Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki CLAAS

294 odpowiedzi na ten temat

#1 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 21 wrzesień 2006 - 21:21

Ciągniki CLAAS Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym dowiedzieć się coś na temat ciągników marki Claas. Może ktoś z was posiada taką maszynę i może powiedzieć coś na ich temat :). Czy te traktorki są tak dobre jak kombajny tej firmy :D.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki CLAAS Dzisiaj, 11:24
  •  

#2 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 22:24

Ciągniki CLAAS ja slyszalem tylko opinie ze kombajny Claasa nie sa dobre
problem z czesciam >:(

wszystko jest dobre jak sie nie psuje
u mnie pgr mial takie kombajny i z nich zrezygnowal bo to problemy byly z nimi i teraz new hollanda wzieli :)

#3 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 07:28

Ciągniki CLAAS Mnie też interesuje ta sprawa bo w przyszłości mamy zamiar kupić ciąbnik właśnie tej marki.
Z częściami nie powinno być problemu bo serwis jest w Bydgoszczy a po okoliczach sprowadzają na zamówienie :).
CLAASy niby właśnie są dobre ale te produkowane teraz. Bo te produkowane wcześniej były robione przez reno i one się sypały

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 10:35

Ciągniki CLAAS mam Aresa 656 125km, silnik jd, 4 biegi pod obciążeniem (nowe modele mają 6)
chodzi całkiem dobrze, w aresie talerzowym 3m spali 7 l na ha, uprawowo-siewny 8l na ha,

#5 Share soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 15:13

Ciągniki CLAAS oj! chyba z tym spalaniem "trochę" przesadziłeś

#6 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 16:51

Ciągniki CLAAS mi te ciągniki się nie podobają. niby ładny deisen ale jakieś takie. oczywiście jest to moje zdanie ;D

#7 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 18:39

Ciągniki CLAAS

oj! chyba z tym spalaniem "trochę" przesadziłeś

A czemu przesadził ze spalaniem zamało czy dużo?
a mnie zastanawia jedno kiedyś gość od kordanków smiał się z tych ciągników a teraz je chwali!!! i gdzie prawda????? ate ciągniki sądalej produkowane w tej samej fabryce 8)

#8 Share wisnia

wisnia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 21:26

Ciągniki CLAAS a te ciągniki claasa to chyba z renaulta powstały no nie?? starsze modele własnie z kabina i maska od renowki za nieduze pienieniadze mozna kupic ale czy sa to dobre ciagniki to nie mam pojecia  ::)
:-)

#9 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 01:09

Ciągniki CLAAS Znajomy ma jakiegoś CLAAS-a o mocy ok. 130-150KM i z tego co wiem po dwóch latach od produkcji awarii uległa skrzynia biegów, której naprawa miała kosztować 30 tyś. zł. Pewnie wada fabryczna. Osoba sprowadzająca ciągnik (nie był nowy) odmówiła podobno rękojmi, a sprawa znalazła się w sądzie. Do tego przestój w najważniejszym okresie roku.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#10 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 12:23

Ciągniki CLAAS spalanie dokładnie mierzyłem także mysle że się zgadza zreszta sąsiad ma 6620 premium i to samo mu pali
mam 800 mth, z awarii to na gwarancji wymienili chłodnicę oleju bo miały jakąs wade fabryczną, zgubiłem jeden sworzeń od podnosnika i raz zaciął mi się rozrusznik
poza tym (odpukac) w porządku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 09 grudzień 2006 - 00:40

Ciągniki CLAAS

spalanie dokładnie mierzyłem także mysle że się zgadza zreszta sąsiad ma 6620 premium i to samo mu pali
mam 800 mth, z awarii to na gwarancji wymienili chłodnicę oleju bo miały jakąs wade fabryczną, zgubiłem jeden sworzeń od podnosnika i raz zaciął mi się rozrusznik
poza tym (odpukac) w porządku

Czy nie uważasz, że to i tak stanowczo za dużo jak na nowy ciągnik tej klasy i ceny?
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#12 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 09 grudzień 2006 - 18:47

Ciągniki CLAAS może i trochę za dużo ale jak gadałem z ludźmi na agroshow jakie maja czasami przeboje (np. pompa wtryskowa do wymiany po 400 mth w 6610 za jedyne 7tyś) to mysle że i tak jest w miarę ok

#13 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 17:06

Ciągniki CLAAS Mam pytanie. Te classy z kwadratową maska to są produkcji renault to są te stare, a te z tą okrągłą to są nowe tak??

#14 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 01 czerwiec 2007 - 17:23

Ciągniki CLAAS

Czy nie uważasz, że to i tak stanowczo za dużo jak na nowy ciągnik tej klasy i ceny?

A kto powiedział że zachodnie ciągniki palą mniej, palą tyle samo co ursus czy zetor (no maże troche przesadzam) ale uciąg mają znacznie lepszy o warunkach pracy nie wspomnę. Zawsze jest coś za coś, dobre warunki pracy+lepszy uciąg na pewno nie będzi się równać mniejszemu spalaniu.Pzdr :D

#15 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 04 czerwiec 2007 - 20:49

Ciągniki CLAAS a ja sie teraz dowiedziałem ze w niedalekim byłym pgr-ze jest Claas i juz silnik zalany olejem...

#16 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 10:45

Ciągniki CLAAS Moim zdaniem claasy to dobre ciągniki nawet te starsze które powstały z renault. Widziałem na jednej stronie historie Renault i początki sięgają lat 50 i wcześniej (dokładnie nie pamiętam) dlatego gdyby robili złe ciągniki to na pewno tak długo by nie przetrwali. A jeśli chodzi o spalanie to palą tyle samo co JD, bo przecież mają silniki JD.

#17 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 13:58

Ciągniki CLAAS Generalnie claas dobra firma ale napewno nie w produkcji ciągników, inne produkty są bez konkurencyjne. Poza tym z tym Classem to jak z Fendtem Korbanek na tym "rękę trzyma" i mogą być problemy ze wszystkim, poza tym części zapewne trudno dostępne i nie tanie. A jeżeli już za coś płacić to choć żeby to było pożądane.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#18 Share Fredri

Fredri

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 17:39

Ciągniki CLAAS Znajomy we wsi ma claas ares 155km nie gadałem z nim na temat tego ciągnika ale widze że się sprawuje dobrze.

#19 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 09:07

Ciągniki CLAAS mam aresa 657 sprawuje sie bardzo dobrze, mój wójek ma aresa 816 i tez sprawuje mu sie bardzo dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 21:55

Ciągniki CLAAS

Generalnie claas dobra firma ale napewno nie w produkcji ciągników, inne produkty są bez konkurencyjne. Poza tym z tym Classem to jak z Fendtem Korbanek na tym "rękę trzyma" i mogą być problemy ze wszystkim, poza tym części zapewne trudno dostępne i nie tanie. A jeżeli już za coś płacić to choć żeby to było pożądane.
Pozdrawiam Balzak

Mówisz że Claas robi złe ciągniki ale jakoś ludzie je kupują. :rolleyes: Oczywiście awarie się zdarzają, tak jak napisał @Pavel to pewnie wada fabryczna, które zdarzają się każdej firmie mało to się słyszy o psujących się JD, NH itd.
Ale jedno możecie mi przyznać co jest dobre w tych ciągnikach, a mam na myśli hydraulikę, chyba tylko lepszą ma Fendt. :lol:

Dodaj odpowiedź