garek

STOP maszynom po tych cenach

Polecane posty

garek    155

W związku z tym iż ceny nowych maszyn osiągneły absurdalne ceny czy nie powinniśmy zatrzymać się z ich kupowaniem. Powiedziałem sobie Stop dla maszyn trzeba zacząć żyć normalnie a nie ciagle biec za nowymi złomami ( takie wiosenne przemyślenie )

  • Like 2

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wiosenne przemyslenie czy nie masz juz co kupywać, bo wszystko nowe na placu ? :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@gary sprzętu nakupił, to teraz nie chce by go inni dościgneli :D ,nie mówiąc o tmożliwości by ktoś miał więcej NH niż on :lol: .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Akcja na po dobę nie kupujmy paliwa , nawozów, śor bo są drogie, maszyn można było nie kupować jak zaczęły drożeć proporcjonalnie do programów ale każdy brał i mówił i tak że 50 % zwrócą to nie jest tak źle.

 

Nie kupując paliwa, nawozów, śor itp do produkcji rolnej/zwierzęcej w szybkim tempie upadamy, ale nie wymieniając maszyny na większą, nowszą nie upadniemy tak szybko i może takim ruchem byśmy coś zrobili ale to min 7 lat do tyłu a nie dziś.

 

Każdy myślący rolnik nie będzie oszczędzał na polu/hodowli bo to przyniesie odwrotny skutek w wynikach.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Wstrzymać się z zakupem na ile czasu?????? Jak po tym czasie kupisz jeszcze więcej z zapasem to przedsiębiorcy sobie odbiją a Ty niepotrzebnie będziesz się wkurzać więc lepiej sobie darować

( mowa o innych środkach niż maszyny)

Co do maszyn jak dają dotacje to dlaczego by nie brać jeżeli płacisz część ceny ?

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

niestety-tego procesu drozenia maszyn i nie tylko nie odwróci. Dopóki będzie II filar potężne firmy maszynowe będa rosły w siłę bo lokalnym rzemieślnikom, kowalom, czy złotym ręczkom nie będzie się opłacało kupić kilka ton stali na składnicy, innych częsci i zmajstrować maszynę w zaciszu podwórkowego warsztatu. Dopiero jeśli tą drogą będzie dopływać dużo nowych maszyn technologią i pomysłem opartych na drogich modelach ceny owych markowych nie spadną-wróc-nie przestaną rosnąć, bo na spadki może liczyć tylko naiwniak.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wstrzymać się z zakupem na ile czasu?????? Jak po tym czasie kupisz jeszcze więcej z zapasem to przedsiębiorcy sobie odbiją a Ty niepotrzebnie będziesz się wkurzać więc lepiej sobie darować

( mowa o innych środkach niż maszyny)

Co do maszyn jak dają dotacje to dlaczego by nie brać jeżeli płacisz część ceny ?

Tomi-gdyby WSZYSTKIM zainteresowanym dofinansowywano by maszyny bez biurokratycznego kołowrotka to owszem mógłbym się z Tobą zgodzić-jeżeli jednak tylko część zainteresowanych (czyt. tych najbogatszych i najbardziej zdeterminowanych) może owe dofinansowanie otrzymać (i to po jakim czasie !) to o czym my mówimy ?-o potencjalnie korupcjogennym 2 filarze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Starczy żeby wstrzymali dotację i skończy się bum maszynowy. Pomyślcie koledzy ile % rolników stać w Polsce na naprawdę drogi sprzęt jak by nie brali na różne programy unijne i kredyty w bankach.? Dilerzy maszyn tylko ręce zacierają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Na mnie nie zbiją kokosów, ja ostatnią nową kupiłem w 2009- kultywator z wałkiem i to od rzemieślnika, i mi tam mogą drożeć, ja mam wszystko w idealnym stanie z lat 80-98 kupowane nowymi i mi więcej nie potrzeba. Obrobię tym co mam, a dla sąsiada żeby w oczy kłuło to już nie te czasy by wywalać taką kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no tak, nie kupujmy maszyn, niek upujmy nawozów, oprysków a urośnie i uprawi się wszysto samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

To ja tez zaapeluje ;D

 

W związku z tym iż ceny gruntów rolnych osiągneły absurdalne ceny czy nie powinniśmy zatrzymać się z ich kupowaniem. Powiedzmy sobie Stop dla gruntów rolnych trzeba zacząć żyć normalnie a nie ciagle biec za nowymi hektarami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W związku z tym iż ceny nowych maszyn osiągneły absurdalne ceny czy nie powinniśmy zatrzymać się z ich kupowaniem. Powiedziałem sobie Stop dla maszyn trzeba zacząć żyć normalnie a nie ciagle biec za nowymi złomami ( takie wiosenne przemyślenie )

 

 

z całym szacunkiem dla ciebie ale uważam że jesteś hipokrytą, co powiesz rolniką którzy dopiero rozwijają swoje gospodarstwa? żeby konia kupili czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tylko ciekawe czy wszyscy zadeklarowani będą się tego trzymać.

Jak nie kupujemy maszyn czy ziemi to się nie rozwijamy a przecież każdy z nas chce się rozwijać i iść do przodu a nie zostać w tyle. Jak dobrze popatrzycie to ci co się nie rozwijają to upadają a ci co się rozwijają idą na przód.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egal    22

STOP DROGIEJ ZYWNOSCI!!!

Proponuje, abysmy przestali jesc!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

od kiedy pamiętam to zawsze drożały maszyny i będą drożeć i nikt raczej tego nie zmieni a jak ktoś kupuje żeby pokazać się na wsi to jego problem co z tym będzie robić i jego kasa to niech wydaje i niema mu czego żałować a nie czasem u nas tak się napędza sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Zależy w jakich rejonach Polski ;) u mnie nie ma czegoś takiego.

Zobaczcie na ceny ziemii w przeciągu 10 lat. Te 10 lat temu ziemia była po około 10 tys/ha u nas a teraz 35-40 tys/ha i co nie kupujemy ziemi? Byli są i będą kupujący a tak samo będzie z maszynami. Mimo że droższe ale i tak je kupujemy.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Garek@ Ma dobry pomysł. :D Ale to nie wypali.. Kto ma kupić ciągnik, kupi, kto ma kupić ładowarkę, kupi. :) Rozumiem apel, rozumiem o co chodzi, ale nic nie zdziałasz na to. A główne wysokie, co raz wyższe ceny nowych maszyn to przez te wszystkie dofinansowania unijne. Gdyby nie było dofinansowań, maszyny były by tańsze, i to sporo.

@RalfMTX140 troche zły podałeś przykład. Już mówie dlaczego; drożeje bo rolników jest dużo, a ziemii nie przybywa. I kto chce sie rozwijać, to kupi nawet po 40tyś/ha. Bo ziemii nie przybędzie, i tylko będzie mniej.. Dlatego trzeba kupować każdy kawałek, póki nie musisz płacić po 80tyś/ha.

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ponoć nawet papier toaletowy wie że aby żyć trzeba się rozwijać :D .Panowie nie traktujcie tak serio życia-i tak żywi z niego nie wyjdziecie...Jakoś nie mogę zrozumieć tego powszechnego pędu do posiadania coraz większej ilości wszystkiego za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Młodzi nastawieni na rozwój kupią i po 80 tys, wyścig szczurów dotarł już na wieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Słuchaj @przemek widzę inny rejon inne powody ;) u mnie rolników ubywa więc więc ziemi do kupna jest cały czas. Wiadomo w ogólnym bilansie ziemi nie przybędzie ale u mnie jest duzo starych gospodarzy którzy nie mają następców więc sprzedają ziemię a jest kilku kupujących którzy działają ;)

@mariusz bez przesady... kupujmy w miarę rozsądku. My powyżej 45 tysięcy już nie kupujemy bo nie ma sensu a ziemia idzie na moje konto. Jak ziemia chodzi u mnie po 35-40 tys to jak kupię po 45 to inni też tyle będą chcieć a po co podnosić cenę ziemi?

Edytowano przez ralfMTX140

New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielz    0

ja mam inną propozycje czy wszystkie maszyny są potrzebne na jedno gospodarstwo czy nie można by ich użytkować

w kilku i to jest droga do oszczędności i rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Daniel, to na dłuższą metę nie wypala, bo jeden dba, reszta nie, aby robić tym, a jak przyjdzie coś naprawić to wtedy niema komu i kłótnie. Ja nie mam nic wspólnie i fajnie jest. Wszystko zadbane i nawet na jedną noc idzie do garażu choć rano to samo potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jakiś czas może to pociągnąć ale na dłuższą metę nie byłbym taki optymistyczny ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W związku z tym iż ceny nowych maszyn osiągneły absurdalne ceny czy nie powinniśmy zatrzymać się z ich kupowaniem. Powiedziałem sobie Stop dla maszyn trzeba zacząć żyć normalnie a nie ciagle biec za nowymi złomami ( takie wiosenne przemyślenie )

 

Powiedział ten, który ostatnio nic drogiego nie kupił :) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Gary kupił za 1.2mln netto a teraz proponuje wszystkim zeby zaprzestali kupowac. Choc ja nie uwazam ze nalezy miec wiecej za wszelka cene bo i tak nigdy sie "nie napasiemy" a w szczegolnosci maszynami wiec pozostaje podchodzic na miekko do tego zagadnienia. Kupowac wg potrzeb i w miare mozliwosci to kazdemu wyjdzie to na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj