Skocz do zawartości

Zdjęcie

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtekxx

wojtekxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 11:25

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie Witam was

Jestem na kupnie http://allegro.pl/se...2220377306.html SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów cena tej maszyny jest dość atrakcyjna i warta uwagi

ale jak to jest w praktyce jak ona się sprawuje i czy dobrze czyści zboże z kurzu, plew i innych zanieczyszczeń.

bardzo bym prosił o wasze opinie jak to wygląda w pracy

dzięki wielkie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie Dzisiaj, 21:54
  •  

#2 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 06:39

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie dobra maszyna lekka wydajna i bezproblemowa. Robaczki też odwieje :). w zeszłym roku przepuściłem przez to 600 ton pszenicy. Globalnie generuje dużo kurzu ale to chyba normalne

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#3 Share wojtekxx

wojtekxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 22:27

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie ładnie czyści zboże z tego kurzu i innych zanieczyszczeń?

#4 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 05:02

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie raczej tak ja tam tylko tym do siewu lece jak wolniej puścisz i przysłone otworzysz na maksa to to nawet poślad ci wywali więc nie jest źle

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#5 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 06:22

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie Ja od roku również używam tej maszyny i także sobie chwalę :) Jest dokładnie tak jak pisze @garek jak wolniej puścisz i przysłone otworzysz to zbożę do siewu się nadaje ,bynajmniej ja jestem zadowolony z efektu ;)

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2012 - 13:02

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie Pacząc na cenę to nawet taniej niż wialnia Sosnowskiego. ;)

#7 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 14:45

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie Dużo taniej :) Przed kupnem właśnie mocno interesowałem się wialnią Pana Sosnowskiego ,ale ta wyszła dużo taniej. Chodź trzeba przyznać ,że ten Pan ma pojęcie o tym co robi :)

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2012 - 15:41

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie My też się tym interesowaliśmy, jako wialnią wstępną przed czyszczalnią, jednak docelowo zakupiliśmy firmowe rozwiązanie producenta czyszczalni. Nie mniej jednak, znajomy ma taką wialnie w użytkowaniu właśnie jako separator wstępny przed czyszczalnią.

#9 Share crouzer

crouzer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 luty 2013 - 12:19

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie czy ten separator nadawałby się do czyszczenia zboża przed siewem?

Edytowany przez crouzer, 23 luty 2013 - 12:21.

#10 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 24 luty 2013 - 08:43

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie Mam Sosnowskiego i ziarno do siewy przepuszczone 2 raz przez wialnie nie odbiega od czyszczonego na sitach.Produkt warty swojej ceny. http://www.agrofoto....w-sosnowskiego/
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie Dzisiaj, 21:54
  •  

#11 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 09:21

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie Czy ktoś może napisać mi jaka jest odległość od podłoża do wylotu kosza wysypowego w separatorze M502, M502/1?

Edytowany przez a1fe26c2, 08 lipiec 2013 - 09:30.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#12 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 18:13

Nie każde ziarno można tym wiać przy pełnym wietrze. Na przykład owies prawie cały leci w kierunku worka na śmiecie. Z kosza wysypowego wylatują tylko najcięższe ziarna.
Regulacja przesłony jest skokowa i według mnie ma zbyt mało stopni. Trzeba się pogodzić z niedoczyszczonym zbożem lub z dużą jego zawartością w worku na odpady.
Urządzenie ma pewne wady - cyklon, do którego przyczepia się worek, ma tylko kołnierz - nie ma tam żadnego uchwytu, czy mocowania. Dodatkowo wylot jest o jakieś 10 cm za wysoko i pod typowe worki należy coś podkładać, bo się oberwą przy większym załadunku.
Wylot cyklonu nie daje możliowści skierowania kurzu gdzieś w bok, co powoduje spore zanieczyszczenie okolic separatora i ludzi, którzy koło niego pracują.
Zboże im cięższe, tym lepiej się czyści z lekkich zanieczyszczeń. W tym roku wiałem nim żyto i owies. Do żyta łatwiej go wyregulować. W owsie nie było łatwo - albo odwiewana jest duża ilość pośladu i ziarna, albo wszytko, łącznie ze śmieciami spada pod separator. Plewę z owsa wyciągnie, słomy już nie.
Najlepiej wiać zboże dobrze wysuszone - odlecą wówczas nasiona chwastów, które po wysuszeniu są dużo lżejsze i łatwo się oddzielają.
I jeszcze uwaga odnośnie producenta - wysłałem do niego kilka pytań pocztą elektroniczną, ale odpowiedzi się nie doczekałem.
Poza tym urządzenie przyjechalo poobijane i poodrapywane.
Niech każdy wnioski wyciągnie sam.

Edytowany przez a1fe26c2, 05 grudzień 2014 - 11:05.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#13 Share 00Dawidek00

00Dawidek00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 18:56

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie Separator tej firmy jest pomysłem ściągniętym z krajów zachodnich i w dodatku jest nie dopracowany, w szkole na praktyce nauczyciel przywiózł coś podobnego całe zerdzewiałe, pogięte, i z brakującymi częściami, musieliśmy to odnowić. |Dostaliśmy projekt jak to ma wyglądać, gdzie on był zobiony przez nauczyciela i sie z tym bawiliśmy, efekt był duzo lepszy niż po M502 , zamontowane na podwoziu starej przyczepy, dwa podajniki ślimakowe, gdzie zboze czyści się prosto z przyczepy i podaje sie o silosu.O m502 dowiedzieliśmy sie dopiero po zakończeniu projektu, nastepnie mielismy porównac kilka separatorów różnych firm...

#14 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 03 grudzień 2014 - 14:54

http://www.pom.com.p...parator_pl.html Co myślicie tej czyszczalni? Miała by czyścic przed magazynowaniem zboża :)

#15 Share slawekcn

slawekcn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 13:11

Czy ktoś próbował separatorem M502 oddzielić mieszankę grochu i owsa – zależy mi na samym czystym owsie – czy separator da rade?

#16 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 17 październik 2015 - 17:43

sławek już pewnie sobie poradził, ale do wiadomości innych z takim problemem - przy dużym ciągu owies wyleci do worka. Inaczej się nie da. Do tego zadania lepsza będzie wialnia z sitami.

#17 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 17 październik 2015 - 18:59

sławek już pewnie sobie poradził, ale do wiadomości innych z takim problemem - przy dużym ciągu owies wyleci do worka. Inaczej się nie da. Do tego zadania lepsza będzie wialnia z sitami.

na przykład petkus

#18 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 16:20

koledzy czy odwiewał ktos czyms takim robaczki? mam w silosie trojszczyka i na próbie za dużo mi go wychodzi czy coś takiego rozwiąże sprawę?

#19 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 15 grudzień 2015 - 16:39

Za dużo? Zagazowany ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark