Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna?

140 odpowiedzi na ten temat

#101 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 07:37

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? nikt przecież nie każę ci wracać do bron-robisz tak aby było ci lepiej.

zrobiła się w temacie tendencja że ten kto używa bron jest staroświecki,zacofany-chyba nie do końca-każdy używa tego na co pozwala mu kieszeń albo warunki polowe-wyśmiewać,obrażać ,nie potrzeba.

sam bronę mam wkomponowane w agregat,samej brony nie używam-z resztą co to jest agregat?rozbudowany kultywator,z resztą nawet bronę z zębem redlicowym+wałki nazywa się agregatem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Dzisiaj, 02:51
  •  

#102 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 07:50

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? @wiesmag, ale pojęcie robiłem w polu agregatem , a pojęcie robiłem w polu broną to jest znaczna różnica, dla tego co to mówi. :D . Jaki byłby obciach jak @brzozak by wrzucił zdięcie claasa jak bronuje po skosie za pomocą GPSa. :lol: Zapewne po cichaczu bronuje tylko sie nie przyznaje. :lol:

#103 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 08:09

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? @farmermf-nawet jak by bronował-co mnie to-mnie to powiewa,dla mnie może nawet czołgiem jeździć.
a z tym pojęciem to masz rację-teraz to nawet na składnicach kultywatora nie uraczysz-wszystkie to agregaty-w ten amok nawet też wpadłem-też pisałem o agregacie-w domowym nazewnictwie nadal jest to "kragla"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 08:13

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? @farmermf raczej bronowalem, a tu masz foto: http://www.agrofoto....laas-axion-850/

@wiesmag z tym zacofaniem to jest nadinterpretacja moich wypowiedzi i odnosila sie do tego, ze gro z wypowiadajacych sie pisalo, ze uzywa brony bo tata, wujek, stryjek i dziadek uzywali - i takie tlumaczenie to jest zacofanie.
ja pisalem wczesniej odnosnie ich negatywnego dzialania na glebe i przygotowania pola do siewu.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#105 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 08:41

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? @brzozak-bezpośrednio do ciebie nie pisałem z tym zacofaniem-wcześniej byli lepsi,bardziej agresywni.

też bronuję http://www.agrofoto....279324-agregat/

#106 Share qqrydz

qqrydz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 09:04

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? własnie idzicie do przodu jak brzozak :D jeszcze pare lat temu stekał ze jego ziemi bez pluga i 12 przejazdów po orce sie nie da uprawic a tu prosze zagorzały fanatyk i propagator uprawy bezplużnej :P osobiscie u siebie też do uprawy uproszczonej uzywam brony klasycznej jak to nazwaliscie B) wykonouje nią przejaz po pierwszej uprawie dla lepszego rozprowadzenia resztek pozniwnych i nic sie mi nie zapycha nawet na polach polach ze scieta słomą :P kwestia główna to odopwiednie rozrzucenie i posiekanie jej jak najlepiej przez szarpacz na kombajnie wiem cos juz o tym bo przy pierwszych próbach z tym rodzajem uprawy niezle sie na cielem :o nie mniej jednak brona bardzo poprawiła mi efekt uprawy i po drugim przejździe 2 belkowcem mam pole na wierzchu bez ani grama słomy do tego nie wystepuje zadne miejsca w ktorych słoma jest w jednym miejscu zgromadzona co mogloby przynosic negatywne skutki :) ale tak jak juz ktos napisał jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma i trzeba racjonalnie i jak najlepiej wykorzystywac dostepne środki bo nie jestem rolnikiem wyspecjalizowanym w uprawie roslinnej a z gromadzone fundusze narazie wole gromadzic w rozwój hodowli :lol:

#107 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 12:05

@farmermf raczej bronowalem, a tu masz foto: http://www.agrofoto....laas-axion-850/

@wiesmag z tym zacofaniem to jest nadinterpretacja moich wypowiedzi i odnosila sie do tego, ze gro z wypowiadajacych sie pisalo, ze uzywa brony bo tata, wujek, stryjek i dziadek uzywali - i takie tlumaczenie to jest zacofanie.
ja pisalem wczesniej odnosnie ich negatywnego dzialania na glebe i przygotowania pola do siewu.

Z całym szacunkiem @brzozak, ale widząc twe gleby na fotach to mozna stwierdzić że tam innych, drogich, wymyślnych maszyn nie potrzeba do uprawy, a tylko zwykła brona 20stka se poradzi. Chyba że pod buraki to po 2 razy. :D
Jakbyś miał taką gline jak ja trochę to byś ostatnie poty wyciskał z ciągnika by je uprawić nawet orkowo, nie mówiąc o bez.

#108 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 13:34

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? @farmermf twoją glinę po orce zimowej na wiosnę też wystarczy potraktować broną 20ską i będzie gotowe pod siew ;)

#109 Share qqrydz

qqrydz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 14:39

Z całym szacunkiem @brzozak, ale widząc twe gleby na fotach to mozna stwierdzić że tam innych, drogich, wymyślnych maszyn nie potrzeba do uprawy, a tylko zwykła brona 20stka se poradzi. Chyba że pod buraki to po 2 razy. :D
Jakbyś miał taką gline jak ja trochę to byś ostatnie poty wyciskał z ciągnika by je uprawić nawet orkowo, nie mówiąc o bez.

kolejny oswiecony który mysli ze gliny lub iłu nie idzie uprawic bezorkowo :lol: na takiej glebie wlasnie idzie docenic zalety tego typu uprawy :P ;)

edit: a tak propo to jak na ten oswiecony zachód o którym mowiliscie wczesniej z ktorego trzeba brac przykład to patrzcie, uczcie sie i wyciagajcie wnioski :o od jutra ze zdwojona liloscia bron kazdy sie wybiera na pole :lol: :D B)

Edytowany przez qqrydz, 15 kwiecień 2012 - 15:12.

#110 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 18:21

@farmermf twoją glinę po orce zimowej na wiosnę też wystarczy potraktować broną 20ską i będzie gotowe pod siew ;)

Oczywiscie że tak, ale na wiosnę, a ja wszystko prawie zasiewam na jesień. Na jesieni to już tak różowo nie wygląda w uprawie, a zwłaszcza we wschodach.
@qqrydz, se możesz pogadać. Rozumiem, że widziałes glinę na YT tylko.

Edytowany przez farmermf, 15 kwiecień 2012 - 18:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2012 - 18:54

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Proponuję zakończyć te rozważania o wyższości jeden gliny nad drugą. :)

@qqrydz a ze mnie się śmiali. :lol:

#112 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:46

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Taką ziemie spróbujcie uprawić bronami na jesieni. Albo po bronach posiać buraki.

#113 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:14

własnie idzicie do przodu jak brzozak :D jeszcze pare lat temu stekał ze jego ziemi bez pluga i 12 przejazdów po orce sie nie da uprawic a tu prosze zagorzały fanatyk i propagator uprawy bezplużnej :P

no kurcze z X zabiegow zrobilo mi sie jeden czasem dwa, oszczednosc paliwa jest po prostu niesamowita, czasu tymbardziej. plon na razie nie spada, wiec czego chciec wiecej.

moje ziemie sie rozsypuja na wiosne, jak je dobrze przemrozi, wjechac w orke jesienia to jest masakra.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#114 Share qqrydz

qqrydz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 07:24

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? no ale weź takimu np @farmermf wytłumacz że jest inaczej jak mysli to on ci powie że kazdy kto to mowi to ma piachy a on ma glinę jak 100 (cenzura) i tylko nic innego nie zostaje jak orac :D nie dziwie sie jeżeli on tym aresikiem zabiera sie do uprawy ciezkiej gleby :P :lol: tym narzedziem to piach można wlasnie uprawiac bezorkowo a cieżko ziemie trzeba dobrze spulchnić B) a wracając do bron to zestaw z mojego linka uprawia pod buraki :P a zestaw deutz i kompaktor to juz inna para kaloszy ale w odpowiedniej konfiguracji z jakimis wałami dało by sie podobnie uprawic ale napewno nie za jednym przelotem taki efekt byłby :ph34r: :unsure:

Edytowany przez milanreal1, 16 kwiecień 2012 - 14:36.
cenzura

#115 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 07:59

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? @qqrydz aresik waży 1.5t na 3m i ma croscvila wała, ale idąc dalej to szkoda mego czasu na dyskusję z tobą. ;)
http://www.agrofoto....enica-kerubino/ działka zasiana bez orkowo aresikiem, oczywiście z glina nie ma nic wspólnego.
@qqrydz, dużo gadasz, a może sie pochwalisz osiągnięciami bezorkowymi na glinie?

Edytowany przez farmermf, 16 kwiecień 2012 - 08:06.

#116 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 08:05

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Pod buraki teraz tylko kompaktorem uprawiam. Kiedyś sąsiad pod buraki uprawił bronami, a ja agregatem fortschritem a później przed siewem bronami, ale brony z redliczkami i dwoma wałkami. I ja miałem buraki a on nie miał wschodów i buraków.
qqrydz jak bym posiał buraka tak jak jest na filmie, niczym już nie ruszał to mogę się założyć ze u mnie by nawet nie powschodził.
Osobiście uważam że lepiej przejechać raz i więcej paliwa spalić niż z 2-3 i miej paliwa spalić.
Brony są dobre, ale zależy od ziemi i jeszcze zależy jakie brony. bo są brony z włóką i wałkami, i one ładnie robią.
Niestety to co mi się w bronach nie podoba, to głębokość i jakość uprawy.
Jeszcze jedna kwestia to cena bron, a agregatu. Tutaj to rolnicy nie poszaleją, bo nie każdego stać na porządny agregat za który trza dać z 20 tyś i mieć dobry ciągnik żeby go pociągnął.

#117 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2012 - 08:09

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? qqrydz@ u nas są takie ziemie, że po prostu nie idzie bezorkowo uprawiać. No chyba że pszenice po qq.... klimat na to nie pozwala, zima szybko przychodzi i równie wolno odchodzi, a przy bezorkowej myślę że wegetacja, a dokładniej cały jej cykl od wschodów, nieco się wydłuża. Są piaski które sam sieję w technologi -talerzówka-Lemken i nic więcej.

#118 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 08:24

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Tomek, oczywiście że lepiej pociągnąć czymś co pozostawia miły oku efekt z tyłu. :D Mam pare ha glin ze 2 razy aktywny niezadawala wcale.
Tak tylko ku przypomnieniu, pokolenie agregatów, zapytajcie ojców, dziadków czym uprawiali jeszcze 20lat wstecz i czy po takiej uprawie rosło zboze, buraki, rzepak? :o
Te lemkenowskie agregaty sa bardzo fajne, jak ktoś wiosną coś sieje.

#119 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2012 - 08:26

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Farmi a Ty czym jesienia latasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 08:51

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Orka z pacomatem i siew agregatem na 70% działek, glina to 3 razy cięzka brona.
http://www.agrofoto....57477-brony-52/

Edytowany przez farmermf, 16 kwiecień 2012 - 10:33.

Dodaj odpowiedź