1 h albo na 1ha???a moze 130 litrów na 8ha albo na 8h...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0
30 litrów na 8ha czy na 8h???czy 30 litrów na 1 h albo na 1ha???a moze 130 litrów na 8ha albo na 8h...

z tego jak jest to napisane to wywnioskowałem że zaorał 8ha i z baku ubyło mu 30l. hmm... Ciekawe co autor postu miał na mysli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
z tego jak jest to napisane to wywnioskowałem że zaorał 8ha i z baku ubyło mu 30l. hmm... Ciekawe co autor postu miał na mysli ;)

ja tez mam takie wrazenie poprostu zanosi sie na rekord swiata prawie jak perpetum mobile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert4    0

gośc chyba sie pomylił bo pierwszy raz w rzyciu słysze cos takiego

 

odnośnie tematu jelonek jest napewno młodszy od MF więc musi byc sporo drorzszy a te stare MF wcale nie sa takie awaryjne a pala napewno mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

poszukaj wersji Premium... albo zeby chociaz te połbiegi miał... inacze nie brałbym...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer199    0

MF z silnikami perkinsa mało palą. A JD 6230 SE mam mój sąsiad i nie narzeka ze dużo mu pali a idzie do wszystkiego orka agregat uprawowo siewny itp. Jak na razie bez awaryjnie tylko że ma go dopiero od roku

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilF1    1

Według mnie zdecydowanie JD- bardziej rozpowszechniona marka na świecie i niezawodna, MF ulegają awarii jak napisano w powyższych postach. Na Johna nikt się nie skarży, każdy jest zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

powie mi ktoś czy olej w hydraulice to sie sprawdza na pracujacym silniku czy na zgaszonym ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no nie wiem czy takie smieszne po pierwsze jest różnica, po drugie w każdej koparce praktycznie poziom oleju sprawdza sie na silniku pracującym a w CAT jest bagnet ze wskaźnikiem oleju na zgaszonym i pracującym silniku


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł20498
      Witam wszystkich mam taki problem z john deerem 6310 a mianowicie czasem dzieje sie tak ze wrzuce rewers do przodu a ciagnik nie jedzie poruszam troche rewersem albo zgasze ciagnik i odpale wrzuce rewers i ciagnik jedzie. Zadne kontrolki sie nie pala problem jest tylko do przodu  do tylu ciagnik jedzie bez zarzutu dodam ze problemu z uciagiem nie ma dzieje sie to to sporadycznie czasem tez lubi wyrzucic rewers po czym wrzuce i jedzie dalej. Czy jest jakis przekaznik rewersu w tej skrzynce  z bezpiecznikami albo moze to ktoras z cewek ? Gdzie one sie znajduja.? Pozdrawiam
    • Przez Przemektsp
      Dzień  dobry
      Mam problem z moim john-deere 6610 przechodzi sam w tryb diagnostyczny d1a podczas jazdy , zapala sie ,,i,, niebieskie, czerwony i żółty wykrzyknik 
      Nie mam wsadzonego bezpiecznika do diagnostyki
    • Przez Lukas85
      Koledzy mam problem z przyciskami od EHR na błotnikach ciagnika JD 6910. Problem polega na tym że pod błotnikami sa jedynie uciete kable a przycisk dostałem oddzielnie wraz z kawałkiem wiazki. Po lewej stronie jest 8 kabli, natomiast wtyczka w przycisku ma tylko 6. Po prawej stronie jest 6 kabli ktorych kolory odpowiadaja kolorom w uciętej wtyczce ktora dostałem. Podłaczyłem przycisk z prawej strony dopasowujac kolory ale nic nie działa. Zmierzyłem napiecia na przewodach i po przekreceniu kluczyna na 4 z nich jest napiecie. Troche to według mnie nie logiczne bo wydaje mi sie ze napiecie powinno byc tylko na dwoch przewodach. Sam przycisk sprawdziłem i jest na 100% sprawny. Wewnąttrz są dwa mikrostyki z 3 przewodami każdy. Jak dany przycisk nie jest wcisniety styk zwiera dwa przewody. Po nacisnieciu rozwiera jeden z nich i dolacza drugi. Wyglada mi to na kontrole obecnosci lub sprawnosci przycisku na błotniku. 
      Czy ktos moglbym sprawdzic ile ma przewodów i jakie sa kolory we wiazce z lewej strony?
      Czy w tym ciagniku da sie w jakis sposób sprawdzic błędy podnosnika bez podłaczania komputera?
    • Przez Artur312
      Witam.pytanie czy ktoś przerabiał temat z .Skrzynia mechaniczna z rewersem elektrohydraulicznym. Na wstecznym biegu słychać stukanie pod kabiną ale tylko gdy włączony napęd.
      Może ktoś pomoże w tymacie .
    • Przez Joejoe
      Świeci kontrolka nr 1. Nie ma żadnych objawów spadku mocy itp. Pod obciążeniem podczas orki świeci kontrolka nr 9. Czujnik wymieniony, ciśnienie na hydraulice 200bar. 100mtg po wymianie oleju i filtrów oryginał jd
      Jak sprawdzić ciśnienie na skrzyni?
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj