Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki CLAAS

294 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 10:48

Ciągniki CLAAS zgoda ze nie mają doświadczenia ale od czegoś muszą zacząc...za kilka lat jesli bedą podnosic jakosc i wyposazenie ciągników to tez będą uznaną marką w tej dziedzinie

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki CLAAS Dzisiaj, 05:43
  •  

#42 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 11:40

Ciągniki CLAAS

A ja dodam swoje i skwituję tak kombajn Claas tak ciągnik nie. Claas ma ogromne doświadczenie w kombajnach jest liderem natomiast w ciągnikach nie. Trzeba zadać sobie pytanie dlaczego wcześniej Renault nie uzyskało w Europie silnej pozycji, obecnie wielu z nas kupuje ten ciągnik bo nazywa się Claas ale wcześniej jakby go sprzedawano pod logiem Renault pewnie specjalnie nikt by się tym nie interesował. Stare Renault kanciaki na silnikach MWM to ok ale na JD już nie jest to.

Czy w Polsce był diler Reanault? Być może słaba reklama sprawiła, że nie stały się popularne. Gdzież widziałem historie Renault (jak znajdę to podam link), i nie jest to krótka historia. O ile dobrze pamiętam to pierwszy ciągnik powstał w 1908 roku, czyli na początku XX wieku. Tylko dziwi mnie jedno, dlaczego zostali wykupieni przez Claas-a ,czyżby z Renault stało się to co z Urusem (złe zarządzanie itd.). Claas może i nie długo produkuje ciągniki, ale z czasem powinien zdobyć zaufanie choćby nowymi modelami Arion, Axion. Jeszcze jedno zauważyłem, otóż Claas zaczyna wycofywać "stare" ciągniki i zastępować je nowymi modelami. Wejdźcie na niemiecko języczną stronę i spróbujcie poszukać Aresa 800, niema.

#43 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 04 listopad 2007 - 12:14

Ciągniki CLAAS Ja czytałem gdzies ze renault jako pierwszy wprowadził rewers do swoich ciągnków
A tutaj linki do ich histori
http://www.abolsamia...igamente_52.asp

http://www.lmcgennep...ltHistorie.html

A teraz z innej beczki jak myślićie tzn spójrzecie na ta stronkę i powiedźcie czy to są ceny brutto czy netto(ja osobiście uważam ze brutto):D

http://www.fwi.co.uk...-new-range.html

#44 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 20:32

Ciągniki CLAAS Znalazłem stronę którą szukałem http://images.google...ttp...l=pl&sa=G

A ceny to brutto chyba :lol:

#45 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 20:11

Ciągniki CLAAS Zastanawiam sią czy nie można by było otworzyć oddzielnej kategorii dla claasa tak jak moją inne ciagniki?

#46 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 16:09

Ciągniki CLAAS Też myśle, że dobrze by było żeby była oddzielną kategoria dla ciągników Claas. Myślę że nie było by w niej mniej tematów niż np. o ciągnikach Valtra.

#47 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:36

Ciągniki CLAAS miałem na jesieni ciągnik claasa 140kM z pługiem GB4 na wypożyczeniu. mogę pochwalić bo był komfortowy i w ogóle łatwy w obsłudze (checie wiedzieć coś więcej jak się nim pracowało to dajcie znać) myśle że zalety i wady tych ciągników wyjda w praniu za jakiś czas. jeżeli chodzi o mnie to myśle że taka marka jak Claas to nie pozwoliła by sobie na popsucie renomy, i widzę że ludzie je kupują w okolicy. gadałaem z gościem z branzy (new holland) to mówił że żadna fabryka na świecie nie inwestuje tyle w ciągniki i ich testy, ulepszanie itp. jak claas i że inne firmy się tego boją. ale jak już pisałem- wszystko wyjdzie w praniu ^_^ pozdro

#48 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 21:10

Ciągniki CLAAS siema Claas Ares to fajna maszynka kabina oddzielne zawieszenie idealny do prac ciężkich na targach widziałem Aresa 125 to wyglądał jak by mjal ze 160 masywna bestja. Polecam silniczki do wyboru JD czy DF

#49 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 12:54

Ciągniki CLAAS Witam wszystkich,
z Claasem tak już będzie, gdzie dwie osoby tam trzy opinie,
Ja mogę dodać, że byłem na szkoleniu Arionów i Axionów,
naprawde dużo kasy idzie na ciągniki i rzeczywiście są one
w Polsce niedocenione. Renówka była bardzo awaryjna, a przez słabą reklame
upadła, Claas przejął i zmienił tylko barwy. Pierwsze aresy to była porażka,
non-stop reklamacje, o dziwo najczęściej silnik dp przepuszczał olej, dalej nieszczelna
kabina, tylny TUZ.

Początkowo twierdziłem: na cholere Claas się w to wpiepr..ł, tak jak JD w kombajny,
ale Claas powoli wychodzi na ludzi i mimo tego samego silnika, dzięki nowej myśli technicznej
pali mniej od JD. To są mocarze, czy wjadą w orkę, czy z pustą przyczepą, spali podobnie.
We wszystkich testach, z zachodnich marek najbardziej paliwożerny jest
nie JD, tylko NH (ale cenowo wygrywa-każdy ma co chce).

A z aktualności, zostawili jeden model Atlesa - ok. 280 KM luka nadal duża
i jest to jedyny ciągnik z silnikiem DF'a. Szkoda, może byłyby bardziej oszczędne, ale oczywiście
nie tak trwałe.

Zbieram fundusze, podoba mi się i JD i Claas (za dużo palą) i MF i Valtra (nie Valtra jednak nie, za długi
dzió;), ale mistrzostwo jednak to FENDT, najdoskonalszy, najefektywniejszy (uciąg potężny,
a i w błocie lepszego nie ma), najoszczędniejszy (paliwo) i najdroższy :D
€ idzie w dół, więc niedługo będzie mie stać.
Pozdrawiam
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#50 Share pieter251

pieter251

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 13:24

Ciągniki CLAAS a ja jeszcze dopisze że nawet najstarsze modele claasów aresów miały w standardzie elektohydrauliczny rewersor,klime (która bardzo przyjemnie chłodzi skacowaną głowke operatora) i ENR o udzwigu 8500kg (mam 90 km). fakt na silniku było pare przecieków- na gwarancji naprawili poza tym chodzi idealnie wszystko proste i łatwe w opsłudze POLECAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 14:30

Ciągniki CLAAS Claas ma wkażdej mocy wyższe wyposażenie od JD,
przy niższej cenie i ciekawszych osiągach.
Wiadomo każdy chwali swoje, maszyny lub poglądy,
Ale dopiero porównanie w polu dwuch maszyn o tych samych
mocach daje pogląd na nie. Miałem przyjemność oglądać
pojedynek Fendta z JD (260 KM) na podmokłym terenie,
oraz porównanie ekonomiczności Claasa, JD i NH.
Można po tym inaczej spojrzeć.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#52 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 16:49

Ciągniki CLAAS @matuch nawet nie chce mi sie ogarniac tych wszystkich glupot uszlyszanych od jakis trefnych sprzedawcow co ty wypisujesz (jade do dentysty), ale wierz mi, ze znajda sie tu tacy co cie wyprostuja.
jak nie, to skonczysz jak byczek ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#53 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 16:56

Ciągniki CLAAS Nie no wylewny jest ;)

#54 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 17:26

Ciągniki CLAAS Pewnie, najlepiej powiedzieć bzdura i wyjść, mistrzostwo.
Macie jakieś dane, porównania, czy testy to mnie wyprostujcie,
mi też się to przyda, taką mam pracę. Nie zamykam na opinie,
a tym bardziej na dyskusję. Mam nadzieję, że nikt Ci zębów
nie wybił ;) , że to zwykły ból.

#55 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 17:33

Ciągniki CLAAS OT
@ matuch
Od kiedy jesteś na tym forum - od dzisiaj.
Poczytaj trochę starszych postów a wtedy wypowiadaj się. Myslisz że jesteś wyjątkowy wszystkich matołków pozaginasz ;) ?
Takich paru bystrych już wyprostowano na tym forum i tyle ich widzieliśmy. Dostosuj sie do forum, bo na pewno forum nie dostosuje się do ciebie (ani do mnie). EOT
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#56 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 04 styczeń 2008 - 17:39

Ciągniki CLAAS POczytałem troche te posty o wychodzi, że Claas to naprawdę dobra maszynka ;). Nie wiem jak jest teraz z cenami, ale mój znajomy brał jakieś 3 lata temu Aresa 656RZ i dał za niego 220tys zł brutto, więc cena nawet przystępna jak za 125 KM. Nie wiem jaka teraz jest cena na takiego Claasa Dla porównania byłem teraz w Chemirolu to za JD o podobnej mocy czyli np. 6530 wołają 259tys zł brutto (cena do negocjacji jak to powiedział przedstawiciel :D).

#57 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 18:28

Ciągniki CLAAS @Matuch
1. Na czym polegało to szkolenie? Masz zamiar kupić któryś z tych ciągników?
2. Wydaje mi się to nierealne, żeby ciągnik w pługu i z pustą przyczepą palił podobnie???!!!
3. Silniki Deutz montuje w swoich ciągnikach Fendt, a ty napisałeś że te silniki nie są oszczędne, a Fendt jest???
4.

Macie jakieś dane, porównania, czy testy to mnie wyprostujcie,

@robertbara ma JD'a, @deer też ma JD'a, @brzozak2 ma Claas'a

#58 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 04 styczeń 2008 - 18:38

Ciągniki CLAAS Ja rozmawiałem z jednym gościem co ma 200 ha i ma Claas-a Aresa o mocy 160 kM i mówi że fajny traktor jeśli chodzi o przekładnię, hydraulikę i kabinę. Narzekał tylko na duże zużycie paliwa. A ja na jednym z Agro Show zauważyłem że ciągniki Claas-a i Fend-a mają takie same koła i przednie błotniki.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#59 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 19:22

Ciągniki CLAAS

Mam nadzieję, że nikt Ci zębów
nie wybił ;) , że to zwykły ból.

nie wiem czy bys wyskoczyl z takim tekstem do mnie w realu :D :D

Ja rozmawiałem z jednym gościem co ma 200 ha i ma Claas-a Aresa o mocy 160 kM i mówi że fajny traktor jeśli chodzi o przekładnię, hydraulikę i kabinę. Narzekał tylko na duże zużycie paliwa. A ja na jednym z Agro Show zauważyłem że ciągniki Claas-a i Fend-a mają takie same koła i przednie błotniki.

niech zapina konkretne maszyny i nie narzeka :D na spalanie ares 836 jest dosyc mocny, a axion 850 to huhu - poezja
co do reszty, kabina w aresach byla ok.
hydraulika raczej przecietna i do agregowania "konwencjonalnych" maszyn wystarcza w 100%, ale sa juz takie urzadzenia gdzie 110l/min to troche malo.
podnosnik - wzorowo.
a przekladnia - raczej bez rewelacji, jesli chodzi o mozliwosci i dziala tez nie do konca tak jakbym tego oczykiwal (w aresie tez byl hexashift z automatyka), powerquad plus znacznie lepiej przelacza polbiegi, ale niestety trzeba sprzegla uzywac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 20:50

Ciągniki CLAAS

Początkowo twierdziłem: na cholere Claas się w to wpiepr..ł, tak jak JD w kombajny,
ale Claas powoli wychodzi na ludzi i mimo tego samego silnika, dzięki nowej myśli technicznej
pali mniej od JD. To są mocarze, czy wjadą w orkę, czy z pustą przyczepą, spali podobnie.
We wszystkich testach, z zachodnich marek najbardziej paliwożerny jest
nie JD, tylko NH (ale cenowo wygrywa-każdy ma co chce).

Zbieram fundusze, podoba mi się i JD i Claas (za dużo palą) i MF i Valtra (nie Valtra jednak nie, za długi
dzió:D, ale mistrzostwo jednak to FENDT, najdoskonalszy, najefektywniejszy (uciąg potężny,
a i w błocie lepszego nie ma), najoszczędniejszy (paliwo) i najdroższy :D
€ idzie w dół, więc niedługo będzie mie stać.
Pozdrawiam

W testach w orce w którymś z ostatnich Top Agrarów najmniej spalił NH i JD ;) Także I sprawa z którą się nie zgodzę

II sprawa to ten uciąg Fendta -z masą o wiele mniejszą i tak przegra z JD :D

Po III użytkuje John Deera i wiem co potrafi -w konkretnych pracach spali ale robote zrobi.

JD 8430 uczestniczył w teście zużycia paliwa w amerykańskim stanie Nebraska, odnotowując rekordowo niski apetyt na paliwo :D

Dodaj odpowiedź