Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyspieszenie

78 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 10:23

Przyspieszenie Witam-mam pewne pytanie zainspirowane wydarzeniem sprzed roku.Otóż jechałem sobie spokojnie JD z kawałkiem przyczepki-przez pewne miasteczko,było cholernie ślisko no i oczywiście z tyłu jakiś kolo samochodem na warszawskich blachach (dlaczego warszawiacy są tacy pieprznięci ?) próbował mnie wyprzedzić-oczywiście-dwie ciągłe linie,za chwilę przejście dla pieszych,bardzo ostry zakręt zza którego co sekundę wypada TIR,kolo oczywiście nawet się nie pofatygował żeby kierunkowskaz włączyć-na kmiota jakiegoś ?:D-normalnie jeżdżę jak ciapa :)-ktoś tu na AF może potwierdzić -no ale wtedy zawrzała we mnie krew przodków spod Grunwaldu i Racławic (oczywiście tych z naszej strony :) )-pedał w podłogę,dwa półbiegi do góry...i aż sam się zdziwiłem jak ciągnik potrafi przyspieszać-kolo osłupiał i kilometr się jeszcze za mną ciągnął zanim wyprzedził :).
No a teraz pytanie-ile potrzeba Waszym ciągnikom aby rozpędzić się do max.prędkości-mierzył może ktoś,czy są jakieś modele "wyścigowe" :).
PS.Będę złośliwy -temat polecam szczególnie co młodszym użytkownikom AF :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyspieszenie Dzisiaj, 18:47
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 11:11

Przyspieszenie Mi żeby rozpędzić się 4514 wystarczy 70-100m.

#3 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 12:13

Przyspieszenie Moja c360 tak gdzieś ze 300 m, ale coraz wolniejsza bo stara.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 12:14

Przyspieszenie Ja mogę powiedzieć tylko tyle,co pewnie każdy wie że ciągniki z bezstopniówką mają chyba najlepsze przyśpieszenie.Miałem okazje siedzieć w 926vario podczas transportu lucerny-nic sobie nie robił-a przyśpieszenie porównywalne do mojego skutera :D
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#5 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 12:16

Przyspieszenie

Mi żeby rozpędzić się 4514 wystarczy 70-100m.

umnie NH tak samo nawet troche krócej zależ jak czasami sie spieszymy to mu buta a jak nie to go powoli rozpędzamy (bo poco szaleć)

Edytowany przez Balzak, 04 listopad 2007 - 12:25.
Ortografia+literówki

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#6 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 12:16

Przyspieszenie tak jak pisze na stronie korbanka fendt 926 ma przyspieszenie 10sek. od 0 do 50km/h :) :D

Honda - The Power of Dreams :)

#7 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 12:22

Przyspieszenie Tylko temat można by zmienić na "Przyspieszenie a nauczanie kultury jazdy po drogach publicznych przy użyciu ciężkiego sprzętu rolniczego"
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#8 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 12:27

Przyspieszenie Przyznam ze czas do max. predkosci ciagnika nigdy nie mierzylem :) Ale powiem Ci ze nie tylko warszawiacy tak jezdza jak podales....u mnie we wsi ludzie sie zawsze mnie czepiaja,moze faktycznie troche za szybko jezdze,ale juz tak mam :D Ja kiedys wyprzedzalem w nocy na trasie ciezarowki marginesem :angry: Czasem jak pomysle co robilem to...."WALE SIE PO łBIE" bo inaczej sie nie da.... Nawet to ze mialem kiedys wypadek i ledwo wyszedlem z tego nic mnie nie nauczylo...moze dlatego ze to nie ja prowadzilem i uwazam ze mnie nie moze sie to przydazyc co jest kompletną glupota :angry:

#9 Share malek2312

malek2312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 15:23

Przyspieszenie ja potrzebuje niecałe 200m i ma 40km/h

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 17:54

Przyspieszenie ja jeszcze MF nie mierzyłem ale teraz napewno to zrobię jak tylko będe miał okazję :)

mogę się przyznać, że raz MF udało mi się wyprzedzić Malucha, a w nim dwie młode panie (nie wiem dlaczego pasażerka cały czas miała głowę zwróconą w boczną szybę :)
a drugi raz przeżyłem chyba najdłuższe wyprzedzanie w życiu.jechałem MF z przyczepą ok 7t ladunku.ruch dość spory (na wylocie z miasta) za mną TIR (stary Jelcz i pewnie ze 30 ton na naczepie), a za nim końca nie widać...gdy zrobił się dobry moment na wyprzedzanie kierowca TIR'a włączył kierunek i zaczął manewr.oczywiście chmura dymu za nim :) gdy jego kabina była już przed moim obciążnikiem coś mnie ruszyło i wdusiłem gaz na max i bieg wyżej...po chwili zobaczyłem w bocznej szybie Jelcza minę kierowcy ( wyglądała jak połączenie dwóch emotek :rolleyes: :) ) i dałem spokój... :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 18:51

