Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 04 kwiecień 2012 - 13:06

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż Tak jak w temacie....
dzisiaj w radiu słyszałem że minister Sawicki ogłosił możliwość wzięcia kredytu preferencyjnego dla rolników którzy ponieśli straty w wyniku tegorocznej zimy..
zasady są takie- kredyt może dostać osoba która złoży wniosek do gminy, przyjedzie komisja i oszacuje straty, jednakże straty muszą być min 30%... Kredyt będzie oprocentowany: 0,9% w skali roku dla tych co posiadali ubezpieczenie dla min połowy swojego areału, oraz kredyt 4% w skali roku dla pozostałych rolników.
Ponadto będzie możliwość otrzymania dopłaty 100zł do każdego wymarzniętego i przesianego hektara...
Co o tym myslicie...?
Warto wziąść taki kredyt? Akurat jeśli o mnie chodzi nie mam potrzeby żeby go wziąść ale planuje zmienić trochę swój park maszynowy i taki kredyt stanowczo by sie przydał...
Jakie jest wasze zdanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż Dzisiaj, 22:45
  •  

#2 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 04 kwiecień 2012 - 13:09

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż Ten kredyt jest na 0.1% dla tych co mieli ubezpieczone ponad 50% upraw a na 3.85% jeśli nie mieli 50% upraw ubezpieczonych.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#3 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 04 kwiecień 2012 - 13:21

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż z tego wynika słuchałeś dokładniej:)
wiesz może max na ile lat mozna brać taki kredyt?

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 15:01

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż Kredyt na wszystkie cele można przeznaczyć czy są jakieś ograniczenia na ile maksymalnie lat można go wziąć i do jakiej kwoty.

#5 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 15:45

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż Podejrzewam że w tym momencie na takie pytanie odpowiedzi nie dostaniecie a pewnie zanim te kredyty będą to minie jeszcze z 2msc.
Na stronie arimr jest wszystko napisane, więc najpierw i tak musi komisja przyjść, potem do wojewody z tym i dopiero wtedy rzucą pulę ile kredytów moga dac i pewnie dopiero wtedy konkretne wymogi będą.
Wiem że jak kiedyś nam dawali taki klęskowy na suszę to było to na bieżące potrzebne rzeczy do produkcji, musieliśmy się potem fakturami okazać np.za opryski a na co kredyt był przeznaczony to w sumie dokładnie i tak państwo nie wie :)

Mnie bardzo zastanawia jak postąpią ze mną i z tymi 50% upraw co ma być ubezpieczone.
Rodzice jesienią ubezp. swoje 50% upraw, w grudniu część pola dostałam od nich w darowiźnie i tak wyszło że akurat prawie wszystkie te co mieli ubezpieczone. Na umowie ubezp. jest wpisany tato i potem ja dopisana.
Ubezp. już był, kasę maja wpłacić na konto taty i problemu nie było.. Ale ciekawe jak to przy kredycie rozpatrzą,

#6 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 17:43

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż i ciekawe też kiedy te kredyty uruchomią... bo brat na kredyt preferencyjny na zakup ziemi i maszyn czeka od końca października i do dziś cisza. Już pół roku minęło... zaliczki wpłacone i co dalej??????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 17:44

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż nikt tego nie sprawdza, wystarczy oświadczenie - polisa jest związana z przedmiotem ubezpieczenia a nie z ubezpieczającym

#8 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 04 kwiecień 2012 - 17:58

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż

i ciekawe też kiedy te kredyty uruchomią... bo brat na kredyt preferencyjny na zakup ziemi i maszyn czeka od końca października i do dziś cisza. Już pół roku minęło... zaliczki wpłacone i co dalej??????

Też mam właśnie taką sytuację i doradca dziś powiedział że tych kredytów na 15 lat i 2% może w tym roku w ogóle nie być...
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#9 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:28

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż Tez tak może być.
I zapewne kredyty preferencyjne te niby na 2% w ogóle nie będą miały nic wspólnego z tymi co mają nam dac, bo to całkiem 2 inne bajki.

#10 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 07:01

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż place dilerów zawalone ciągnikami i innym sprzętem. prawie wszystko czeka na kredyty preferencyjne. dilerzy czekają na kasę. znajomy diler mówi że kombajny mimo że nie zapłacone to już stoją u klientów bo nie ma miejsca. brat siewnik spiryta już miał postawione w grudniu. wydaje mi się, że jak nie uruchomią tych kredytów to czeka nas jakieś zgrupowanie protestacyjne.

#11 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 10:23

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż Też mało co nie dałem zadatku na ziemie. I teraz bym umoczył. Tylko właśnie może sie okazać że tak będą sie tłumaczyć że dlatego że dali klęskowy to nie dadzą zwykłych preferencyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 10:41

Kredyt preferencyjny z powodu wymarznięcia zbóż to samo ja z opryskiwaczem dobrze że się wstrzymałem... i tak jak pisałem pod tematem z kredytami bgż nie ma środków a jak będą to tylko na wnioski z poprzedniego roku...