mrmtz82

Co wybrać na pokrycie dachu???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mrmtz82    0

Witam. Mam problem z wyborem pokrycia dachowego na przybudówce którą dostawiłem do obory. Będzie tam sama konstrukcja i dach bez żadnego stropu. A w niej będzie bydło. I Tu pojawia się moje pytanie czym ja mam pokryć dach??? Myślałem nad blachą ale po pierwsze na blaszy para się skrapla i później blacha rdzewnieje. Znajomy ma 4 rok blache na takim budynku i już są w niej dziury. Jest coś bardziej Trwalszego a w miarę przystępnego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jeśli chcesz tanio to eurofala no i para tak się nie skrapla jak na blasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regan1    0

Najlepsza jest płyta warstwowa z fiberglasem (blacha, pianka poliur. a pod spodem żywica). W grudniu za 60mm płaciłem po 58 zł. za 1m2(netto), ale z tego co wiem to poszła o 10 zł w górę. Jeśli nie jest to wysokie pomieszczenie to możesz pokusić się o cieńszą np. 40mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Przede wszystkim trzeba zrobić dobrze a nie tylko tanio. Może być blacha, ale w budynku musi być wentylacja by uniknąć korozji.

Najtańszy to eternit :) - tylko leki drogie później......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

Patrzę patrzę, ale myślałem że ktoś już to zakładał i może mi coś powiedzieć na ten temat, jak się spisuje, czy bardziej opłaca się niż blacha, itp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja zakładałem na stodole w tamtym roku. Jak dla mnie rewelacja. Niech blacha się schowa. Można po niej chodzić i nie pęknie, jest elastyczna. Nie skrapla się nic, nie zgnije, i jest cicha jak deszcz pada. Jest dość ciążki.ale super się kryję. Dziennie kładliśmy około 100 metrów w 3 osoby..Mało łat, chyba co 120cm.

Koszt podobny do blachy .

Nawet dom wolałbym eurofale niż blachę. Na pewno przetrzyma dożo więcej niż blacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja zdecydowanie polecam płytę warstwową. Mam i naprawdę jest to super rozwiązanie. Przy -25 stopniach jest ciepło i nic się nie skrapla. Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie jakie istnieje.

Jeśli chodzi o eurofalę to dostaniesz w każdym składzie budowlanym z tym że musisz ją potem ocieplać co generuje dodatkowe koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

zima się skończyła i wszyscy jakoś zapomnieli o jej walorach :)

zależy jakie bydło- jeśli opasowe to nie będzie problemu z eurofalą- dasz tylko podgrzewane poidła i nie będzie problemu.

Jeśli w środku będą krowy i miałbyś je tam też doić, to płyta warstwowa - też trzeba mało łat, montuje się szybko (choć trzeba najlepiej ładowarkę, zalęzy jak duża ta dobudówka), ta z fiberglassem jest trwała.

Wybierz tak, żebyś potem nie musiał poprawiać, bo już eurofala z natryskiem pianki albo innym ociepleniem wyjdzie drożej niż płyta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Niestety większość osób patrzy tylko na cenę zakupu a nie na to że kolejne 20-30 lat będą się męczyć gdy wybór będzie zły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

no niestety,

inna sprawa, że np. w sklepie czy w czacie z ekspertem, który można wyżej znaleźć słyszy się same pochwały- że masowo stosowane w Danii, Francji, zach. Niemczech itd. Ale ile tam jest dni że leży śnieg i są długotrwałe mrozy? Tam pasza na stole nie zdąży zamarznąć, obornik tak samo. Potem w PL przychodzą roztopy i wszystko ze środka wypływa. Eurofala może by w Polsce do opasów na głębokiej ściółce była ok, ale do bydła przy którym trzeba więcej przebywać, to już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

Niestety większość osób patrzy tylko na cenę zakupu a nie na to że kolejne 20-30 lat będą się męczyć gdy wybór będzie zły...

 

Dokładnie! Lepiej wydać 100% więcej niż te ''najtaniej'' :) zwłaszcza że to niewielkie pomieszczenie, ale mieć spokój na np. 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GLiws    0

czy ktoś coś słyszał o więźbach prefabrykowanych? jedna firma w Polsce www.wpwinvest.pl/technologia/o-technologii stosuje takie coś, przywożą już w częściach taki szkielet i są w stanie zamontować dach w jeden dzień no i ponoć można wtedy zaadaptować poddasze łatwo jak sie tego uzywa. ktoś z panów moze sie orientuje jak sie to trzyma i użytkuje? warto coś takiego? zależy mi na czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

o kurka toć nie dawno stawiałeś niby coś takiego ? 

co tam ? chcą cię zwolnić bo nikt nie łyka haczyka  ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GLiws    0

że ja niby dachy robie?? co co Ci chodzi?


edit: a juz rozumiem, braciak czasem uzywa mojego konta stąd nieporozumienie. ja nawet nie wiedzialem ze on u tej firmy robil i z neta sie dowiaduje! to go popytam, no ale nie trzeba od razu o kryptoreklame oskarzac ludzi niewinnych hehe ;p tak czy siak chetnie sie dowiem czy ktos jeszcze ma taka więźbe i czy jest git

Edytowano przez GLiws

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

najlepszy jest eternit ale problem z dostępnością 


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GLiws    0

brat korzysta z twojego konta, i nie wiesz gdzie pracuje??? gorszych bredni w życiu nie słyszałem

u nich robił DACH a nie robił w sensie pracował... o człowieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werteste    0

Wszystko ma wady i zalety. Deszcz słychać, ale bez przesady, mnie tak bardzo nie przeszkadza, gorzej odbija od okien dachowych. Jeśli porządnie wycieplicie dach nie będzie tak słychać. Ciemna mocno się nagrzewa i tu też robotę robi wycieplenie. Wiatru się nie boję. Jeśli dobrze mocowana, nie powinno być problemu. Pod blachę dobra membrana, to podstawa . Ja nie mam zastrzeżeń.

W nieco tańszej opcji mozna wziąc pod uwagę blachę trapezową https://debowetarasy.pl/blacha-trapezowa-na-dachu-kiedy-warto-ja-wybrac/

 

Edytowano przez werteste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj