coolman111

Ciągniki CLAAS

Polecane posty

kopek22    3

ja slyszalem tylko opinie ze kombajny Claasa nie sa dobre

problem z czesciam >:(

 

wszystko jest dobre jak sie nie psuje

u mnie pgr mial takie kombajny i z nich zrezygnowal bo to problemy byly z nimi i teraz new hollanda wzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mnie też interesuje ta sprawa bo w przyszłości mamy zamiar kupić ciąbnik właśnie tej marki.

Z częściami nie powinno być problemu bo serwis jest w Bydgoszczy a po okoliczach sprowadzają na zamówienie :).

CLAASy niby właśnie są dobre ale te produkowane teraz. Bo te produkowane wcześniej były robione przez reno i one się sypały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

mam Aresa 656 125km, silnik jd, 4 biegi pod obciążeniem (nowe modele mają 6)

chodzi całkiem dobrze, w aresie talerzowym 3m spali 7 l na ha, uprawowo-siewny 8l na ha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

mi te ciągniki się nie podobają. niby ładny deisen ale jakieś takie. oczywiście jest to moje zdanie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
oj! chyba z tym spalaniem "trochę" przesadziłeś
A czemu przesadził ze spalaniem zamało czy dużo?

a mnie zastanawia jedno kiedyś gość od kordanków smiał się z tych ciągników a teraz je chwali!!! i gdzie prawda????? ate ciągniki sądalej produkowane w tej samej fabryce 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia    0

a te ciągniki claasa to chyba z renaulta powstały no nie?? starsze modele własnie z kabina i maska od renowki za nieduze pienieniadze mozna kupic ale czy sa to dobre ciagniki to nie mam pojecia  ::)


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Znajomy ma jakiegoś CLAAS-a o mocy ok. 130-150KM i z tego co wiem po dwóch latach od produkcji awarii uległa skrzynia biegów, której naprawa miała kosztować 30 tyś. zł. Pewnie wada fabryczna. Osoba sprowadzająca ciągnik (nie był nowy) odmówiła podobno rękojmi, a sprawa znalazła się w sądzie. Do tego przestój w najważniejszym okresie roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

spalanie dokładnie mierzyłem także mysle że się zgadza zreszta sąsiad ma 6620 premium i to samo mu pali

mam 800 mth, z awarii to na gwarancji wymienili chłodnicę oleju bo miały jakąs wade fabryczną, zgubiłem jeden sworzeń od podnosnika i raz zaciął mi się rozrusznik

poza tym (odpukac) w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
spalanie dokładnie mierzyłem także mysle że się zgadza zreszta sąsiad ma 6620 premium i to samo mu pali

mam 800 mth, z awarii to na gwarancji wymienili chłodnicę oleju bo miały jakąs wade fabryczną, zgubiłem jeden sworzeń od podnosnika i raz zaciął mi się rozrusznik

poza tym (odpukac) w porządku

 

Czy nie uważasz, że to i tak stanowczo za dużo jak na nowy ciągnik tej klasy i ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

może i trochę za dużo ale jak gadałem z ludźmi na agroshow jakie maja czasami przeboje (np. pompa wtryskowa do wymiany po 400 mth w 6610 za jedyne 7tyś) to mysle że i tak jest w miarę ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Mam pytanie. Te classy z kwadratową maska to są produkcji renault to są te stare, a te z tą okrągłą to są nowe tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10
Czy nie uważasz, że to i tak stanowczo za dużo jak na nowy ciągnik tej klasy i ceny?

A kto powiedział że zachodnie ciągniki palą mniej, palą tyle samo co ursus czy zetor (no maże troche przesadzam) ale uciąg mają znacznie lepszy o warunkach pracy nie wspomnę. Zawsze jest coś za coś, dobre warunki pracy+lepszy uciąg na pewno nie będzi się równać mniejszemu spalaniu.Pzdr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a ja sie teraz dowiedziałem ze w niedalekim byłym pgr-ze jest Claas i juz silnik zalany olejem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Moim zdaniem claasy to dobre ciągniki nawet te starsze które powstały z renault. Widziałem na jednej stronie historie Renault i początki sięgają lat 50 i wcześniej (dokładnie nie pamiętam) dlatego gdyby robili złe ciągniki to na pewno tak długo by nie przetrwali. A jeśli chodzi o spalanie to palą tyle samo co JD, bo przecież mają silniki JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredri    0

Znajomy we wsi ma claas ares 155km nie gadałem z nim na temat tego ciągnika ale widze że się sprawuje dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

mam aresa 657 sprawuje sie bardzo dobrze, mój wójek ma aresa 816 i tez sprawuje mu sie bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
Generalnie claas dobra firma ale napewno nie w produkcji ciągników, inne produkty są bez konkurencyjne. Poza tym z tym Classem to jak z Fendtem Korbanek na tym "rękę trzyma" i mogą być problemy ze wszystkim, poza tym części zapewne trudno dostępne i nie tanie. A jeżeli już za coś płacić to choć żeby to było pożądane.

Pozdrawiam Balzak

Mówisz że Claas robi złe ciągniki ale jakoś ludzie je kupują. :rolleyes: Oczywiście awarie się zdarzają, tak jak napisał @Pavel to pewnie wada fabryczna, które zdarzają się każdej firmie mało to się słyszy o psujących się JD, NH itd.

Ale jedno możecie mi przyznać co jest dobre w tych ciągnikach, a mam na myśli hydraulikę, chyba tylko lepszą ma Fendt. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

wszystko ma wady i zalety...tu lepsze tam lepsze tamto...kazdy bierze co mu pasuje...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
A kto powiedział że zachodnie ciągniki palą mniej, palą tyle samo co ursus czy zetor (no maże troche przesadzam) ale uciąg mają znacznie lepszy o warunkach pracy nie wspomnę. Zawsze jest coś za coś, dobre warunki pracy+lepszy uciąg na pewno nie będzi się równać mniejszemu spalaniu.Pzdr :rolleyes:

 

A kto powiedział, że ja pisałem o spalaniu? Czytamy posty ze zrozumieniem.

Pisałem o awaryjności, że za dużo w tym CLAASie awarii, jak na nowy ciągnik.

 

Moim zdaniem claasy to dobre ciągniki nawet te starsze które powstały z renault. Widziałem na jednej stronie historie Renault i początki sięgają lat 50 i wcześniej (dokładnie nie pamiętam) dlatego gdyby robili złe ciągniki to napewno tak długo by nie przetrwali. A jeśli chodzi o spalanie to palą tyle samo co JD, bo przecież mają silniki JD.

 

Nie wszystkie mają ten zaszczyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

do jarek wlkp:

zaszczyt to może by był jakby wstawiali common rail, 4 zawory na cylinder, ale te maja byc dopiero w nowych modelach (może zaprezentują na agritechnice w hanowerze ?)

w axionie jest już tier III, common rail, 4 zawory, recyrkulacja spalin

mój ma teraz 950 mth i odpukac nic więcej się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Tak czy inaczej mają zaszczyt oklejać się 'Powered by John Deere', a jaki silnik tam jest zależy wyłącznie od firmy CLAAS. John Deere w swoich ciągnikach już długo montuje silniki z Common Rail.

 

Ogólnie rzecz biorąc jest też sporo złych opinni o Common Rail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

nie wiem gdzie to widziałeś bo ja jeszcze na żadnym claasie nie zauważyłem by się chwalili że on jest "powered by jd" jedynie w instrukcji wspomnieli że silnik to DPS, ale mniejsza o to :rolleyes:

co do common rail, to ja bym jednak polecał, są oszczędniejsze (top agrar 6/2007), podoba mi się też ich kultura pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
nie wiem gdzie to widziałeś bo ja jeszcze na żadnym claasie nie zauważyłem by się chwalili że on jest "powered by jd" jedynie w instrukcji wspomnieli że silnik to DPS, ale mniejsza o to :rolleyes:

co do common rail, to ja bym jednak polecał, są oszczędniejsze (top agrar 6/2007), podoba mi się też ich kultura pracy

 

Kultura pracy na prawdę dużo lepsza niż w silniku ze zwykłą pompą, silnik pracuje bardzo miękko i przyjemnie. Ja mam na dzień dzisiejszy 2400 mtg na Jelonku i spoko chodzi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



    • Przez Cezar81
      Witam Kolegów
      Chcę kupić nawigację  do prowadzenia ciągnika - sam wyświetlacz z anteną do samodzielnego korygowania toru jazdy ........co polecacie 
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez albertonolan2075
      Pasaporte garantizado las 24 horas, ciudadanía, tarjetas de identificación, licencia de conducir, diplomas, títulos, servicio de certificados disponible. Servicios de visa de turista y negocios disponibles para residentes de todos los estados, todas las nacionalidades en todo el mundo. Somos productores únicos de pasaportes auténticos de alta calidad, pasaportes reales genuinos registrados y no registrados en la base de datos y otros documentos de ciudadanía. Puedo garantizarle una nueva identidad a partir de un nuevo certificado de nacimiento genuino, tarjeta de identificación, licencia de conducir, pasaportes, tarjeta de seguro social con SSN, archivos de crédito y tarjetas de crédito, diplomas escolares, títulos escolares, todo en un nombre completamente nuevo emitido y registrado en el sistema de base de datos del gobierno.
      Póngase en contacto con nosotros directamente: Email-: ((albertonolan2075@gmail.com)/Whatsapp:+(237) 696638710))
      Somos capaces de producir los siguientes artículos;
      PASAPORTE BRITÁNICO REAL.
      PASAPORTE CANADIENSE REAL.
      PASAPORTE FRANCÉS REAL.
      PASAPORTE AMERICANO REAL.
      PASAPORTE RUSO REAL.
      PASAPORTE JAPONÉS REAL.
      PASAPORTE CHINO REAL.
      Y PASAPORTE REAL PARA LOS PAÍSES DE LA UNIÓN EUROPEA.
      LICENCIA DE CONDUCIR REAL, TARJETAS DE IDENTIFICACIÓN, NACIMIENTO
      CERTIFICADOS,DIPLOMÁTICOS,MARRIGE
      CERTIFICADOS Y VISADOS.
      PASAPORTE BRITÁNICO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE CANOSANO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE FRANCÉS REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE AMERICANO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE RUSO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE JAPONÉS REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE CHINO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE REGISTRADO Y NO REGISTRADOPASAPORTE PARA
      LOS PAÍSES DE LA
      UNIÓN EUROPEA.
      Compre pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos),
      Compre pasaportes australianos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes belgas registrados y no registrados,
      Compre pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes canadienses (Canadá) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes finlandeses (Finlandia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes franceses (Francia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes de Israel registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes registrados y no registrados del Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes españoles (España) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes mexicanos (México) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes sudafricanos registrados y no registrados.
      Compre licencias de conducir australianas registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir canadienses registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir francesas (Francia) registradas y no registradas,
      Comprar permisos de conducir holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir registrados y no registrados en el Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes diplomáticos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos),
      Compre pasaportes australianos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes belgas registrados y no registrados,
      Compre pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes canadienses (Canadá) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes finlandeses (Finlandia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes franceses (Francia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes de Israel registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes registrados y no registrados del Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes españoles (España) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes mexicanos (México) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes sudafricanos registrados y no registrados.
      Compre licencias de conducir australianas registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir canadienses registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir francesas (Francia) registradas y no registradas,
      Comprar permisos de conducir holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir registrados y no registrados en el Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes diplomáticos registrados y no registrados,
      Pasaportes de camuflaje registrados y no registrados,
      Duplicados de pasaportes registrados y no registrados,
      Pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos) para la venta,
      Pasaportes australianos registrados y no registrados para la venta,
      Pasaportes belgas registrados y no registrados para la venta,
      Pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados para la venta,
      (albertonolan2075@gmail.com)
      Whatsapp: +(237) 696638710
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj