Skocz do zawartości

Zdjęcie

maciory

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 10:41

maciory mam taki problem z maciorami że jak są młode to wszystko jest ok. ale tylko do pierwszego wyproszenia po jakimś miesiącu od odstawienia prosiaków przestają praktycznie całkowicie jeść coraz bardziej marnieją i w końcu zdychają i za każdym razem leci im krew z nosa w tym roku w ten sposób padły mi już 3 sztuki co może być przyczyną? proszę o pomoc
<a href="www.tekiengeodezja.republika.pl/index.html">Usługi geodezyjne Mońki</a>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maciory Dzisiaj, 05:57
  •  

#2 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 17:35

maciory coś patrze zbyt dużego zainteresowania tematem nie ma:P trzeba samemu coś napisać żeby podbić temat do góry może bana za to nie dostane :rolleyes:

///powiedzmy że uzasadnione :)
<a href="www.tekiengeodezja.republika.pl/index.html">Usługi geodezyjne Mońki</a>

#3 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 17:48

maciory Może brakuje im jakiś witamin choć hoduje tuczniki i maciory to nigdy się z takim czymś nie spotkałem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 17:52

maciory a nie panuje u Ciebie jakaś choroba która ma dość długi okres inkubacji ?? maciory kryjesz knurem czy sztucznie?? może knur być nosicielem choroby.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 17:58

maciory

a nie panuje u Ciebie jakaś choroba która ma dość długi okres inkubacji ?? maciory kryjesz knurem czy sztucznie?? może knur być nosicielem choroby.

Choroba może być najlepiej wypryskaj oborę i wybiel ja na nowo bo u mnie działo się coś takiego że prosięta bo 2-3tygodniach dostawały biegunki i chudły ze kręgosłupy było widać a potem zdychały ale wybielenie obory pomogło

#6 Share akuraciarz

akuraciarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 21:06

maciory leci krew z nosa??...hmm to musi miec jakis związek z krążeniem krwi...osobiscie nie spotkalem sie z takim przypadkiem.

#7 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 21:10

maciory A słyszałeś kiedyś o kimś takim jak Weterynarz?
Bo to chyba od niego trzeb by było zacząć a nie od pytań na forum :rolleyes:
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#8 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 22:02

maciory ostatnia maciora padła właśnie na oczach weterynarza, który co najśmieszniejsze poradziła aby poić ją piwem wtedy będzie miała lepszy apetyt a chlewnia była bielona latem tego i poprzedniego roku

#9 Share memphis54

memphis54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 12:47

maciory prawdo podobnie to choroba związana z płucami czy występuje u Ciebie noso-ryjówka??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share domasz

domasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 15:11

maciory trudno mi powiedzieć bo nie spotkałem sie z czymś takim ale w takim razie dlaczego atakowałoby to tylko maciory?

#11 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 15:34

maciory Jak u nie choroba atakowała tylko prosięta takie do trzech tygodni a weterynarz co ci radzi co powiedział na ten temat sprobuj jedną maciorę czy dwie odstawić do innego pomieszczenia innej obory i sprawdzaj jej zachowania daj leki zalecane przez weterynarza może tak dojdziesz do tego my tak zawsze robimy

#12 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 22:09

maciory

a nie panuje u Ciebie jakaś choroba która ma dość długi okres inkubacji ?? maciory kryjesz knurem czy sztucznie?? może knur być nosicielem choroby.

Każdy rolnik prowadzący punkt kopulacyjny MUSI posiadać matę dezynfekcyjną, knura okresowo szczepionego i badanego -to nie takie ,,hop-siup" no i do tego musi byc wybieg, tabliczki.
Jeżeli ktoregos z wymienionych powyżej warunków nie spełnia to możesz mu zrobić co chcesz
Telefon do lekarza weterynarii lub do starostwa powiatowego wystarczy
Chociaz tutaj chyba jest wykluczona wina knura B)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#13 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 22:19

maciory Ja mam punkt kopulacyjny mam dwa knury rasy Puławski i Ostrouchy knury kupuje z gospodarstwa zajmującego się hodowlą knurów na potrzeby kopulacyjne płace za knury około 800-1000zł zależy od rasy ale na knury mam wszystkie papiery, certyfikaty co do badań i szczepień knurów to weterynarz przyjechał i dał im dwa zastrzyki miesiąc po kupnie

#14 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 11:06

maciory

mam taki problem z maciorami że jak są młode to wszystko jest ok. ale tylko do pierwszego wyproszenia po jakimś miesiącu od odstawienia prosiaków przestają praktycznie całkowicie jeść coraz bardziej marnieją i w końcu zdychają i za każdym razem leci im krew z nosa w tym roku w ten sposób padły mi już 3 sztuki co może być przyczyną? proszę o pomoc

Witam zrob badanie krwi najpier napewno sie wyjasni ale moim zdaniem bedze to jakas choroba z plucami radze ci sprzedac całe stado i nowe kupic bo tego nieda sie tak wyleczyc
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#15 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 17:22

maciory nie chce zakladać nawego tematu ale chciałbym się zapytać w którym dniu rui najlepiej kryć loche zakladam że jest to insyminacja?

#16 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 18:57

maciory ruja u lochy trwa zazwyczaj 2 do 3 dni a owulacja (jajeczkowanie) przypada na ok 36 godzinę
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 11 grudzień 2007 - 23:38

maciory Według mnie domasz udzielił za mało informacji aby stwierdzic co to za choroba. wyciek krwi z nosa to nawet przy zawale moze byc. jezeli wyciek krwi z nosa byl pienisty to najprawdopodobniej PLEUROPNEUMONIA choc tak jak powiedzialem za mało szczegołów. jaka byla jej temperatura czy były inne objawy na skórze czy zwuerzeta maoja dostep do nie utwardzonych wybiegów jak jest profilaktyka stada, żywienie, system utrzymania czy wogóle szczepisz przeciwko rózycy? normalnie milion pytan i tyle samop mozliwosc. badanie krwi nie zawsze pomoze ale masz duza szanse. najlepiej zrobic sekcje i tyle daj 20 zł lekarzowi niech ja potnie i zobaczy ja bym sam to zrobił juz kroiłem tucznika :D
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)