Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat z siewnikiem Amazone

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 07 kwiecień 2012 - 12:51

Agregat z siewnikiem Amazone Witam

Przejąłem gospodarstwo z zestawem Amazonki
Siewnik RPD 401 i brona wahadłowa RE 401

Taka o : pozwoliłem sobie wkleić zdjęcie z galerii LukeClaas ponieważ swojego zdjęcia nie posiadam

Dodany obrazek

Po przerobieniu 20ha stwierdziłem, że to nie może się tak odbywać i trzeba coś zrobić z tym szajsem.
Jako, że mnie nie stać na kupno nowego 4m zestawu trzeba by coś z tym zrobić.

Założenia są takie :

wyrzucenie części roboczej brony wahadłowej zostawienie jedynie ramy i zastąpienie jest dwoma rzędami talerzy małymi myślałem o fi 460 mocowanych na sprężynach resorowych Dodany obrazekDodany obrazek

Ramę sobie zrobie bez problemu, jednak od kilku dni szukam piasty mocującej talerz do sprężyny, czy ktoś widział takie coś w jakimś sklepie, podzwonię jeszcze po producentach maszyn ale wątpię aby od nich coś takie otrzymać.

Nie wiem jak to będzie wyglądało gabarytowo ale podejrzewam, że będę musiał trochę cofnąć trochę siewnik do tyłu. Napewno część robocza będzie wyższa niż jest teraz.

Następnym etapem będzie wymiana zjechanych redlic stopkowych na talerzowe
http://www.kramp.com...redlica rolkowa

lub tańsze http://www.gorski.ag...hp?p=1_2_Oferta

Tylko że oryginalnych nie mogę znaleźć ceny, pewnie będą drogie.

Mam nadzieję, że po tych zabiegach siew będzie mniejszym utrapieniem, tym bardziej, że część prac będę mógł wykonać bez orki.

Co o tym myślicie ? Jakieś porady ? Pomysły ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat z siewnikiem Amazone Dzisiaj, 03:51
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 13:13

Agregat z siewnikiem Amazone Jeśli chcesz robić tyle przeróbek to ja ci proponuje sprzedać ten zestaw i kupić talerzowy. Cenowo wyjdzie pewno podobnie a będziesz miał bez roboty.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 14:12

Agregat z siewnikiem Amazone no właśnie, a nie myslałeś nad kupnem wirnikowej brony? jest ona 100 razy lepsza i tak ciągnika nie tłucze

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#4 Share WujekWaa

WujekWaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 15:36

Agregat z siewnikiem Amazone Dokładnie, mocno się zastanów nad wirnikową, sprzedaj tą i kup wirnikową i wtedy poczujesz co to jest siew uprawowo siewnym :)

#5 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 17:37

Agregat z siewnikiem Amazone Zanim zaczniecie doradzać mu brony wirnikowe to może ktoś by się zapytał jakie ma gleby?? Bo na niektórych glebach brona taka jest zbędna i tylko niepotrzebnie zużywa paliwo i obciąża ciągnik, a na niektórych wręcz niewskazana.

#6 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 kwiecień 2012 - 09:19

Agregat z siewnikiem Amazone Zgadzam się z Tobą. Ludzie rzucają się na te aktywne nie ważne czy piasek czy glina. Jakas moda czy szpan żeby mieć lepszy od sąsiada? A nikt nie pomyśli że taki aktywny niesamowicie niszczy strukturę gleby. Często ciężki talerzowy z wałem rozbije bryły, chyba że ktoś ma ekstremalnie ciężkie gleby.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2012 - 09:25

Agregat z siewnikiem Amazone Milan wirnikowa brona ma kilka prędkości pracy, dodatkowo ciągnik mając kilka prędkości WOM zwiększa możliwość zmiany intensywności uprawy. Dodatkowo można terować tym prędkością jazdy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 16:17

Agregat z siewnikiem Amazone jak się umie robić nim to nie niszczy struktury Panie Moderatorze, jak się jedzie 5 km/h i na wałku 1000 przy obrotach silnika 2 tys to trudno żeby popiół nie został...

#9 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 09 kwiecień 2012 - 16:14

Agregat z siewnikiem Amazone Koledzy, nie chce nic mówić ale nie pomagacie i nie wnosicie nic sensownego do dyskusji.
Chcę wymienić część roboczą agregatu z tego względu, że ziemia którą przejąłem to w większości ziemie lekkie z miejscami dosyć mocno zakamienione więc praca czy broną wahadłową czy wirnikową w moim przypadku nie ma żadnego uzasadnienia.

Czy ktoś wie gdzie mogę kupić komplet sprężyna, piasta i talerz ??

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 16:51

Agregat z siewnikiem Amazone Kolego chyba nie zrozumiałeś naszego przesłania. Uważamy ze przeróbka tego agregatu na taki jaki chcesz jest nieopłacalna. Lepiej będzie go sprzedać taki jaki jest i za te pieniądze i te przeznaczone na zakup części do przeróbki kupić używany talerzowy. Według twojego pomysłu to z tego agregatu co masz został by ci tylko wał a reszta jest do przeróbki.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#11 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 16:53

Agregat z siewnikiem Amazone więcej zapłacisz za elementy i sie orobisz a taniej cie wyjdzie sprzedać i kupić nowy,,,

#12 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 23:55

Agregat z siewnikiem Amazone to jego czas i jego pieniądze - cały zcas nikt nie odpowiedział na pytanie

ja też chciałbym wiedzieć gdzie mozna kupić takie lementy...

#13 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 00:33

Agregat z siewnikiem Amazone Ja bym się podjął takiej przeróbki, ramę ma a to najważniejsze.

Brona wirnikowa była by dobra bez większych przeróbek o ile dostało by się odpowiednią, ale znów to obciąża ciągnik...
Trzeba szukać w używanych maszynach i częściach to można coś ciekawego czasem znaleźć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 07:41

Agregat z siewnikiem Amazone Zastanawiałeś się co z tego wyjdzie? Jaka rama jest? Aby przymocować talerze z elementami resorującymi trzeba wykonac nową ramę. Maszyna powędruje do góry o jakieś 60 - 70 cm. Wał tylny już pewnie ziemi dotykał nie będzie więc trzeba go obniżać Talerze potrzebują więcej miejsca niż te zęby brony wahadłowej. Więc tylny wał musi iść do tyłu. Redlice wyżej umieszczonego siewnika będą za krótkie. Jeśli przesuniesz siewnik do tyłu przesunie się środek ciężkości i tak ciężkiego juz klamota. Jaki to ma sens? Pozatym koszty. Potrzebujesz 32 talerzy z piastami i elementami roboczymi. Jak ci się uda kupić komplet za 200 to bedzie dobrze. Daje to już ponad 6 tys do tego żelastwo na ramę jakiś 1000. A wynalazek i tak jeszcze gotowy nie będzie.
Moja rada jeśli chcesz takie coś kup sobie gotową brone talerzową. Na allegro jest ares 4m za 12 tys chyba. I ewentualnie na tym zabuduj siewnik. Pozostanie jedynie przedłużenie redlic i rurek.

Edytowany przez hubertuss, 09 wrzesień 2012 - 07:43.