Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:08

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus Który z podanych agregatów uprawowo-siewnych najbardziej polecacie?
Unia Plus T 700/3
Unia Focus S 700/3
Unia Atlas XXL 3m+Poznaniak
Unia Ares TL Premium Drive+Poznaniak

Ciągnik NH T5060, ziemia 4 i 5 klasa.

Edytowany przez BartlomiejMOW, 05 kwiecień 2012 - 20:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ares vs Atlas vs Focus vs Plus Dzisiaj, 13:31
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:49

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus Ja bym postawił na ciągany do tego ciągnika jakie masz działki ??

#3 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:57

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus jak można dobrze doradzić jak nie zna się warunków glebowych chyba że chybił trafił

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2012 - 21:03

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus 4-5 kl to zapewne nie glina ciężka więc obstawiam że ma gleby średnie i te maszyny się nadają na gleby średnie na lekkie Atlas odpada bo jest za ciężki

#5 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 05 kwiecień 2012 - 21:15

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus posiadam aresa zawieszanego 3 metry, 3 rzędowy na packerze i siewnik. To ciągam to 115 km w czwórce i ładnie robota idzie jak masz duże kawałki to zaczepiany może być ale jak trafia się wąskich to zabawa będzie.

#6 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 21:28

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus Kawałki mam 2,3,4 ha. Glin u mnie nie ma tak jak kolega guzik007 pisał są średnie. Mazowsze więc gleby nie są za specjalne. Mokrych miejsc jest niewiele także z uciągiem nie będzie problemu.

#7 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 06:15

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus Kolego Atlas xxl i focus jest napewno za duzy do tego ciagnika , jeśli siejesz kukurydze na ziarno i masz duzo masy to ja bym sie zastanowil nad aresem i poznaniakiem talerzowym jesli same zboza i kuku na kiszonke gdzie nie masz suchej masy po zbiorze to plus sobie spokojnie poradzi( gęsto rzedy redlic walek itp. itd.) i ciagnik napewno z plusem bedzie miał lżej ares tez waży ok 1700 kg z siewnikiem, plus tyle samo ale srodek cięzkości jest bliżej ciagnika i wedłóg mnie nim bedzie sprawniej szło tym bardziej że ciagnik jest krótki focus sam wazy 2500 kg + 700 kg zboza = zapotrzebowanie mocy kolo 150 km . Szkoda ciagnika kataić moje skromne zdanie i do takiego ciagnika chyba bez wahania wziol bym plusa:) do guzik : chyba kolega ma za małe dzialki zeby brac polzawieszany, co mówicie?
PODSUMOWUJĄC:
1.PLUS
2.ares+ poznaniak
3.focus
4. Atlas

do Hubert ares talerzowy jest troszku cięższy chyba od 3 rzedowego tak wiec wcale tak sprawnie nie pojdzie, a i siewnik kolega nie napisał czy ma byc talerz czy stopa? i do plusa wiecej zasypie

Edytowany przez tomusgigant, 06 kwiecień 2012 - 06:17.

#8 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 06 kwiecień 2012 - 06:33

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus talerzowy jest fajny i wszechstronny ale trzeba trochę żeby go podnieść minimum jakieś 130km żeby robota jakoś szła. ale kolega może rozważyć jeszcze stopkowy

Edytowany przez murtek3, 06 kwiecień 2012 - 19:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 11:05

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus Do NH T5060 najlepszy byłby zestaw półzawieszany. Plus T raczej za ciężki będzie ponieważ zbiornik ma nad wałem a focus ma zbiornik nad sekcją talerzy.

Ja bym proponował Focus T Drive (obecnie zbiornik 1000l ) lub w podobnych pieniądzach Ares TL Drive i polonez skrzynia 550 lub 900l na talerzach z zespołem dogniatajacym
Focus ma tę przewagę nad polonezem, że skrzynia jego ma na dnie ok 90cm a nie blisko 280cm ?? szerokości więc nasiona są wysiewane praktycznie do końca bez rozgartania, do tego zbiornik jest nad sekcją talerzy uprawowych więc stanowi dobre dociążenie i zapewnia lepszy docisk i regulację sekcji wysiewającej.
z takim zestawem NH powinien bez problemu parcować 8km/h

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 11:54

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus Ja z Focusem T Drive pracuje ciągnikiem 150 km i powiem że to jest do niego akurat. Pracuję do 18km, ale normalnie do 15 a zdarza się że i 12 jak rzepak przesiewałem.
Zastanawiam się czy z NH 5060 by nie poszedł, trza będzie go podpiąć jak będę siał rzepak, zobaczę co pokaże.
Ale do 5060 to raczej pół zawieszany, bo u niego ten podnośnik nie wygląda za ciekawie.
Kolega z aktywnym focusem miał problem w NH TS 135km.

#11 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 12:34

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus Do T5060 focus to tylko półzawieszany, bo zawieszany z wałem gumowym czy też pakera to podniesie ale pusty i to na granicy udźwigu, no i z przodu tak z 1,5 t obciążenia by pasowało a 4t dodatkowego obciążenia na taki ciągniczek to za dużo a poza tym wiatru w kołach zabraknie...

Ja sieję ursusem 1134 4cyl z focusem zawieszanym, z tym że mam założony wał rurowy (350kg mniej) i z przodu wisi ok 1,1t obciążenia.

#12 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 17:34

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus Ze względu na dobro ciągnika, jeżeli to ma być hydropak to półzawieszany. Fucus w wersji Drive to już dla mnie trochę za droga sprawa.

#13 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 16:43

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus zależy ile masz ha bo jak chcesz nim siać 25 ha w roku to go nie zerwiesz odrazu ale jak będziesz siał z 80 ha i wiecej to 3-4 lata i ciagnik w dupe dostanie ładnie bo nie czarując sie to nie są maszyny do tej klasy ciagnika mocy troche ma ale jest lekki pamietaj NH waży 4 tony a te zestawy zaladowane min 2 tony:) a z doświadczenia każdy wie że jak maszyna jest za duza to robota nie zawsze idzie tak jak by miała iść:)

#14 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:32

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus PLUS powinien ci wystarczyć... na takie działki i do takiego ciągnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:33

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus Zainteresował mnie ostatnio agregat z siewnikiem nadbudowanym POM Brodnica. Nie wiecie czy mocno odstaje od Unii?