Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki CLAAS

294 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 22:56

Ciągniki CLAAS kolego Gago można Ciebie łatwo wkręcić... Co do Axosa to moim zdaniem jest to nie wypał. Jak pierwszy raz w niego wsiadłem to od razu miałem zanik mocy pod pedałem... Moim zdaniem powinni bardziej udoskonalić Celtisa i wszysto byłoby OK a tak Perkins zrobił sabotaż he he... W MFie wogóle inna moc ma silnik niż w Claasie a niby te same KM ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki CLAAS Dzisiaj, 11:36
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 grudzień 2009 - 23:03

Ciągniki CLAAS Dużo zależy od softu i kierunku w jakim optymalizuje się silnik. Moc, moment, czy spalanie. ;)

#123 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 01:52

Ciągniki CLAAS racja duzo zalezy od softu, ktory na dodatek programuje sie pod dany typ (tutaj akurat te same), badz pod danych odbiorcow i tutaj mozna sie doszukac tych roznic. jest to moim zdaniem tez zwiazane z cala konstrukcja ciagnika. np. znajomego mf 6499 z pelnym obciazeniem wazy mniej niz pusty axion 850 ;) wazone u niego na wadze, co tym samym kwalifikuje sprzet do danych zadan.

przekladnie hexashift sa tak samo classowskie jak i mfowksie (coz za slowa), po prostu kupione od GIMA. bezstopniowki inne, a te starsze konstrukcje powershiftow to zdaje sie wciaz spadek po renaulcie, wiec nie widze za wiele zwiazkow z MF.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#124 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 10:39

Ciągniki CLAAS @Rogeryk wydaje mi się że jak sprzedawałeś classa,to trochę mniej mówiłeś o nich że to "nie wypał",ale to tylko maje spostrzeżenie ;) Dlaczego w Axosie czujesz zanik mocy a w Celtisie nie,skoro te ciągniki to jest praktycznie to samo,oprócz kilku drobnostek?

#125 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 10:50

Ciągniki CLAAS W celisie był inny silnik DPS, w axosie jest perkins z którym jak piszą ludziska na niemieckim forum jest sporo kłopotów ( kiedys jeden z userów wklejał link do tego tematu, a temat miał spoooro stron)

#126 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 12:07

Ciągniki CLAAS A to sory ;) Mam stare info.Wydaje się że perkins nie jest taki zły,a tu proszę.

#127 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 12:55

Ciągniki CLAAS Też słyszałem zę te silniki to już nie to a konstrukcja Celtisa jest bardzo podobna do Axosa to prawie to samo troche wygląd zmienili i silnik. A powiem tyle że ten silnik co w nich był w Celtisach od JD to były super mocne silniki z dużą moco ja nie wiem czego je zmianiali na Perkinsa ;)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#128 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 13:10

Ciągniki CLAAS Bo tańszy...

#129 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 13:18

Ciągniki CLAAS W swojej akurat karierze nie sprzedałem żadnego Axosa... W ostatnim czasie ostatniego Celtisa za to ze względu na silnik. Bo był wybór Axos-Celtis. Ktoś kto przejechał się Axosem i którymś np. z MFów od razu zostawał przy MFie i wcale się nie dziwie. Wybór i tak nalezy do rolnika

#130 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 13:19

Ciągniki CLAAS Jak się chce walczyć o klienta to trzeba wsadzać czym najlepsze materiały,a nie bubel ;) A jak będą go ze wszystkiego okraiwać to długo się nie przytrzymają.
Ja jak bym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma to też bym wybrał MF-a :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 13:25

Ciągniki CLAAS 1. Tym człowiekiem który wklejał ten link byłem ja;)
2. Kłopoty polegały na tym , że były tam niedobór mocy w układzie recyrkulacji spalin czy jakoś tak
3. "Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę"- stare porzekadło sprawdza się w wypadku Axosa w 100%. Silniki DPS do tanich nie należą więc zastąpiono tańszym Perkinsem co niestety na dobre nie wyszło

#132 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 15:00

Ciągniki CLAAS tak mi powiedzieli u korbanków bo chce mi wcisnóć coś od nich a przedstawiciel Claasa dzwonił do mnie o 23 i powiedział że śilnik JD reszta GIMA [były przedsawiciel kor..]deutz i fend prawie te same śilniki fend bierze dla siebie a deutz w niemczech w tym roku zatarło sie 15 sztuk jestem ciekaw co powie na perkinsa w claasie

#133 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 16:28

Ciągniki CLAAS No ja jeszcze nie słyszałem żeby silnik deutza się zatarł (chyba że po błędzie operatora,lub złej konserwacji nad silnikiem)

#134 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 22:44

Ciągniki CLAAS z jakich przyczy to nie powiedzieli a słyszałeś żeby w 936 do roku poszła pompa wtryskowa i tylny most gwarancje uznali serie 800 chodzą też się zdażają awarie ale przy 4000 tyś h coś musi własciciele nie chcą gadać ale z mechanikami spotkałem się pare razy

#135 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 26 grudzień 2009 - 10:52

Ciągniki CLAAS ile kosztuje claas axos 320 i 330 jakie mają zalety i czy wart jest uwagi

#136 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:13

Ciągniki CLAAS AXOS 320 CL34000 euro neto bez negocjacji silnik Perkins 4,4l Tier3 86km skrzynia 10/10 40km/h ogrzewanie klima 2 pary wyjćś hydraulicznych fotel kierowcy pneumatyczny fotel dla pasażera regulowana kierownica tylny tuz 4200 kogut dwa zaczepy WOM 540 /1000 obr/min to jest pod tura jest jeszcze inna wersja Tur Stoll F15hdpm 7200euro neto i tylko tyle o nim wiem pewnie jest dobry MF miałem był dobry póki się nie popsuł tylny tuz po 6 naprawach dobrym zakładzie sprzedałem go ale to było stare a nowe jak to nowe

#137 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 20:50

Ciągniki CLAAS Do Axosa jest też montowany Malleux MX jest tańszy z tego co wiem i wyżej podnosi i mocniejszy jest na udzwig. Osobiście wolał bym Claasa niż MF moim zdaniem solidniej wykonany i lepszy ciągnik miałem kiedyś MF i nie mam o nich dobrego zdania z reszto było też kilka MF u mnie na wsi i już ich nie ma nie za bardzo mają opinie :lol: Ale osobiście podobają mi się :D
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#138 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 27 grudzień 2009 - 08:21

Ciągniki CLAAS a le ja nie chce z turem
ale z góry dziękiza odpowiedź

#139 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:42

Ciągniki CLAAS też miałem MF i drugi raz raczej nie kupie mam MTZ i nie jest zły MF mniej palił ale MTZ jest prosty i nieskąplikowany MAlleux coś ponad 5000ruro ja mam w MTZ fergusona tura i to co on dzwigał i z nim wyprawiałem to dziwne że nigdzie nie pęk ja myśle o HYDRAMECIE za 20000 tyś zł kupi się z łyżką i widłami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 10:05

Ciągniki CLAAS Claas Arion 640 CIS pełne wyposażenie z przednim tuz oprócz miękiej osi 65500 neto euro bez negocjacji 42 pozycje dodatków silnik JD 155km

Dodaj odpowiedź