Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać na pokrycie dachu???

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:09

Co wybrać na pokrycie dachu??? Witam. Mam problem z wyborem pokrycia dachowego na przybudówce którą dostawiłem do obory. Będzie tam sama konstrukcja i dach bez żadnego stropu. A w niej będzie bydło. I Tu pojawia się moje pytanie czym ja mam pokryć dach??? Myślałem nad blachą ale po pierwsze na blaszy para się skrapla i później blacha rdzewnieje. Znajomy ma 4 rok blache na takim budynku i już są w niej dziury. Jest coś bardziej Trwalszego a w miarę przystępnego???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać na pokrycie dachu??? Dzisiaj, 22:08
  •  

#2 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:13

Co wybrać na pokrycie dachu??? blacha warstwowa ale przystępna to ona nie jest

#3 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:15

Co wybrać na pokrycie dachu??? jeśli chcesz tanio to eurofala no i para tak się nie skrapla jak na blasze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share regan1

regan1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:25

Co wybrać na pokrycie dachu??? Najlepsza jest płyta warstwowa z fiberglasem (blacha, pianka poliur. a pod spodem żywica). W grudniu za 60mm płaciłem po 58 zł. za 1m2(netto), ale z tego co wiem to poszła o 10 zł w górę. Jeśli nie jest to wysokie pomieszczenie to możesz pokusić się o cieńszą np. 40mm.

#5 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:25

Co wybrać na pokrycie dachu??? Przede wszystkim trzeba zrobić dobrze a nie tylko tanio. Może być blacha, ale w budynku musi być wentylacja by uniknąć korozji.
Najtańszy to eternit :) - tylko leki drogie później......

#6 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:27

Co wybrać na pokrycie dachu??? A ma Ktoś z was jakiś namiar na firmę tą EuroFala???

#7 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:33

Co wybrać na pokrycie dachu??? zerknij na allegro

#8 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:36

Co wybrać na pokrycie dachu??? Patrzę patrzę, ale myślałem że ktoś już to zakładał i może mi coś powiedzieć na ten temat, jak się spisuje, czy bardziej opłaca się niż blacha, itp??

#9 Share cisek9403

cisek9403

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:33

Co wybrać na pokrycie dachu??? folię pod blachę, ocieplasz płytami poliuretanowymi i nic się nie dzieje z blachą

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:51

Co wybrać na pokrycie dachu??? Ja zakładałem na stodole w tamtym roku. Jak dla mnie rewelacja. Niech blacha się schowa. Można po niej chodzić i nie pęknie, jest elastyczna. Nie skrapla się nic, nie zgnije, i jest cicha jak deszcz pada. Jest dość ciążki.ale super się kryję. Dziennie kładliśmy około 100 metrów w 3 osoby..Mało łat, chyba co 120cm.
Koszt podobny do blachy .
Nawet dom wolałbym eurofale niż blachę. Na pewno przetrzyma dożo więcej niż blacha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:09

Co wybrać na pokrycie dachu??? Ja zdecydowanie polecam płytę warstwową. Mam i naprawdę jest to super rozwiązanie. Przy -25 stopniach jest ciepło i nic się nie skrapla. Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie jakie istnieje.
Jeśli chodzi o eurofalę to dostaniesz w każdym składzie budowlanym z tym że musisz ją potem ocieplać co generuje dodatkowe koszty.

#12 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:13

Co wybrać na pokrycie dachu??? http://www.agrofoto....ertem-archiwum/
Tutaj masz zapis czatu z ekspertem na temat systemu EuroFala . Może to Ci w czymś pomoże :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#13 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 19:59

Co wybrać na pokrycie dachu??? Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Myślę że zdecyduje się na ta EuroFale.:)

#14 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 12:26

Co wybrać na pokrycie dachu??? zima się skończyła i wszyscy jakoś zapomnieli o jej walorach :)
zależy jakie bydło- jeśli opasowe to nie będzie problemu z eurofalą- dasz tylko podgrzewane poidła i nie będzie problemu.
Jeśli w środku będą krowy i miałbyś je tam też doić, to płyta warstwowa - też trzeba mało łat, montuje się szybko (choć trzeba najlepiej ładowarkę, zalęzy jak duża ta dobudówka), ta z fiberglassem jest trwała.
Wybierz tak, żebyś potem nie musiał poprawiać, bo już eurofala z natryskiem pianki albo innym ociepleniem wyjdzie drożej niż płyta.

#15 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 14:49

Co wybrać na pokrycie dachu??? Niestety większość osób patrzy tylko na cenę zakupu a nie na to że kolejne 20-30 lat będą się męczyć gdy wybór będzie zły...

#16 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 15:39

Co wybrać na pokrycie dachu??? no niestety,
inna sprawa, że np. w sklepie czy w czacie z ekspertem, który można wyżej znaleźć słyszy się same pochwały- że masowo stosowane w Danii, Francji, zach. Niemczech itd. Ale ile tam jest dni że leży śnieg i są długotrwałe mrozy? Tam pasza na stole nie zdąży zamarznąć, obornik tak samo. Potem w PL przychodzą roztopy i wszystko ze środka wypływa. Eurofala może by w Polsce do opasów na głębokiej ściółce była ok, ale do bydła przy którym trzeba więcej przebywać, to już nie.

#17 Share jeepslaw1

jeepslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:29

Niestety większość osób patrzy tylko na cenę zakupu a nie na to że kolejne 20-30 lat będą się męczyć gdy wybór będzie zły...

Dokładnie! Lepiej wydać 100% więcej niż te ''najtaniej'' :) zwłaszcza że to niewielkie pomieszczenie, ale mieć spokój na np. 30 lat.

#18 Share GLiws

GLiws

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 16:24

czy ktoś coś słyszał o więźbach prefabrykowanych? jedna firma w Polsce www.wpwinvest.pl/technologia/o-technologii stosuje takie coś, przywożą już w częściach taki szkielet i są w stanie zamontować dach w jeden dzień no i ponoć można wtedy zaadaptować poddasze łatwo jak sie tego uzywa. ktoś z panów moze sie orientuje jak sie to trzyma i użytkuje? warto coś takiego? zależy mi na czasie...

#19 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 16:31

o kurka toć nie dawno stawiałeś niby coś takiego ? 

co tam ? chcą cię zwolnić bo nikt nie łyka haczyka  ? 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share GLiws

GLiws

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 10:58

że ja niby dachy robie?? co co Ci chodzi?

edit: a juz rozumiem, braciak czasem uzywa mojego konta stąd nieporozumienie. ja nawet nie wiedzialem ze on u tej firmy robil i z neta sie dowiaduje! to go popytam, no ale nie trzeba od razu o kryptoreklame oskarzac ludzi niewinnych hehe ;p tak czy siak chetnie sie dowiem czy ktos jeszcze ma taka więźbe i czy jest git

Edytowany przez GLiws, 01 grudzień 2016 - 11:08.