Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki CLAAS

294 odpowiedzi na ten temat

#61 Share HENIU007

HENIU007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 08:47

Ciągniki CLAAS W testach w orce w którymś z ostatnich Top Agrarów najmniej spalił NH i JD Także I sprawa z którą się nie zgodzę

II sprawa to ten uciąg Fendta -z masą o wiele mniejszą i tak przegra z JD

Po III użytkuje John Deera i wiem co potrafi -w konkretnych pracach spali ale robote zrobi.

JD 8430 uczestniczył w teście zużycia paliwa w amerykańskim stanie Nebraska, odnotowując rekordowo niski apetyt na paliwo

MOGŁBYM POPROSIC O JAKIES WYNIKI TESTÓW KTÓRE BY TO POTWIERDZIŁY....

Jeśli kogoś cytujesz to używaj funkcji Quote!!!

Edytowany przez robertbara, 11 styczeń 2008 - 09:52.
Brak cytatu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki CLAAS Dzisiaj, 05:38
  •  

#62 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 09:54

Ciągniki CLAAS Tak jak napisałem są w którym Top Agrarze. Przecież nie będę Ci przepisywał 5 stronicowego testu. Pewnie użytkownicy którzy kupują Top Agrar mogą to potwierdzić.

Jak znajdę chwilę wolną to może wstawie wyniki ale jak na razie to mam troche pracy ;)

#63 Share HENIU007

HENIU007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 22:19

Ciągniki CLAAS dzieki ;)

#64 Share jd6220

jd6220

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 18 maj 2008 - 19:45

Ciągniki CLAAS a nie wiecie ile kosztuje class ares 96 KM cena netto ???

#65 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 18 maj 2008 - 20:19

Ciągniki CLAAS .ok 190tyś

#66 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 20 maj 2008 - 19:50

Ciągniki CLAAS pytanie może z trochę innej beczki, wie może ktoś dokładnie na czym polega kalibracja skrzyni biegów i wszystko z tym związane, nie chodzi mi tylko o claasa ale tez inne marki
pytam sie bo ostatni facet który wozi nh powiedział mi że coś takiego powino się przeprowadzac co roku

#67 Share pieter251

pieter251

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 21 maj 2008 - 10:52

Ciągniki CLAAS polega to na tym że ustawia sie przekładnie nawrotną tak żeby w obie strony ciągnik ruszał równo płynnie. tyle wiem

#68 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 02 czerwiec 2008 - 18:57

Ciągniki CLAAS moj znajomy ma claasa 180km [nie pamietam symbolu] jezdzielm troche z nim to maszynka niezla ma chyba 3 lata robi na 200 ha raz jakis bepiecznik mu sie spalil i musial czekac az serwis od korbankow przyjedzie i zrobi , pozatym wszystko dziala jak nalezy

#69 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 21:19

Ciągniki CLAAS to nie mogl sam bezpiecznika wymienic? claas 180 KM to ares 826 :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#70 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 03 czerwiec 2008 - 12:50

Ciągniki CLAAS Ja miałem kupić Aresa 836 194 km (205) ale był zjechany, oponki do wymiany i tak jakoś nie podobał mi się no i kupiłem NH.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 03 czerwiec 2008 - 14:47

Ciągniki CLAAS

to nie mogl sam bezpiecznika wymienic? claas 180 KM to ares 826 :lol:

mowil ze jak otworzył ta skrzynke z bezpiecznikami to nie wiedZial gdzie sie patrzec tam poszala jakas kostka od kompa

#72 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 09:00

Ciągniki CLAAS Serwus, pozwólcie że podepne się tutaj.
Firma Claas jak co roku organizuje Demo Tour, przejażdżkę iloma swoimi ciągnikami po Waszych polach.
Wybaczta, że tak późno, ale ompletnie wyleciało mi z głowy żeby tu wpisać.
Poniżej wypiszę przebieg trasy:
28.03 - Dąbrowa Bolesławiecka
29.03 - Smoszew k/Krotoszyna
30.03 - Pietrowice k/Kietrza
01.04 - Paulinów k/Sokołowa Podlasiego
02.04 - Jawory Klepacze k/Łomży
03.04 - Bezledy
04.04 - Gorzędziej k/Tczewa
05.04 - Zaleskie k/Słupsa
06.04 - Prusinowo k/Gryfic

Ekipę Claasów (Axosy, Ariony, Axiony) wspomagają maszyny Unii Group, cały dzień ujeżdzają pola i jest okazja samemu się przejechać.
Jeszcze raz przepraszam, że tak późno, w zeszłym roku sam brałem w tym udział i pojeździłem czym chciałem.
Pozdro
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#73 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 17:48

Ciągniki CLAAS bedzie jakis c-matic? wreszcie?? :blink:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#74 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 18:07

Ciągniki CLAAS A ja mam takie pytanko. Chodzi mi o awarię z przedniego TUZa, tą co demonstrował @brzozak2. Podobno ocenili to na wadę fabryczną i wymieniali wszędzie (mocowania domniemam). Prawda to, czy standardowa ściema dealerska?

#75 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 21:54

Ciągniki CLAAS

02.04 - Jawory Klepacze k/Łomży

Jutro to tam będzie pokaz Fendt'a.

#76 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 14:53

Ciągniki CLAAS Przeplatają się te wszystkie demówki.
No C-matica niestety nie będzie, a może stety, gdyż nie wiem czego się spodziewacie po bezstopniówce ZF'a.
Ja się napaliłem, szukałem w niej Vario i kurna nie znalazłem :blink: :D .
Dla mnie strata kasy, wolę ujeżdżać Hexe, wystarczająco wygodna w cięższych pracach.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#77 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 19:07

Ciągniki CLAAS jak to?? a co moze byc nie tak w przekladni bezstopniowej, z drugiej strony w czym moze byc lepsza przekladnia vario od c-matic?? w xerionie tez jest bezstopniowka ZFa (nie jestem do konca pewny i to chyba az o 6 przelozeniach).

btw. nikt tutaj nie mial zamiarac doszukiwać sie w niej vario, wrecz przeciwnie szukamy alternatywy ;)

#78 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 10:10

Ciągniki CLAAS Uwierz mi, też sie ciaszyłem na przejażdżkę Cmaticiem ;) , ale zawsze będziesz odnosił sie do pierwowzoru, tutaj Vario. Jest kompletnie inaczej skonstruowana, przejście między jednym zakresem, a następnym odbywa się za pomocą dwuch sprzęgieł. Chodzi mi o to, że ta bezstopniówa ZF'a letko szarpie w 2 miejscach i ogólnie działa mniej precyzyjnie jak Vario. To żadna tragedia, bo i tak robi to łagodniej od zwykłej Shiftówki, ale jak bym miał bulić 13 tyś € netto więcej za Cmatica, to bym się pewnie wahał. Jest to jakaś alternatywa do Vario, ale "bezstopniówka" jest tylko jedna. ;) Rzeczjasna to tylo moje odczucie :D

#79 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 16:13

Ciągniki CLAAS e tam glupoty gadasz panie ;)
wcale vario nie jest pierwowzorem, poza tym wcale naped nie jest przekazywany na drodze wylacznie hydraulicznej. vario to tez hybryda tylko o 2 przelozeniach, a to ze jest moze bardziej komfortowa nie robi z niej lepszej. ja moge zrezygnowac z odrobiny wygody na rzecz sprawnosci ;)
sprzegla musza byc bo jakbys chcial zmieniac przelozenia w przekladni mechanicznej, tak samo w vario jak i c-maticu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share MatysekxD

MatysekxD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:53

Ciągniki CLAAS Ja tam mam Aresa 657 ATZ od wrzesnia 2008 i napukalem juz 190 godzin. Jestem zadowolony. Jesli cos potrzebne z info o maszynach (kombajny, ciagniki, prasy, przyczepy zbierajace, kosiarki, przetrzasacze, zgrabiarki) to moge pomoc bo mam swira na punkcie tej firmy xD :P :)

Dodaj odpowiedź