Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w ciągniku a opryskiwacz...

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 22:45

Hydraulika w ciągniku a opryskiwacz... Panowie otóż posiadam hydraulicznie rozkładany opryskiwacz i chciałem go ciągać Renóweczką symbol chyba raczej mało ważny bo każda z serii 100 działa podobnie czy 103, 110,120, czy 145 a bynajmniej mi się tak wydaje. Moje pytanie brzmi tak, czy mogę zrobić taki myk żeby w jakiś sposób cały czas było podawane ciśnienie oleju na opryskiwacz?? Ta rączka od hydrauliki nie może zostać w danej pozycji na tłoczenie oleju w siłowniki?? Jak przytrzymam to idzie olej a jak puszczę to już nie idzie bo się dźwignia cofa. Wiem że w niektórych ciągnikach ta dźwignia się blokuje.

Bo w tym momencie jak chcę np rozłożyć lance czy wykonać jakieś inne czynności związane z rozłożeniem czy złożeniem, podniesieniem i opuszczeniem to muszę trzymać jednocześnie dźwignię od hydrauliki i przycisk od danej funkcji na komputerze. Dopiero wtedy coś się dzieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w ciągniku a opryskiwacz... Dzisiaj, 13:33
  •  

#2 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 17:19

Hydraulika w ciągniku a opryskiwacz... Moze jakis klin zeby dzwignie trzymal na czas rozkladania, mozna by jeszcze pod hamulec podpiac,bylo by sterowane nogą ale w jedną strone.

#3 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 18:40

Hydraulika w ciągniku a opryskiwacz... jesli przesuniesz dzwignie do przodu to powinna sie zablokowac

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:32

Hydraulika w ciągniku a opryskiwacz... No właśnie się nie blokuje :/ Tak myślałem żeby coś dorobić ale... wolał bym żeby było to jakoś zrobione z głową a nie byle jak. Ona cały czas musi być w tej pozycji, tak żeby olej cały czas krążył. Czyli chcę żeby dźwignia była cały czas włączona tak żebym mógł swobodnie wykonywać czynności na lancach.

#5 Share lukaszw

lukaszw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:53

Hydraulika w ciągniku a opryskiwacz... jak popchniesz na maxa w przód to jest swobodny spływ oleju na żadne gniazdo nie daje ciśnienia. W jd są takie blokady dźwigni, w zetorze 7211 też mam taką blokadę oryginalnie i np jak do paszowozu to też blokuje dźwignię a steruje sterownikiem i olej cały czas przepływa. Musisz coś dorobić małe estetyczne a praktyczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:58

Hydraulika w ciągniku a opryskiwacz... wystarczy jakis kawalek plaskownika, z jednej strony wycinasz miejsce na dzwignie a z drugiej przykrecasz do tej sruby m6
popatrz po aukcjach czasem tam sa takie udoskonalenia

Polska B