Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyspieszenie

78 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 11:33

Przyspieszenie 912 z samochodami to masz niezla fantazje :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyspieszenie Dzisiaj, 07:47
  •  

#42 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2010 - 15:33

Przyspieszenie brzozak zle zrozumiales post kolegi st220
zreszta farmtrack 70 kolegi st220 jest tak samo zabojczo szybki jak 912

#43 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 20:08

Przyspieszenie Ja mam 685dt a nie 70, głównie mi chodziło o jeden odcinek drogi że jeżeli jadę 30km/h , z tyłu np ciężarówka to gdy widzę że wrzuca kierunek to bujam się do tych 42km/h i wtedy kierowca nie ma szans żeby wyrobić się z wyprzedzeniem przed zakrętem. brzozak2 źle zrozumiałeś mój poprzedni post.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 20:24

Przyspieszenie oj nie ładnie nie ładnie :) dawno zasady ruchu drogowego zapomnieli
-gdy ktoś nas wyprzedza w żadnym wypadku nie przyśpieszamy ! :)
postawcie się w roli wyprzedzającego już macie wyprzedzać a tu .... przyśpieszył :)

#45 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:33

Przyspieszenie Tylko że w takich miejscach jak to nie wolno wyprzedzać(delikatnie pod górkę i przed zakrętem).

#46 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 08:04

Przyspieszenie nie do ciebie nalezy ocena sytuacji w tym przypadku, nie wiesz jakim motorem dysponuje pojazd jadacy za toba. przyspieszajac podczas wyprzedzania pokazujesz tylko jak wielkim burakiem jestes.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#47 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 11:02

Przyspieszenie Burakami są te osoby które na chama wyprzedzają w miejscach gdzie stanowi to zagrożenie i na siłę zajezdzają drogę bo coś zza zakrętu wyjechało, nie nawidzę takiego chamstwa niejednokrotnie widzę jak na końcu tego zakrętu ciężarówki zjezdzają na drugi pas bo za szybko wchodzą w zakręt który jest ostrzejszy niż by się wydawało temu nie daje się im wyprzedzić, sam jadąc z drugiej strony niejednokrotnie musiałem uciekać na pobocze bo jakiś kretyn ciężarówką wjechał na mój pas :lol: wychodząc z tego zakrętu.

#48 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 15:40

Przyspieszenie Co w zaden sposob nie zmienia faktu , ze nie wolno przyspieszac gdy ktos Cie wyprzedza...

#49 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2010 - 16:03

Przyspieszenie Popieram wypowiedz @strzechu i lepiej już takiego co wyprzedza w taki sposób puścić przodem ,bo jeśli dojdzie do wypadku to i Ty możesz w nim ucierpieć.Ja wolę zawsze ustąpić pierszeństwa wariatom niż potem sadzić się z nimi o odszkodowanie.A myślisz że jeśli Ty przyspieszysz gdy on wyprzedza w niedozwolonym miejscu to coś jego nauczy????Wątpię...

#50 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 16:30

Przyspieszenie Ja to robię tylko na tym jednym odcinku, inni rolnicy też tak robią tam że nikomu nie dają się wyprzedzić np jadąc środkiem drogi, ja zazwyczaj też jadę środkiem, ale jak coś jedzie z naprzeciwka to trzeba zjechać do boku i wtedy zawsze znajdzie się jakiś debil co próbuje wyprzedzić. Zazwyczaj ustępuje pierwszeństwa jak jadę ciągnikiem lub zjezdzam na pobocze gdy jadę z jakąś maszyną i daje znać kierunkiem żeby wyprzedzali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2010 - 17:02

Przyspieszenie

(...) nie dają się wyprzedzić np jadąc środkiem drogi,ja zazwyczaj też jadę środkiem

głupota....

Zazwyczaj ustępuje pierwszeństwa jak jadę ciągnikiem(...)

to w koncu jedzies srodkiem i nie dasz sie wyprzedzic czy ulatwiasz wyprzedzanie?? bo juz sam nie wiem..

#52 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 17:16

Przyspieszenie Jakbyś znał przepisy i nie był tym warzywem, to wiedziałbyś jak mają poruszać się pojazdy, szczególnie rolnicze. Dane z taryfikatora:

art. 90 lub art. 97 Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym art. 24 ust. 6 -- 350zł
Niestosowanie się przez kierującego pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika do obowiązku usunięcia się jak najbardziej w prawo i - w razie potrzeby - zatrzymania się w celu ułatwienia wyprzedzenia ---100zł
Razem 450zł masz do wydania
Dodałbym jeszcze przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Jeśli to robisz na drodze nr 8, to jeszcze parę lat i takie warzywa będą miały zakaz wjazdu na nią.

#53 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 17:49

Przyspieszenie Milicjant z Ciebie :lol: Niech warzywo robi co chce jego sprawa i jego kieszeń, też nie lubie być wyprzedzanym gdy tego nie wolno ale jednak w trosce o własne życie lepiej jest ustąpić :D

#54 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:00

Przyspieszenie Jestem takim, który jeździ ciągnikiem i ciężarówką. Nie interesuje mnie czyjeś EGO. Raz zapłaci i następnym razem się zastanowi. Ciągnik nie jest maszyną , którą w pełni obowiązują ogólne zasady ruchu drogowego i nie bez przyczyny. Nie tobie, ani jemu oceniać czy wolno wyprzedzać, znajduje się w innym miejscu, ma inną widoczność itp.

#55 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:14

Przyspieszenie

głupota....

to w koncu jedzies srodkiem i nie dasz sie wyprzedzic czy ulatwiasz wyprzedzanie?? bo juz sam nie wiem..

Gdybyś przeczytał dokładnie post to wiedział byś że robie to tylko na jednym odcinku pewnej drogi.
Robię to dla tego bo raz tata miał kolizje z ciężarówką która wjechała na drugi pas wyjezdzając z zakrętu, ja też kilkukrotnie sam musiałem uciekać na pobocze samochodem lub ciągnikiem w tym samym miejscu żeby jakiś debil jadący z naprzeciwka co zjechał na mój pas nie walną we mnie, raz nawet miałem kolizję przez takich dwóch co sobie chyba wyścig urządzili przez wioskę i z zakrętu wyjechali jeden obok drugiego, a ja musiałem uciekać na chodnik.

zorzyk2 to tera mi napisz ile jest kary za:
- spowodowanie kolizji
-ucieczkę z miejsca kolizji
-nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze?

#56 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:20

Przyspieszenie

Milicjant z Ciebie Dodany obrazek Niech warzywo robi co chce jego sprawa i jego kieszeń, też nie lubie być wyprzedzanym gdy tego nie wolno ale jednak w trosce o własne życie lepiej jest ustąpić Dodany obrazek

Tyle że czasami w trosce o własne życie nie wolno ustąpić !-już spieszę z wyjaśnieniami-jedziecie sobie spokojnie po śliskiej ,oblodzonej i na dodatek niezbyt szerokiej drodze-z tyłu wyskakuje Audi Dodany obrazek (to teraz taki standard na wsiach ) z doświadczonym tak na oko 18-letnim kierowcą za kierownicą i zaczyna was wyprzedzać oczywiście nie przejmując się takimi duperelami jak kierunkowskazy-że o stanie jezdni nie wspomnę-przypominam-te auta ledwie się mieszczą obok siebie na tej drodze-co byście zrobili ?-zjechać do boku-akurat-widać że kolesia rzuca (oj często ludzie jeżdżą jeszcze teraz na letnich)-naprawdę w takim wypadku lepiej takiego gnoja lekko przyblokować-przy okazji często gęsto ratując być może swoje i jego życie...

#57 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:27

Przyspieszenie @jaro masz rację ale to tyczy się wąskiej jednopasmowej drogi gdzie nie ma możliwości wyprzedzenia nie zjeżdżając trochę na pobocze, i po prostu nie masz gdzie zjechać aby go przepuścić

#58 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:39

Przyspieszenie http://www.v10.pl/pr...andatow,10.html
Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka. Ja odniosłem się do faktu zjeżdżania na środek drogi i przyśpieszania gdy jest się wyprzedanym. A co będzie jeśli tym zachowaniem mocno wydłużysz drogę wyprzedzania i doprowadzisz innych do kolizji. Zakaz wyprzedzania na wzniesieniu i zakręcie dotyczy tychże oznakowanych i przy braku widoczności. Jadący ciężarówką ma zupełnie inną widoczność z wysokości np. 3m nad drogą, więc trudno tobie ocenić to jaką on ma widoczność. Na głupich, oraz młodych-świeżo upieczonych kierowców szalejących na swoich, albo i nie swoich, mających nadmiar zaufania do mocy i swoich umiejętności nie ma ratunku. Selekcja naturalna zachodzi cały czas i szkoda, że zbiera też przypadkowe ofiary.

#59 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:45

Przyspieszenie No właśnie @zorzyk nie uśmiecha mi się zostać nawet przypadkowa ofiarą-stąd takie a nie inne moje zachowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:56

Przyspieszenie Czasami można stymulować zachowanie innych. Dobrym i skutecznym zwyczajem jest krótkie włączenie lewego kierunkowskazu. Kierowca ciężarówki od razu to odczyta jako znak - teraz nie wolno wyprzedzać. Uczcie się dobrych manier i ułatwiajcie poruszanie się po naszych ścieżkach.

Dodaj odpowiedź