Skocz do zawartości

Zdjęcie

małe modyfikacje władzia

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kokosik12

kokosik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:53

małe modyfikacje władzia Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.

Edytowany przez kokosik12, 04 kwiecień 2012 - 20:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
małe modyfikacje władzia Dzisiaj, 20:58
  •  

#2 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:13

małe modyfikacje władzia nie będzie taniej i szybciej kupić jakiś inny ciągnik z przednim napędem np.ursus914

#3 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:43

małe modyfikacje władzia Czekamy na wyniki modyfikacji.Twój rusek ma za mało mocy?Po co ci tyle mocy?

#4 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:52

małe modyfikacje władzia kolego nie prosciej bylo by wlozyc silnik od ltz???:)
jest taki sam jak w t25 :)

#5 Share kokosik12

kokosik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:30

małe modyfikacje władzia

kolego nie prosciej bylo by wlozyc silnik od ltz??? :)

może było by prościej ale to nie to samo. chodzi o to aby było jak najdziwaczniej ale najlepiej. silnik to tylko jeden z pomysłów. zmieniam także kabinę którą przesuwam do przodu o długość skrzynki na akumulatory żeby rozłożenie masy było lepsze. maskę, błotniki i dach robię z włókna szklanego. wstawiam szersze opony myśle nad 13.6-28 ale rozważam opcję 14.9-26. ponieważ rolnictwem zajmuje się tylko hobbystycznie dlatego robie to wszystko tylko dla frajdy i satysfakcji. rozważałem montaż przedniego napędu z mostem od uaz-a tak jak robią to w c-330 lecz przy obecnym silniku był by to za duży spadek mocy.

Edytowany przez kokosik12, 04 kwiecień 2012 - 21:34.

#6 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:35

małe modyfikacje władzia No dośyć spore przemiany chcesz zrobić a jeśli można wiedzieć po co ci takie zmiany i takie duże ładowanie sie w koszty ??

#7 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:40

małe modyfikacje władzia

kolego nie prosciej bylo by wlozyc silnik od ltz??? :)

Nie nie jest i do tego ma kompletnie inną obudowę sprzęgła. Ponadto trzeba było by przedłużac rame i jeszcze kilka innych rzeczy przerabiac - za dużo kombinacji w porówaniu do osiagniętego efektu. Mam zarówo T25 jaki i LTZa. Natomiast świetnie by pasował silnik 3cyl 48 KM od Żubronia. Ten jest przystosowany do pracy ze skrzyniami biegów od T25, które jednak przy tym silniku sie już potrafią sypać. Sąsiad ma Żubronia i niestety skrzynie nie wytrzymują przy tym silniku, a co do piero przy zaproponowanym przez Ciebie. ;)

#8 Share kokosik12

kokosik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:50

małe modyfikacje władzia ponieważ udźwig podnośnika tylnego trochę mnie nie zadowala postanowiłem założyć dwa siłowniki w miejsce wieszaków ramion. mechanizm ramion byłby nieróchomy chodzi mi o te dwa ramiona które w chwili obecnej przekazują siłę z siłownika. do nich były by przymocowane siłowniki. obstawiam że udźwig wyniesie jakieś 800kg.

Nie nie jest i do tego ma kompletnie inną obudowę sprzęgła. Ponadto trzeba było by przedłużac rame i jeszcze kilka innych rzeczy przerabiac - za dużo kombinacji w porówaniu do osiagniętego efektu. Mam zarówo T25 jaki i LTZa. Natomiast świetnie by pasował silnik 3cyl 48 KM od Żubronia. Ten jest przystosowany do pracy ze skrzyniami biegów od T25, które jednak przy tym silniku sie już potrafią sypać. Sąsiad ma Żubronia i niestety skrzynie nie wytrzymują przy tym silniku, a co do piero przy zaproponowanym przez Ciebie. ;)

dlatego właśnie robi się przystawkę do obudowy sprzęgła a ponad to robi sie dwu tarczowe sprzęgło by zmniejszyć obciążenia. wszystko jest przemyślane.

te wszystkie żubronie i LTZ to takie już przechodzone ciągniki których jest dużo. ja chce mieć coś oryginalnego czego jeszcze nikt nie ma. kosztami sie zbytnio nie przejmuje, przecież nie chce tego robić w ciągu trzech czterech miesięcy. zaplanowałe na to jakieś dwa może trzy lata gdyż nie mam ciągnika przy sobie lecz prawie 50km od obecnego miejsca zamieszkania.

