Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki CLAAS

294 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 22:30

Ciągniki CLAAS wszystko ma wady i zalety...tu lepsze tam lepsze tamto...kazdy bierze co mu pasuje...

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki CLAAS Dzisiaj, 20:03
  •  

#22 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 00:14

Ciągniki CLAAS

A kto powiedział że zachodnie ciągniki palą mniej, palą tyle samo co ursus czy zetor (no maże troche przesadzam) ale uciąg mają znacznie lepszy o warunkach pracy nie wspomnę. Zawsze jest coś za coś, dobre warunki pracy+lepszy uciąg na pewno nie będzi się równać mniejszemu spalaniu.Pzdr :rolleyes:

A kto powiedział, że ja pisałem o spalaniu? Czytamy posty ze zrozumieniem.
Pisałem o awaryjności, że za dużo w tym CLAASie awarii, jak na nowy ciągnik.

Moim zdaniem claasy to dobre ciągniki nawet te starsze które powstały z renault. Widziałem na jednej stronie historie Renault i początki sięgają lat 50 i wcześniej (dokładnie nie pamiętam) dlatego gdyby robili złe ciągniki to napewno tak długo by nie przetrwali. A jeśli chodzi o spalanie to palą tyle samo co JD, bo przecież mają silniki JD.

Nie wszystkie mają ten zaszczyt.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#23 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 11:36

Ciągniki CLAAS do jarek wlkp:
zaszczyt to może by był jakby wstawiali common rail, 4 zawory na cylinder, ale te maja byc dopiero w nowych modelach (może zaprezentują na agritechnice w hanowerze ?)
w axionie jest już tier III, common rail, 4 zawory, recyrkulacja spalin
mój ma teraz 950 mth i odpukac nic więcej się nie dzieje

#24 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 14:22

Ciągniki CLAAS Tak czy inaczej mają zaszczyt oklejać się 'Powered by John Deere', a jaki silnik tam jest zależy wyłącznie od firmy CLAAS. John Deere w swoich ciągnikach już długo montuje silniki z Common Rail.

Ogólnie rzecz biorąc jest też sporo złych opinni o Common Rail.

#25 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 19:49

Ciągniki CLAAS nie wiem gdzie to widziałeś bo ja jeszcze na żadnym claasie nie zauważyłem by się chwalili że on jest "powered by jd" jedynie w instrukcji wspomnieli że silnik to DPS, ale mniejsza o to :rolleyes:
co do common rail, to ja bym jednak polecał, są oszczędniejsze (top agrar 6/2007), podoba mi się też ich kultura pracy

#26 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 20:03

Ciągniki CLAAS

nie wiem gdzie to widziałeś bo ja jeszcze na żadnym claasie nie zauważyłem by się chwalili że on jest "powered by jd" jedynie w instrukcji wspomnieli że silnik to DPS, ale mniejsza o to :rolleyes:
co do common rail, to ja bym jednak polecał, są oszczędniejsze (top agrar 6/2007), podoba mi się też ich kultura pracy

Kultura pracy na prawdę dużo lepsza niż w silniku ze zwykłą pompą, silnik pracuje bardzo miękko i przyjemnie. Ja mam na dzień dzisiejszy 2400 mtg na Jelonku i spoko chodzi :lol:

#27 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 31 lipiec 2007 - 21:03

Ciągniki CLAAS Więc to troche takie składaki te Claasy. Jeśli silnik mają JD to jakie do nich montuja skrzynie? Czy to sa skrzynie od jakiś innych ciągników?

#28 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 22:04

Ciągniki CLAAS W celtisach, aresach i atlesach są skrzynie które były w renault.

#29 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 10:18

Ciągniki CLAAS skrzynie są te same co w mf, producent gima która należy chyba do agco, w moim aresie 656 jest 32/32 quadrishift, 4 pod obciążeniem, w nowszych claasach serii 507 i 607 są 24/24, 6 pod obciążeniem, nazywają sie hexashift albo hexaactiv(automat steruje półbiegami), ale to jest to samo co dyna 6 w mf
takich składaków to jest więcej np. mf seria 6400, skrzynia dyna 6, silniki sisu, mf 7400 silnik sisu, skrzynia vario fendta, cvx, tvt silniki sisu
fendt tez przecież kupuje silniki z fabryki deutza która należy do koncernu SDF

#30 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 01 sierpień 2007 - 10:56

Ciągniki CLAAS Tak, masz racje zonk. Teraz każda firma montuje podzespoły z których składa się kilka ciągników. Podobna polityka jak w koncernach samochodowych :rolleyes:. Chyba źle napisałem, że Claas to składak, bo w sumie teraz każda maszyna to taki składak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 11:01

Ciągniki CLAAS przypomniało mi sie tez że przecież jd i deutz-fahr tez sami nie wymyślili skrzyń biegów i tylnych mostów tylko kupują od firmy ZF :rolleyes:

#32 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 00:00

Ciągniki CLAAS Które modele JD miały skrzynie i tylne mosty ZF? Jeżeli w ogóle to raczej rzadkość.

#33 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 05:59

Ciągniki CLAAS Skrzynie AutoPowr w modelach serii 6020-7030 Premium są firmy ZF :rolleyes:

#34 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 22:39

Ciągniki CLAAS Odświeżę trochę temat. :D
Przeglądając dzisiaj stronę Claas-a, zauważyłem, że zotały wycofane 2 modele ciągników: Ares serii 800 i Atles.
Ares wiadomo został zatąpiony przez Ariona, ale co się stało z Atlesem, czy firma Claas ma w zanadrzu jakąś nowość na wiosnę, a może to tylko błąd stony. Może ktoś ma na ten temat informacje, to niech pisze, bo badzo mnie to ciekawi. :)

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 22:43

Ciągniki CLAAS ares 800 jest nadal, a atlesa rzeczywiscie nie ma
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#36 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 03 listopad 2007 - 23:11

Ciągniki CLAAS poczekajmy do 5 listopada ponieważ mają być jakieś nowości na stroni claasa tak przynajmniej jest tam napisane :D może się coś dowiemy :)

#37 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 23:15

Ciągniki CLAAS Aresa 800 też już nie ma. Dowód http://www.claas.de/...lang=de_DE.html
Szpara się zrobiła między Axionem, a Xerionem.

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 23:20

Ciągniki CLAAS http://www.claas.com...lang=en_EU.html
tutaj jest ares 800, a juz nie ma atlesa. pewnie za jakis czas sie wszystko wyjasni
ciekawe czy beda chcieli wogole wchodzi w ciagniki grubo pow. 200 KM, dosc ciezko bedzie im sie wbic pomiedzy jd, fendt i case, tymbardziej ze jeszcze mf troche sprzedaje ciagnikow z najwiekszej serii
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#39 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 23:46

Ciągniki CLAAS A no jest, bo ja wchodziłem na stronę niemiecką :D . Myślę że takiej pustki nie zostawią, bo mogliby na tym stracić. Szerszy wachlarz mocy ciągników, to lepsze dopasowanie się do potrzeb klijenta. Jeżeli wymyślili by coś nowego, trwałego itd. to kto wie być może Claas za parę lat będzie wzorem wśród ciągników. :)

brzozak2 masz może jakies statystyki dotyczące produkcji i sprzedaży Axiona w Europie i na Świecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 01:07

Ciągniki CLAAS A ja dodam swoje i skwituję tak kombajn Claas tak ciągnik nie. Claas ma ogromne doświadczenie w kombajnach jest liderem natomiast w ciągnikach nie. Trzeba zadać sobie pytanie dlaczego wcześniej Renault nie uzyskało w Europie silnej pozycji, obecnie wielu z nas kupuje ten ciągnik bo nazywa się Claas ale wcześniej jakby go sprzedawano pod logiem Renault pewnie specjalnie nikt by się tym nie interesował. Stare Renault kanciaki na silnikach MWM to ok ale na JD już nie jest to.

Dodaj odpowiedź