Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 17:51

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Witam

Mam pytanie do was odnośnie siewnika Lemken Solitair 9 w wersji półzawieszanej:
- jaka jest cena bazowa zestawu z lub bez brony obrotowej Zirkon 10?
- jakie są różnice w cenie między wersjami 4m, 4.5m i 5m?
- jakie są wady tego zestawu lub na co należy zwrócić uwagę podczas eksploatacji?

Pytam się, gdyż razem z tatą zastanawiamy się nad zastąpieniem naszego poczciwego Accorda 3m na coś o większej wydajności i z systemem ISOBUS. Zestaw będzie pracował docelowo z jednym z tych ciągników: Case MX170, Puma CVX 160 lub Puma 215. To tyle. Wszystkie odpowiedzi są mile widziane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Dzisiaj, 19:22
  •  

#2 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:57

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Ja osobiście zastanowiłbym się nad wersją talerzową. Talerzówkę heliodor możesz sobie odpiąć i samą latać np. po rżysku. Mają taki zestaw w okolicznym pgr, ale nie znam szczegółów.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 08:25

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Haha...niby jak odepniesz samą talerzówkę skoro 1. jest ona poskrecana na stałe do ramy siewnika 2. Nie ma trzypunktowego zaczepu umozliwiwajacego podczepienie? 3. Jesli taka mozliwosc by istniała to bite 8godzin trzebaby było poświecić na przezbrojenie. :)

Z Wad które kiedyś wypisywałem napisze te które pamietam jeszcze :) (reszte mozesz znalezc gdzeis w moich postach, pisałem kiedys długą litanię)

1 - Elektronika, siewnik nie moze stac pod churką, podczas deszczu uciekaj czym predzej do domu. Kable są jakoś głupio poprowadzone, spluwajaca woda z siewnika zawsze splywa na kabelki :)
2 - Jesli bedziesz brał siewnik z wysiewem nawozów doradzam co roku odkrecanie wszystkich talerzy nawozowych na zimę i staranne ich konserwowanie. U mnie kilka razy sruby skorodowały i talerze poodpadały na polu. Ciezko było wykrecic urwana srube z gwintu :\
3 - Jest to dość ciężko siewnik , dość cieżko ciagnik ma by go ciagnac, stawia duzy opor dlatego bez wachania zesprzegaj go z jak najmocniejszym ciegnikiem.
4 - Wał trapezowy (o ile wezmiesz go w opcji) będzie lubił zbierać kamyczki, kamienie które będą blokowały cały wał. Jest na to patent...jak kupisz to Ci napisze co i jak nalezy zrobic
5 - Jesli wezmiesz sztywna wersje 4m to pamietaj że łożyska w skrajnych kołach po sezonie są do wymiany. Bynajmniej u mnie.....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 14:11

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Hmm, żeby nie było chodzi mi o siewniki z tej rodziny: http://lemken.com.pl.../solitair9p.php przedstawione na tym obrazku poniżej:
Dodany obrazek

Compact Solitair i inne tego typu odpadają, gdyż nie mają kół jezdnych, a rozłóg to ponad 40 km, więc Compact Solitair byłby do wyrzucenia po kilku latach. W zapytaniu chodzi mi tylko o tą rodzinę. Lub podobną od innych producentów.

#5 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 15:35

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Hubert ty pisałeś o lemken compact solitair 9, a koledze chodzi o solitair 9. To inne siewniki i tak się składa, że w tym modelu możesz bez problemu odczepić talerzówkę.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:08

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany aha... jesli o ten model chodzi to ok :) moj błąd..

#7 Share xxxJacek1984xxx

xxxJacek1984xxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:17

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Hubert a miałeś już może awarię silniczków do ścieżek technologicznych?

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2012 - 08:42

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Miałem, w poprzednim roku wiosną i jesienią. Teraz po zimie również jeden popsuł się.

#9 Share xxxJacek1984xxx

xxxJacek1984xxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 15:55

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Kupowałeś nowe czy próbowałeś naprawiać?

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:43

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany nowe... te sa chyba nienaprawialne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 11:48

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany @Hubert rozstaw sekcji wysiewajacych masz co 16,X cm? jak to oceniasz w kwestii plonowania zboz?

rzepak siejesz co 16 czy 32 cm?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 12:51

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany mam rozstaw 16,5cm Nie zauważyłem póki co negatywnego odbicia na plonowanie, wręcz przeciwnie. Siejąc Lemkenem średnie plony podskoczyły - myslę że ze wzgledu na wysiew nawozow pod korzeń, oraz to że super radzi sobie z mozaiką, trzymajac jednakową głebokosc na glinie i na luznej ziemi.
Rzepak sieje 16,5... nie cuduję innych rozwiazań - w rzepaku wazne aby kazda roslinka zachowała od kolejnej równe odstępy, czy to wzdłuż czy to wszerz.... siejąc co 33cm pomyśl jaka gęstość rolsin w rzedzie by była.... Uważam to za chore rozwiazanie, kiedys jak ktoś chciał pielić rzepak to siał w szerokie rzedy. Dzisiaj to zostało u niektórych błędnie dając złudzenie że to pomaga

PS. Sory za skladnie ale sami wiece - święta

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 14:23

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany ok, moze inaczej, da sie zrobic tak by siac co 33 cm?

Edytowany przez brzozak2, 09 kwiecień 2012 - 14:25.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 14:47

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany żaden problem :) dostajesz korki którymi zatykasz rurki

Edytowany przez lukaczmarek, 09 kwiecień 2012 - 14:51.

#15 Share XValtraN101X

XValtraN101X

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:43

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Czy 154 konny ciągnik pociągnie siewnik Lemken Solitair 9 5m?

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 18:01

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany sam siewnik to spokojnie, ale kto dzis sieje solo?

#17 Share xxxJacek1984xxx

xxxJacek1984xxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:25

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Dzięki Hubert za info

#18 Share XValtraN101X

XValtraN101X

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 11:39

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Mi chodzi o to czy 154konny ciągnik pociągnie agregat talerzowy z siewnikiem takim jak pokazuje xsysiek (5m).

#19 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 15:29

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 17:00

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany Na kołach po szosie, co najwyżej..

Dodaj odpowiedź