#9 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:51

małe modyfikacje władzia Wydaje mi się, że władek ze sprawną hydrauliką podniesie te 800 kg 600-700 to na pewno ale więcej nie sprawdzałem .
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#10 Share kokosik12

kokosik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:14

małe modyfikacje władzia jak narazie to mój sam siebie już nie może podnieść a powinien i kiedyś to robił

może jak skończe to jakieś fotki przyśle. może sie uda zrobić bez większych komplikacji

jak narazie szukam lamp przednich od volkswagena craftera żeby wsadzić w maske. a tylnie od nowej lanci delty. myślałem nad lampami tył od jaguara xj tego najnowszego ale budżet aż taki wysoki nie jest.

kolor jaki wybrałem to wiśniowy metalik a wnętrze kremowa skóra z drewnem załatiłem u znajomego tapicera. bedzie ładnie i nie powtarzalnie. co o tym sądzicie??????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:50

małe modyfikacje władzia Proponuje koledze poczytać trochę o mocy i momencie obrotowym w silnikach a zwłaszcza diesla.
Ograniczenie gazu ograniczy prędkość maksymalną jaka by osiągnął na pełnych obrotach z nowym silnikiem, wiec na pewno by się przydało.
Ale ograniczenie obrotów silnika nie ogranicza jego mocy i momentu.
Silniki diesla maja praktycznie pełna moc od najniższych obrotów i duży moment obrotowy dostępny przy niskim zakresie obrotów.
Silniki w ciągnikach i ciężarówkach pracują do max 3tyś obr/min. Przy normalnej eksploatacji do 2-2,5 tyś obr/min i więcej się nie wkręcają bo to już nic nie daje, już jest wytworzona maksymalna moc i moment.
A więc zakładając silnik o mocy 125 koni osiągający 1,5-2tyś obr/min już ma te kucyki.
To sobie wyobraź (policz) o ile razy przekroczysz moc jaka może przyjąć sprzęgło i skrzynia.
Pozdrawiam

#12 Share belarust25

belarust25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa
    motoryzacja, mechatronika,ładne dziewczyny

Napisany 05 kwiecień 2012 - 09:31

małe modyfikacje władzia Nieźle myślisz ale ja bym też sie bał wkładać silnika o tak dużej mocy. A co do tego podnośnika to muszę przyznać że nieźle przemyślałeś. Dodaj jakieś fotki twojego władza z chęcią pooglądam :)
KPK Kumurun Team

#13 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 05 kwiecień 2012 - 12:48

małe modyfikacje władzia tez mam t25 i ltz:)
glownie chodzilo mi o budowe silnika np cylindry itp.... co do obudowy sprzegla to nie wiem jak to jest nie przyjrzalem sie ....
ltz juz rozpolamiawlem (koniec wakacji)
aa wladzia nie gdyz robil to mechanik 2 lata temu...:)

#14 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 05 kwiecień 2012 - 13:48

małe modyfikacje władzia Ale po co psuć władka :). Jeśli masz zbędny silnik to zrób lepiej ciągnik od podstaw. Wyjdzie chyba w sumie taniej niż przerabiać władka ;). Niedawno pokazywali w telewizji traktorek zrobiony przez uczniów jednej ze szkół rolniczych. Traktorek zrobiony był na bazie silnika od VW golfa. A jak chcesz oszczędny silnik to może na bazie 1,5 DCi od Renault. Oszczędny ale mniej trwały niestety. Proponuję zawieszenie od Gaza i dodatkową skrzynię biegów jako reduktor prędkości :).

#15 Share kokosik12

kokosik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 16:42

małe modyfikacje władzia

Proponuje koledze poczytać trochę o mocy i momencie obrotowym w silnikach a zwłaszcza diesla.
Ograniczenie gazu ograniczy prędkość maksymalną jaka by osiągnął na pełnych obrotach z nowym silnikiem, wiec na pewno by się przydało.
Ale ograniczenie obrotów silnika nie ogranicza jego mocy i momentu.
Silniki diesla maja praktycznie pełna moc od najniższych obrotów i duży moment obrotowy dostępny przy niskim zakresie obrotów.
Silniki w ciągnikach i ciężarówkach pracują do max 3tyś obr/min. Przy normalnej eksploatacji do 2-2,5 tyś obr/min i więcej się nie wkręcają bo to już nic nie daje, już jest wytworzona maksymalna moc i moment.
A więc zakładając silnik o mocy 125 koni osiągający 1,5-2tyś obr/min już ma te kucyki.
To sobie wyobraź (policz) o ile razy przekroczysz moc jaka może przyjąć sprzęgło i skrzynia.
Pozdrawiam

Ma kolega racje z tą mocą i momentem obrotowym. wygląda na to ze o tym nie pomyślałem. w takim razie odpowiednim silnikiem będzie ten najsłabszy diesel 55 KM (40 kW) przy 4200 obr/min. i jakoś można go jeszcze zredukować hoć trochę.

Ale po co psuć władka :). Jeśli masz zbędny silnik to zrób lepiej ciągnik od podstaw. Wyjdzie chyba w sumie taniej niż przerabiać władka ;). Niedawno pokazywali w telewizji traktorek zrobiony przez uczniów jednej ze szkół rolniczych. Traktorek zrobiony był na bazie silnika od VW golfa. A jak chcesz oszczędny silnik to może na bazie 1,5 DCi od Renault. Oszczędny ale mniej trwały niestety. Proponuję zawieszenie od Gaza i dodatkową skrzynię biegów jako reduktor prędkości :).

ja go nie chcę psuć tylko polepszyć. ponieważ skrzynia jest wyjątkowa i nie powtarzalna w innych markach ciągników lecz w pewnym stopniu zawodna, chciał bym ją zachować. Władimirec to bardzo dobra konstrukcja gdyby nie ta mała moc. Z uwagi na to że przeróbkę z tym silnikiem planuje pod koniec modernizacji (przed malowaniem) zadowolę się dołożeniem turbosprężarki do oryginalnego silnika po remoncie w zeszłym roku. chodzi idealnie, wszystko było wymienione. Jeszcze tylko dołożyć to turbo. A co do budowy ciągnika od początku to tak naprawde nie ma różnicy bo i tak musze wszystko zdjąć i zostawic tylko silnik (narazie), skrzynie (na zawsze), zwolnice, koła (też narazie). do tego dokładam także wspomaganie elektrohydrauliczne współpracujące z GPS. I to wszystko na jedyne 5 ha. Pomyślałem też o przednim TUZ-ie z WOM-em zrobionym z silnika hydraulicznego. Zaczepiał bym do niego obciążniki lub ewentualnie czasami bronę wahadłową. Ale ten pomysł tylko tak w przyszłości MOŻE bedzie zrealizowany.

Mam jeszcze małe pytanko. Wiecie może gdzie można dostać podświetlane dysze do opryskiwacza bo go też modernizuje. nigdzie nie moge ich znależć, chyba sam bede musiał zkonstruować.

Edytowany przez kokosik12, 05 kwiecień 2012 - 16:43.

#16 Share damianursus1222

damianursus1222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, Historia, Football, skoki narciarskie, mechanika

Napisany 05 kwiecień 2012 - 16:43

małe modyfikacje władzia wydaje mi się że albo masz za dużo pieniędzy albo za dużo wolnego czasu albo jednego i drugiego w nadmiarze twój pomysł można porównać do zrobienia z bizona claasa lexiona po co kombinować i rozbierać w drobny mak dobry ciągnik i twożyć jakiś wehikuł z niego ? jak już tak bardzo chcesz zostać konstruktorem to zrób drugi ciągnik z tych części co masz albo jakiś inny pojazd np ładowarke teleskopową lub widlaka

#17 Share kokosik12

kokosik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 16:47

małe modyfikacje władzia i tego i tego mam mało. gdybym miał dużo kasy to bym kupił coś nowego a nie sie cackał z tym. Jak już mówiłem wcześniej robie to dla oryginalności i frajdy. to wszystko po rozejrzeniu sie nie jest takie drogie

#18 Share damianursus1222

damianursus1222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, Historia, Football, skoki narciarskie, mechanika

Napisany 05 kwiecień 2012 - 16:57

małe modyfikacje władzia dla oryginalności to bym go pięknie odmalował wstawił radio, lampe błyskowa, zrobiłbym otwieraną tylną szybe, prawe drzwi, szyber dach wspomaganie kierownicy, spręzarke powietrza i porządne halogeny z przodu i z tyłu i wtedy byłby oryginalny

#19 Share kokosik12

kokosik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 19:01

małe modyfikacje władzia

dla oryginalności to bym go pięknie odmalował wstawił radio, lampe błyskowa, zrobiłbym otwieraną tylną szybe, prawe drzwi, szyber dach wspomaganie kierownicy, spręzarke powietrza i porządne halogeny z przodu i z tyłu i wtedy byłby oryginalny

zwróciłbym uwagę że są dwa znaczenia słowa oryginalny. 1- od nowości nie ruszany (nie przemalowywany, nie przerabiany) 2- nie powtarzalny, taki jakiego jeszcze nie ma. Poza tym halogeny i sprężarkę już ma, prawe drzwi też, tylną szybę uchylną szybę także.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kokosik12

kokosik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 19:47

małe modyfikacje władzia jeszcze jedno pytanie. Macie na sprzedaż pługi 3 skibowe, w miarę nowe i w przystępnej cenie? najlepiej z szer. skiby 25-35cm.