Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna?

140 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:19

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Chciałby założyć nowy temat starej poczciwej bronie. Obserwując pracę polowe w ostatnich tygodniach odniosłem wrażenie, że poczciwa brona, która służy nam od wieków przechodzi do lamusa. Czy nasze dzieci będą oglądały brony już tylko w muzeach? Agregaty uprawowe skutecznie je wygryzły ? Jakie są wasze odczucia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Dzisiaj, 02:20
  •  

#2 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:40

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? pługa i brony nic nie zastąpi taka jest prawda. agregaty się sprawdzają przy sprzyjającej aurze. jak pogoda płata figle to widzę powrót do tradycyjnej brony. nawet w gospodarstwach o dużym obszarze.tak zauważyłem w mojej okolicy.

#3 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:50

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Kultywatora moze nie byc w domu ale ciezka brona bedzie zawsze bedzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:54

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? oj może na piachach, ale w glinie bez kultywatora lub agregatu aktywnego ciężko coś dobrze uprawić

#5 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:07

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Mam do sprzedania brony 5 . Przez dwa lata podczepiałem je tylko raz bo przeszkadzały i przestawić musiałem . Jeśli byłby ktoś zainteresowany pisać na pw lub gg .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

#6 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:09

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? brona zawsze będzie w gospodarstwie potrzebna choćby po to by na początku wiosny wyrównać nią glebę czy do innych prac polowych agregaty są dobre ale brona musi być przynajmniej dla mnie

Edytowany przez Klepk995, 07 kwiecień 2012 - 21:11.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:14

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? U mnie brony ciężkie 20 stały z 5 lat używane tylko do bronowania ziemiaków po wykopkach a 2 lata nic nie robiłem nimi. I tamtym roku sprzedałem.
Są jeszcze u nas co bronują, ale jak dla mnie to nie ma sensu. Jak przejade agregatem z wałkami to przynajmniej robotę widać a po bronie to specjalnie nie było widać.
Owszem na piachach to się przydaję, ale nie na mocniejszych ziemiach.
Są tacy jak ochen, bez urazy dla niego oczywiście, ale ja i z pługa myślę rezygnować.
W tamtym roku, pierwszy raz na połowie pola nie robiłem orki i jakoś po gruberze lepiej to wygląda, a ile mniej paliw i czasu.

Edytowany przez tomek73, 07 kwiecień 2012 - 21:16.

#8 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:19

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Ja używam bron do ruszenie ziemi po zimie pod QQ oraz po każdym pokosie lucerny. Wychodzi na to że broną robię najwięcej w gospodarstwie. :)
antyfan AF

#9 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:22

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? przecież bron jest najwięcej z maszyn uprawowych , w większym lub mniejszym stopniu brony są potrzebne u mnie w okolicy z bron jeszcze nikt ie zrezygnował :P

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:24

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna?

brona zawsze będzie w gospodarstwie potrzebna choćby po to by na początku wiosny wyrównać nią glebę czy do innych prac polowych agregaty są dobre ale brona musi być przynajmniej dla mnie

I co ci ta brona na wiosnę da?? Jedynie na piasku będzie w miarę efekt. Na mocniejszej ziemi to poleci po wierzchu.
Ja tam bron do tego od dawna już nie używam. Na wiosnę idzie albo kultywator z bronami albo odrazu agregat w zależności od ziemi. Same brony używam po talerzówce oraz gdy kasuje staro łąkę czyli tez po talerzówce.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:33

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? @andrzej2110 ja jeszcze bron do tego używam , bo jeżeli nawet jest słaby efekt to tytoniu w marcu czy na początku kwietnia sadził nie będę wiec pole stało nie ruszane nie będzie po drugie gdy już nawet uprawie pod ten tytoń to i tak bronuje by wymieszać oprysk z ziemią bo agregatem za głęboko pójdzie

#12 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:36

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? a u nas prawie do wszystkiego uprawiamy bronami 20 pięcio metrowymi. Agregat czy kultywator jedynie na cięższe ziemię jak jest bardzo sucho. Na lekkie ziemie nie widzę nic lepszego.

#13 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:42

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? to tak jak ja teraz, najpierw przejazd broną 5m na zębie 20 następnie siew nawozów i dopiero agregat aktywny z siewnikiem ;)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#14 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:45

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? są gospodarstwa co bron nie potrzebują ale są też takie gdzie bez bron jak bez ręki więc zdania są podzielone ;)

#15 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:49

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? No a nikt nie wspomina o bronowaniu po siewie dla przysypania zboża czy coś w tym stylu, a widzę że u nas sporo osób tak robi. Oczywiście w przypadku siewników "starszej generacji"

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#16 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:49

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Ja używam bron tylko do pobronowania ziemi po siewie poplonu po żniwach,bo brona szeroka to i szybko się zrobi,a nie jak agregatem.Ogólnie to obyło by się i bez nich,w okolicy prawie nikt już ich nie używa..Mam jeszcze takie lżejsze brony(konne) którymi bronuję kartofle po wschodzie.

#17 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:55

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Ja jeszcze używam brony lekkiej do bronowania po siewie kukurydzy, jest to mój sposób, żeby dziki trudniej miały wybierać ziarno z pola po zasianiu. Brona ładnie zakrywa te stożki, które siewnik zostawia i dziki muszą pokombinować, powęszyć aby pod ziemią ziarno znaleźć. :D

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#18 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:05

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? według mnie brony lekkie do bronowania roli są nic nie warte, przekonałem się po zakupie bron na 20 zębach

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#19 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:11

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? U mnie to przed siewem czy zboża czy kukurydzy to idzie agregat uprawowy UG Kombi 3,0B, brona to tylko po to jest używana, żeby dzikom życie utrudnić. :)

Edytowany przez sebekwolkasos, 07 kwiecień 2012 - 22:23.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:17

Brona klasyczna - czy jeszcze jest przydatna? Dwóch znajomych ma brony na wózku 12 i 14 polowe, dwa przejazdy i ładny kawałek pola znika. Sam też używam http://www.agrofoto....34-wloko-brona/
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Dodaj odpowiedź