Skocz do zawartości

Zdjęcie

STOP maszynom po tych cenach

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 07:37

STOP maszynom po tych cenach W związku z tym iż ceny nowych maszyn osiągneły absurdalne ceny czy nie powinniśmy zatrzymać się z ich kupowaniem. Powiedziałem sobie Stop dla maszyn trzeba zacząć żyć normalnie a nie ciagle biec za nowymi złomami ( takie wiosenne przemyślenie )

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STOP maszynom po tych cenach Dzisiaj, 01:58
  •  

#2 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 09 kwiecień 2012 - 07:57

STOP maszynom po tych cenach Wiosenne przemyslenie czy nie masz juz co kupywać, bo wszystko nowe na placu ? :rolleyes:
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#3 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 08:09

STOP maszynom po tych cenach @gary sprzętu nakupił, to teraz nie chce by go inni dościgneli :D ,nie mówiąc o tmożliwości by ktoś miał więcej NH niż on :lol: .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 08:55

STOP maszynom po tych cenach Akcja na po dobę nie kupujmy paliwa , nawozów, śor bo są drogie, maszyn można było nie kupować jak zaczęły drożeć proporcjonalnie do programów ale każdy brał i mówił i tak że 50 % zwrócą to nie jest tak źle.

Nie kupując paliwa, nawozów, śor itp do produkcji rolnej/zwierzęcej w szybkim tempie upadamy, ale nie wymieniając maszyny na większą, nowszą nie upadniemy tak szybko i może takim ruchem byśmy coś zrobili ale to min 7 lat do tyłu a nie dziś.

Każdy myślący rolnik nie będzie oszczędzał na polu/hodowli bo to przyniesie odwrotny skutek w wynikach.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:01

STOP maszynom po tych cenach Wstrzymać się z zakupem na ile czasu?????? Jak po tym czasie kupisz jeszcze więcej z zapasem to przedsiębiorcy sobie odbiją a Ty niepotrzebnie będziesz się wkurzać więc lepiej sobie darować
( mowa o innych środkach niż maszyny)
Co do maszyn jak dają dotacje to dlaczego by nie brać jeżeli płacisz część ceny ?

Edytowany przez tomi382, 09 kwiecień 2012 - 09:02.

#6 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:05

STOP maszynom po tych cenach niestety-tego procesu drozenia maszyn i nie tylko nie odwróci. Dopóki będzie II filar potężne firmy maszynowe będa rosły w siłę bo lokalnym rzemieślnikom, kowalom, czy złotym ręczkom nie będzie się opłacało kupić kilka ton stali na składnicy, innych częsci i zmajstrować maszynę w zaciszu podwórkowego warsztatu. Dopiero jeśli tą drogą będzie dopływać dużo nowych maszyn technologią i pomysłem opartych na drogich modelach ceny owych markowych nie spadną-wróc-nie przestaną rosnąć, bo na spadki może liczyć tylko naiwniak.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:12

Wstrzymać się z zakupem na ile czasu?????? Jak po tym czasie kupisz jeszcze więcej z zapasem to przedsiębiorcy sobie odbiją a Ty niepotrzebnie będziesz się wkurzać więc lepiej sobie darować
( mowa o innych środkach niż maszyny)
Co do maszyn jak dają dotacje to dlaczego by nie brać jeżeli płacisz część ceny ?

Tomi-gdyby WSZYSTKIM zainteresowanym dofinansowywano by maszyny bez biurokratycznego kołowrotka to owszem mógłbym się z Tobą zgodzić-jeżeli jednak tylko część zainteresowanych (czyt. tych najbogatszych i najbardziej zdeterminowanych) może owe dofinansowanie otrzymać (i to po jakim czasie !) to o czym my mówimy ?-o potencjalnie korupcjogennym 2 filarze ?

#8 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:13

STOP maszynom po tych cenach Starczy żeby wstrzymali dotację i skończy się bum maszynowy. Pomyślcie koledzy ile % rolników stać w Polsce na naprawdę drogi sprzęt jak by nie brali na różne programy unijne i kredyty w bankach.? Dilerzy maszyn tylko ręce zacierają :D

#9 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:55

STOP maszynom po tych cenach Na mnie nie zbiją kokosów, ja ostatnią nową kupiłem w 2009- kultywator z wałkiem i to od rzemieślnika, i mi tam mogą drożeć, ja mam wszystko w idealnym stanie z lat 80-98 kupowane nowymi i mi więcej nie potrzeba. Obrobię tym co mam, a dla sąsiada żeby w oczy kłuło to już nie te czasy by wywalać taką kasę.

#10 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:00

STOP maszynom po tych cenach no tak, nie kupujmy maszyn, niek upujmy nawozów, oprysków a urośnie i uprawi się wszysto samo...

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:06

STOP maszynom po tych cenach To ja tez zaapeluje ;D

W związku z tym iż ceny gruntów rolnych osiągneły absurdalne ceny czy nie powinniśmy zatrzymać się z ich kupowaniem. Powiedzmy sobie Stop dla gruntów rolnych trzeba zacząć żyć normalnie a nie ciagle biec za nowymi hektarami

#12 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:25

W związku z tym iż ceny nowych maszyn osiągneły absurdalne ceny czy nie powinniśmy zatrzymać się z ich kupowaniem. Powiedziałem sobie Stop dla maszyn trzeba zacząć żyć normalnie a nie ciagle biec za nowymi złomami ( takie wiosenne przemyślenie )

z całym szacunkiem dla ciebie ale uważam że jesteś hipokrytą, co powiesz rolniką którzy dopiero rozwijają swoje gospodarstwa? żeby konia kupili czy co?

#13 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:26

STOP maszynom po tych cenach Tylko ciekawe czy wszyscy zadeklarowani będą się tego trzymać.
Jak nie kupujemy maszyn czy ziemi to się nie rozwijamy a przecież każdy z nas chce się rozwijać i iść do przodu a nie zostać w tyle. Jak dobrze popatrzycie to ci co się nie rozwijają to upadają a ci co się rozwijają idą na przód.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#14 Share egal

egal

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:28

STOP maszynom po tych cenach STOP DROGIEJ ZYWNOSCI!!!
Proponuje, abysmy przestali jesc!

#15 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:31

STOP maszynom po tych cenach od kiedy pamiętam to zawsze drożały maszyny i będą drożeć i nikt raczej tego nie zmieni a jak ktoś kupuje żeby pokazać się na wsi to jego problem co z tym będzie robić i jego kasa to niech wydaje i niema mu czego żałować a nie czasem u nas tak się napędza sprzedaż

#16 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:56

STOP maszynom po tych cenach Zależy w jakich rejonach Polski ;) u mnie nie ma czegoś takiego.
Zobaczcie na ceny ziemii w przeciągu 10 lat. Te 10 lat temu ziemia była po około 10 tys/ha u nas a teraz 35-40 tys/ha i co nie kupujemy ziemi? Byli są i będą kupujący a tak samo będzie z maszynami. Mimo że droższe ale i tak je kupujemy.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#17 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 09 kwiecień 2012 - 11:09

STOP maszynom po tych cenach Garek@ Ma dobry pomysł. :D Ale to nie wypali.. Kto ma kupić ciągnik, kupi, kto ma kupić ładowarkę, kupi. :) Rozumiem apel, rozumiem o co chodzi, ale nic nie zdziałasz na to. A główne wysokie, co raz wyższe ceny nowych maszyn to przez te wszystkie dofinansowania unijne. Gdyby nie było dofinansowań, maszyny były by tańsze, i to sporo.
@RalfMTX140 troche zły podałeś przykład. Już mówie dlaczego; drożeje bo rolników jest dużo, a ziemii nie przybywa. I kto chce sie rozwijać, to kupi nawet po 40tyś/ha. Bo ziemii nie przybędzie, i tylko będzie mniej.. Dlatego trzeba kupować każdy kawałek, póki nie musisz płacić po 80tyś/ha.

Edytowany przez przemrolnik, 09 kwiecień 2012 - 11:13.

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 11:21

STOP maszynom po tych cenach Ponoć nawet papier toaletowy wie że aby żyć trzeba się rozwijać :D .Panowie nie traktujcie tak serio życia-i tak żywi z niego nie wyjdziecie...Jakoś nie mogę zrozumieć tego powszechnego pędu do posiadania coraz większej ilości wszystkiego za wszelką cenę.

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 11:22

STOP maszynom po tych cenach Młodzi nastawieni na rozwój kupią i po 80 tys, wyścig szczurów dotarł już na wieś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 11:24

STOP maszynom po tych cenach Słuchaj @przemek widzę inny rejon inne powody ;) u mnie rolników ubywa więc więc ziemi do kupna jest cały czas. Wiadomo w ogólnym bilansie ziemi nie przybędzie ale u mnie jest duzo starych gospodarzy którzy nie mają następców więc sprzedają ziemię a jest kilku kupujących którzy działają ;)
@mariusz bez przesady... kupujmy w miarę rozsądku. My powyżej 45 tysięcy już nie kupujemy bo nie ma sensu a ziemia idzie na moje konto. Jak ziemia chodzi u mnie po 35-40 tys to jak kupię po 45 to inni też tyle będą chcieć a po co podnosić cenę ziemi?

Edytowany przez ralfMTX140, 09 kwiecień 2012 - 11:26.