panczo1922

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż

Polecane posty

panczo1922    631

Tak jak w temacie....

dzisiaj w radiu słyszałem że minister Sawicki ogłosił możliwość wzięcia kredytu preferencyjnego dla rolników którzy ponieśli straty w wyniku tegorocznej zimy..

zasady są takie- kredyt może dostać osoba która złoży wniosek do gminy, przyjedzie komisja i oszacuje straty, jednakże straty muszą być min 30%... Kredyt będzie oprocentowany: 0,9% w skali roku dla tych co posiadali ubezpieczenie dla min połowy swojego areału, oraz kredyt 4% w skali roku dla pozostałych rolników.

Ponadto będzie możliwość otrzymania dopłaty 100zł do każdego wymarzniętego i przesianego hektara...

Co o tym myslicie...?

Warto wziąść taki kredyt? Akurat jeśli o mnie chodzi nie mam potrzeby żeby go wziąść ale planuje zmienić trochę swój park maszynowy i taki kredyt stanowczo by sie przydał...

Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ten kredyt jest na 0.1% dla tych co mieli ubezpieczone ponad 50% upraw a na 3.85% jeśli nie mieli 50% upraw ubezpieczonych.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kredyt na wszystkie cele można przeznaczyć czy są jakieś ograniczenia na ile maksymalnie lat można go wziąć i do jakiej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Podejrzewam że w tym momencie na takie pytanie odpowiedzi nie dostaniecie a pewnie zanim te kredyty będą to minie jeszcze z 2msc.

Na stronie arimr jest wszystko napisane, więc najpierw i tak musi komisja przyjść, potem do wojewody z tym i dopiero wtedy rzucą pulę ile kredytów moga dac i pewnie dopiero wtedy konkretne wymogi będą.

Wiem że jak kiedyś nam dawali taki klęskowy na suszę to było to na bieżące potrzebne rzeczy do produkcji, musieliśmy się potem fakturami okazać np.za opryski a na co kredyt był przeznaczony to w sumie dokładnie i tak państwo nie wie :)

 

Mnie bardzo zastanawia jak postąpią ze mną i z tymi 50% upraw co ma być ubezpieczone.

Rodzice jesienią ubezp. swoje 50% upraw, w grudniu część pola dostałam od nich w darowiźnie i tak wyszło że akurat prawie wszystkie te co mieli ubezpieczone. Na umowie ubezp. jest wpisany tato i potem ja dopisana.

Ubezp. już był, kasę maja wpłacić na konto taty i problemu nie było.. Ale ciekawe jak to przy kredycie rozpatrzą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

i ciekawe też kiedy te kredyty uruchomią... bo brat na kredyt preferencyjny na zakup ziemi i maszyn czeka od końca października i do dziś cisza. Już pół roku minęło... zaliczki wpłacone i co dalej??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nikt tego nie sprawdza, wystarczy oświadczenie - polisa jest związana z przedmiotem ubezpieczenia a nie z ubezpieczającym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

i ciekawe też kiedy te kredyty uruchomią... bo brat na kredyt preferencyjny na zakup ziemi i maszyn czeka od końca października i do dziś cisza. Już pół roku minęło... zaliczki wpłacone i co dalej??????

Też mam właśnie taką sytuację i doradca dziś powiedział że tych kredytów na 15 lat i 2% może w tym roku w ogóle nie być...


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Tez tak może być.

I zapewne kredyty preferencyjne te niby na 2% w ogóle nie będą miały nic wspólnego z tymi co mają nam dac, bo to całkiem 2 inne bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

place dilerów zawalone ciągnikami i innym sprzętem. prawie wszystko czeka na kredyty preferencyjne. dilerzy czekają na kasę. znajomy diler mówi że kombajny mimo że nie zapłacone to już stoją u klientów bo nie ma miejsca. brat siewnik spiryta już miał postawione w grudniu. wydaje mi się, że jak nie uruchomią tych kredytów to czeka nas jakieś zgrupowanie protestacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Też mało co nie dałem zadatku na ziemie. I teraz bym umoczył. Tylko właśnie może sie okazać że tak będą sie tłumaczyć że dlatego że dali klęskowy to nie dadzą zwykłych preferencyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

to samo ja z opryskiwaczem dobrze że się wstrzymałem... i tak jak pisałem pod tematem z kredytami bgż nie ma środków a jak będą to tylko na wnioski z poprzedniego roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj