Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trak do cięcia tarcicy

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursus5

ursus5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 17:22

Trak do cięcia tarcicy witam
zastanawiam się nad zrobieniem traku widziałem filmiki takich samoróbek
oczywiście chodzi mi o trak taśmowy
taśma chodziła by na kołach od samochodu jak myślicie jest to bezpieczne i czy ta taśma nie sunie się podczas tarcia
a może ktoś wie czemu ta taśma się nie suwa jakoś nie mam pojęcia i przekonania ale taka konstrukcja była by najtańsza w sumie wszystko mam na złomie
oto jeden z tych filmów

proszę o odpowiedzi

i podpowiedzi względem tej budowy

Edytowany przez ursus5, 08 kwiecień 2012 - 17:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trak do cięcia tarcicy Dzisiaj, 21:33
  •  

#2 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2012 - 19:13

Trak do cięcia tarcicy dobry patent bo te koła to ponad 500zł kosztują na alegro

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 19:46

Trak do cięcia tarcicy Nie zsuwa się bo jest podparta na rolkach : http://allegro.pl/li...ring=trak+rolki ( w filmiku jest to zrobione na łożyskach 3 rolki po 2 łożyska i razy 2), koła pasowe : http://allegro.pl/li...rvice=on&us_id= Ogólnie takie tartaki obwoźne to samoróbkami można nazwać, bo wszystko poza tym co podałem to typowo praca ślusarska. Gdzieś na forum było kiedyś zdjęcie samoróbki .

Edytowany przez Sadek, 08 kwiecień 2012 - 19:50.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#4 Share Mateusz19980916

Mateusz19980916

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 137 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 20:48

Trak do cięcia tarcicy Jeśli masz trochę kasy to kup sobie nowy z atestami bo takim to ja bym się bał ciąć jeszcze nie daj Boże się zsunie i będziesz miał. Taki trak nie nie jest aż traki duży wydatek i bardzo szybko się zwraca. My w takim tartaku cieliśmy swoje drzewo i trochę sobie policzył a tylko dzięki znajomościom mogliśmy to szybko załatwić bo inaczej to jest spora kolejka. Podsumowując to ja bym się nie bawił w samoróbki chyba że nie masz zamiaru wogle na usługi ale potniesz 1 rok na usługach i na długo będziesz miał dobry trak.

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 21:36

Trak do cięcia tarcicy W naszym rejonie to dzwonisz i sam ustalasz kiedy chcesz mieć tartak na podwórku, kilka lat temu w naszym rejonie można było na tym zarobić a nie dziś, tartaki czekają na pracę.

A na takim oryginalnym to nie spada uważasz? Jeżeli będą osłony to nic nie może się stać.

Najważniejsze rzecz tartaku: http://allegro.pl/tr...2244775293.html

A to nie samoróbka : http://allegro.pl/tr...2253463513.html

Ciekawe rozwiązanie : http://allegro.pl/sz...2250689535.html a może napęd elektryczny zamiast spalinowego?

Edytowany przez Sadek, 08 kwiecień 2012 - 21:40.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share piotr119

piotr119

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 84 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:54

Trak do cięcia tarcicy ja też mam trak samorobny i jest dobrze tyle że mam osłony i koła żeliwne bez pasków niestety przez co potrzebne są zgarniacze na koła żeby trociny się nie nalepiały a co do tego filmiku to gościu z lekka nie myśli bo po pierwsze tor i legar na drzewo to powinna być jedna całość żeby deski wychodziły równe po drugie jego tor to są deski gdzie spadają trociny i różne śmieci i nalepiają się na koło a po trzecie to przy niektórych drzewach i taśma potrafi wędrować gdzie indziej ale to raczej wina nie za ostrej piły a gościu z filmiku ma podnoszenie i opuszczanie za pomocą linki stalowej ale jak ma odpowiedni ciężar to nic nie powinno się stać jak coś źle napisałem to mnie poprawcie ;)

#7 Share ursus5

ursus5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 19:00

Trak do cięcia tarcicy no tak ten tor to nie tor ja mam już pomysł na tor z kątownika i zamiast takich kółek dać te kółka z bloczku na linkę i będzie się prosto prowadzić po krawędzi kątownika
a poziomowanie traku będzie właśnie takie samo na lince stalowej

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:27

Trak do cięcia tarcicy Czekamy na postępy konstrukcyjne - opis z kosztem wykonania.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:59

Trak do cięcia tarcicy Też mam taki trak, samorobny. Trochę już nim cięliśmy, myślę, że mogę już coś o tym powiedzieć, ale nie dzisiaj, bo zmęczony Świętami jestem ;) .