Skocz do zawartości

Zdjęcie

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 07:32

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m witam,
mam w posiadaniu nieszczęsnego poloneza z uni. I moje pytanie brzmi czy ktoś też ma takie problemy z nim jak ja, dokładnie mi chodzi o ustawienie normy wysiewu i trzymanie jej podczas siania. Nie wiem, już co mam z nim zrobić, wymieniłem zębatki od koła do skrzyni na ten nowszy typ gdzie można zmieniać na normalny wysiew i zwiększony, nic to nie pomogło. Pozostała mi tylko skrzynia ze tam coś jest nie tak

za odpowiedzi z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m Dzisiaj, 17:54
  •  

#2 Share karolx21

karolx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 13:28

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m u mnie w okolicy trzech znajomych ma taki siewnik i maja ten sam problem, nie zmieniaj zebtaek bo to jest wina skrzyni, sasiad dwa razy zmienial skrzynie nowa kosztuje chyba 1500 zl. jak chcesz pozbyc sie problemu na zawsze to wymien siewnik na jakis zagraniczny znajomy sprzedal poloneza i kupil nordstena i ma spokoj.

#3 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 15:02

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m siewnik brany na prow i jeszcze 2 lata muszę się z nim męczyć

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#4 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 11:23

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m Witam użytkowników polskich siewników....... Mam poloneza 4m i mam pytanie: czy w waszych siewnikach z tej firmy po ustawieniu skrzyni na wysiew rzepaku (około 1 na skali) kółka wysiewające obracają się skokowo, tzn nierównomiernym obrotem tylko tak jakby na chwilę się zatrzymywały?..

#5 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 14:09

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m tak. na zbożu zresztą tez tylko dzieje się to szybciej

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#6 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 20:40

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m Czy w nowych modelach są jakieś inne skrzynie przekładniowe... ? A może ktoś to rozwiązał w jakiś sposób lub dopasował skrzynie od innego siewnika?

#7 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 22:31

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m A w czym przeszkadza Ci skokowy obrót kółek wysiewających? U mnie również to zaobserwowałem, lecz mimo to jakość wysiewu jest rewelacyjna...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 22:42

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m Mi też to nie przeszkadza, ale wielu użytkowników sieje tym siewnikiem rzepak i tu pojawiają się problemy. Sam próbowałem zasiać nim gorczycę na poplon i albo wysiał 4 albo 15 ale nigdy ustawione 8 kg. Straciłem cierpliwość i teraz sieję rozsiewaczem i zawsze jest tyle ile chcę.
W rzepaku najlepiej chyba byłoby siać co drugą rurkę i jeszcze zredukować obroty na napędzie przekładni.
Ja też uważam, że jakość siewu jest rewelacyjna, pod warunkiem, że porównamy ten siewnik do starego poznaniaka :) Przy zwykłych mechanicznych siewnikach renomowanych producentów wypada dużo gorzej.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#9 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 11:00

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m Ja sieję rzepak w ilości 2 kg/ha i nigdy nie zdarzyło się aby wysiał inaczej :blink:.

Ps. Robicie próbę kręconą przed siewem czy ustawiacie wg tabeli ???
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#10 Share farmermichal

farmermichal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 14:39

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m polecacie poznaniaka nowego czy nie bardzo. bo mam zamiar taki kupic tyle ze na talerzach

Przeczytaj 10 razy temat !!!

#11 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 15:34

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m Jest taki problem że jak jadę naprawdę wolno np. omijam słup alb inną przeszkodę to potem rzepak wschodzi w takich kupkach, a i normalnie w polu miejscami widać gęściej wysiany rzepak..no raczej nie jest to korzystne..

#12 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 25 grudzień 2012 - 23:40

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m Odgrzewam kotleta ale sądzę że pomoże to co napiszę niektórym

Problem może tkwić (ale nie musi) w denkach i ich regulacji. Chodzi o docisk denek do kółka wysiewającego, na każdym aparacie musi być dokładnie taki sam. Do każdego nowego Poloneza w wyposażeniu standardowym dołączany jest mały, biały i plastikowy przyrząd regulacyjny. Trzeba nim sprawdzić na każdym aparacie napięcie denka do kołka a jak będzie coś nie tak trzeba poluzować nasadką 8 śrubkę mocującą denko do wałka.

Inną sprawa polega na tym że mogą się wykręcać śrubki mocujące dźwignie regulacyjną den do wałka. Obecnie te śrubki przykręcane są na klej.

Jeszcze inna sprawa jest z wprowadzonymi kilka miesięcy temu aluminiowymi wałkami wysiewającymi które są tak giętkie że mogą się odchylać od zboża i tworzą większa szczelinę wysiewającą. Ale tu są już tylko moje domniemania aczkolwiek dotyczy to modeli 4 metrowych z pierwszych miesięcy po wprowadzeniu wałków aluminiowych.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share adiss

adiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 14:38

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m

Stary temat ale ma ktoś może taki przyrząd regulacyjny albo może podać jego grubość to coś skombinuję na wzór ? 

Dodaj odpowiedź