Przyspieszenie

Ja mogę powiedzieć tylko tyle,co pewnie każdy wie że ciągniki z bezstopniówką mają chyba najlepsze przyśpieszenie.Miałem okazje siedzieć w 926vario podczas transportu lucerny-nic sobie nie robił-a przyśpieszenie porównywalne do mojego skutera :)

Zależy jaki skuter bo ja miałem takiego ze na starcie go c-360 spokojnie brała :) :) Ale jak już się rozpędził to żaden fastrac nie był mu straszny :) :rolleyes:

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#12 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 04 listopad 2007 - 19:02

Przyspieszenie bardzo nie wiele trzeba;]
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#13 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:37

Przyspieszenie

Zależy jaki skuter bo ja miałem takiego ze na starcie go c-360 spokojnie brała :) :) Ale jak już się rozpędził to żaden fastrac nie był mu straszny :) :rolleyes:

hehe raczej taki normalny skuter,co w miarę kopa ma :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#14 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:38

Przyspieszenie

a drugi raz przeżyłem chyba najdłuższe wyprzedzanie w życiu.jechałem MF z przyczepą ok 7t ladunku.ruch dość spory (na wylocie z miasta) za mną TIR (stary Jelcz i pewnie ze 30 ton na naczepie), a za nim końca nie widać...gdy zrobił się dobry moment na wyprzedzanie kierowca TIR'a włączył kierunek i zaczął manewr.oczywiście chmura dymu za nim :) gdy jego kabina była już przed moim obciążnikiem coś mnie ruszyło i wdusiłem gaz na max i bieg wyżej...po chwili zobaczyłem w bocznej szybie Jelcza minę kierowcy ( wyglądała jak połączenie dwóch emotek :rolleyes: :) ) i dałem spokój... :)

z tego co mówisz to zrobiłeś podobnie jak mój znajomy.Jechał fendtm(95KM) ze żwirem (około 10 t) i kamazem chciał go wyprzedzic ale nie bardzo mógł bo ten buta i 45 (fendt)leci :) no i niestety musiał się poddawać tym kamazem gdy jechał za ciągnikiem to znajomy się pokojowo zachowywał jechał wolniej a gdy ten chciał go wyprzedzic to wtedy ten swoje i tak 3 razy go chciał wyprzedzić no ale wrescie za tym 3 razem mu się udało.(ale wkurzony był nieźle) hehe :)
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#15 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:58

Przyspieszenie Przyspieszenie w Zetorze i JD zmierze w najblizszym czasie bo jak dotąd nie przyszło mi to do głowy :rolleyes: ja osobiście mam na swoim koncie :Zetorem wyprzedzenie malucha , skutera , ciągniki sąsiadów ,a JD poloneza (o ile dobrze pamietam byl to caro ) i także ciągniki sąsiadow hehe .

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 20:09

Przyspieszenie "a JD poloneza (o ile dobrze pamietam byl to caro )"-o ile dobrze pamiętasz ?-wyprzedzałeś go metodą "przez dach"-i tylko wspomnienie zostało ?:rolleyes:

#17 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 20:32

Przyspieszenie Było to kilka miesięcy temu i nie pamiętam dokładnie czy Caro czy Caro plus ,ale wydaje mi sie ,że jednak starsza wersja czyli Caro . Hehe gdybym wyprzedzał przez dach to z pewnością przyjrzałbym mu się dokładniej :rolleyes:

#18 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 20:37

Przyspieszenie Wojtek a moze zrobimy gdzieś w naszych stronach wyścigi traktorów??

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#19 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 20:39

Przyspieszenie Hehe spoko :rolleyes: trzeba tylko chłopaków ustawić i gdzies na mało ruchliwej dobrej drodze wyznaczyć 1/4 mili hehe :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 17:31

Przyspieszenie to zapraszam do mnie, mam do dyspozycji az 8km prostej i rownej jak stol drogi krajowej Nr.8 :rolleyes: :)

Honda - The Power of Dreams :)

Dodaj odpowiedź