Skocz do zawartości

Zdjęcie

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070)

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:24

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) oj co do tego że zetor jest w czołówce w czechach to bym dyskutował powiem nawet iż zetor więcej sprzedaje ciągników w polsce jak w czechach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Dzisiaj, 12:20
  •  

#42 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 16:01

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Czy ktos próbował już wpiannia w ciągniku rolniczym kostki w układ SCR która powoduje, że AdBlue nie jest dozowane a silnik pracuje normalnie?? Podobno takie patenty są stosowane przez przewoźników w ciężarówkach DAF

Edytowany przez 1012, 30 grudzień 2012 - 16:02.

#43 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 16:21

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) To nie wpinanie kostki, a przemapowanie jednostki sterującej całym układem by komputer nie żądał rozpylania ab, a reszta układu pracowała jak pracuje, koszt adekwatny do naprawy czyli ponad 10tys zł, tak samo można przemapować dpf koszt ok 8tys zł, jest człowiek w mojej części polski co się tym zajmuje.

Edytowany przez bobytempelton, 30 grudzień 2012 - 16:22.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#44 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 16:31

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Dzieki kolego:) Słyszałem jednak o tańczym sposobie, a mianowicie w miejscu pomiatu temperatury wpinanie kostki zaprogramowanej tak aby symulowała ciągle temperature poniżej -15 stopni. Słyszał ktos o takim patencie??

#45 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 17:00

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) A czy komus popsuł sie Ad Blue albo SCR czy tak martwimy sie na zapas?
Czy oba rozwiazania sa dobre okaze sie za 2-3 lata jak ciagnik przepracuja po kilka tysiecy mth i przepala spore ilosci "polskiego" paliwa.

#46 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 17:07

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Nie w ogóle się to nie psuje , skąd że, i z kąd te plotki że to kosztuje po kilka kilkanaście tys zł, to pewnie brednie :D
Tylko ciekawe po co ludzie kupują urządzenia do naprawy tego ustrojstwa za ponad 200tys zł, z resztą popytajcie ludzi którzy używają tego ustrojstwa od dawna, czyli właścicieli i kierowców ciężarówek.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#47 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 17:07

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) SCR to AdBlue, chodziło ci pewnie o DPF

co do tego że gdy pochodzą 2-3 lata, to ciągniki z SCR chodzą już kilka lat tylko że większe sztuki

odnośnie psucia sie i opinii użytkowników to znacznie więcej słyszałem negatywnych opinii o DPF niż SCR

Edytowany przez qazi, 30 grudzień 2012 - 17:09.

#48 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 17:28

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Wiadomo, że SCR sie psuje, jak wszystko z resztą, wiadomo, że naprawa i diagnostyka tego wynalazku jest droga no i pewne jest, że jak ktos lata w miedzynarodówce to układ musi byc sprawny bo kary są spore. To bez dyskusji :) Ale na polu raczej ciężko z kontrolą, kostka o której słyszałem to nie lekarstwo na usterki tylko mała oszczędność, pytanie tylko czy któś juz pomyslnie wszczepił coś takiego w ciągniku rolniczym

Edytowany przez 1012, 30 grudzień 2012 - 17:29.

#49 Share Emilio

Emilio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 18:38

A czy komus popsuł sie Ad Blue albo SCR czy tak martwimy sie na zapas?
Czy oba rozwiazania sa dobre okaze sie za 2-3 lata jak ciagnik przepracuja po kilka tysiecy mth i przepala spore ilosci "polskiego" paliwa.

tak w ciężarówkach dość częsta zacina się ten mechanizm (chodzi mi o Ad Blue ). Wiem to od kierowców ze znajomej firmy transportowej

#50 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 19:40

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) wszyscy piszą że u znajomego,że od kierowców ze znajomej firmy a nikt nie pisze jak to jest u niego,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2012 - 21:14

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) A co powiecie na nowego belarusa czy mtz co spełniają normy emisji euro 1 i 2 teoretycznie nie powinno ich się rejestrować

#52 Share Emilio

Emilio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 10:02

wszyscy piszą że u znajomego,że od kierowców ze znajomej firmy a nikt nie pisze jak to jest u niego,

a skąd mam wiedzieć jak to jest u mnie skoro nie mam Ad blue ? Piszę to co wiem, samo wyczyszczenie układu nie jest żadnym problemem, problem pojawia się wtedy gdy w komputerze nie można skasować błędu ponieważ do tego potrzebny jest program serwisowy. A przykładowo w scani taka operacja kosztuje 200 zł

Edytowany przez Emilio, 31 grudzień 2012 - 10:03.

#53 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 18:40

To nie wpinanie kostki, a przemapowanie jednostki sterującej całym układem by komputer nie żądał rozpylania ab, a reszta układu pracowała jak pracuje, koszt adekwatny do naprawy czyli ponad 10tys zł, tak samo można przemapować dpf koszt ok 8tys zł, jest człowiek w mojej części polski co się tym zajmuje.

Znajomy ojca w iveco odłączył adblu, nie wiem co dokładnie było robione, ale serwisant po godzinach wziął 500zł.

#54 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 23:25

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Uciąć kable mogę ci też za 5 stów, :D , bez nożyka nawet wtykę wypiąć, a co będzie się dalej działo mi to lata :D

#55 Share zeus11

zeus11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 21:38

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Witam jeżeli chodzi o awarie EGR to już coś mogę powiedzieć, jak bym mógł to bym to dziadostwo wyłączył tylko nie wiem czy elektronika nie będzie wariować!
Chodzi o silnik John Deere podczas jazdy ze stałymi obrotami silnik mi stopniowo zaczyna dymić na czarno aż za mną już nic nie widać i wyskakują mi dwa błędy, w serwisie się dowiedziałem że czujnik chłodnych spalin co wchodzą do EGRu mają za wysoką temperaturę więc czujnik jest do wymiany, przyjechali wymienili ten czujnik kosz 600 zł i było ok tylko po 3 godzinach pracy znowu to samo!! więc teraz już nie wymieniają czujnika tylko mówią że to na pewno chłodnica spalin trochę szybko się skończyła według mnie ciągnik ma 1180 godzin i już takie problemy, a koszt chłodnicy bez wymiany i dojazdu 4000 zł, i co wy na to! To po co mi ciągnik w którym takie wynalazki montują a my później i tak to będziemy naprawiać źle serwis naprawiać a my płacić ciężkie pieniądze.
Jeszcze nie wiem jak do tego podejdą, ciągnik jest już po gwarancji ale ma mały przebieg więc jak chcą zachować renomę to taka naprawa powinna być za darmo, bo aż strach co się będzie działo jak będzie miał już np z 4000 godzin przepracowanych.
Dlaczego handlowcy o tym nie mówią jak maszynę sprzedają, albo że filtr DPF trzeba wymienić po 3000 godzinach i to kosztuję 12 tyś zł.

#56 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 07:37

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) mówią tylko nie handlowcy od JD

co do tego że ci sie psuje egr i dpf to pogadaj z kimś kto by ci to wywalił

#57 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 13:23

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) @zeus11 A jaki masz dokładnie model JD?
Może to pomoże: http://www.44tuning....ie-egr-oraz-dpf

#58 Share zeus11

zeus11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:14

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Rozmawiałem już z nimi, i dużo chcą przeszło 3500 zł

#59 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 14:12

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Jezdziłem swego czasu Mercedesem Actrosem 1844 i jak bylo brak blue to wode leliśmy :) i nic si enie działo :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 18:28

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) powiedzcie jak to jest z tym scr egr i dpf
czcy sa juz jakies silniki na rynku które zbudowane sa tylko w technologi scr ?
tzn. czy da sie spełnic norme euro 6 korzystajac tylko z scr (adblue) ?
bez egr i dpf bo to straszne dziadostwo

PS
czytajac rózne fora motoryzacyjne odnosnie czy to pdf czy scr to stwierdzam ze to dziatostwo jest tylko do uprzykszenia zycia, człowiek płaci gruba kase za samochod, ciagnik czy ciezarówke a oni wciskaja taki bubel co powoduje same problemy, a chcac sie tego pozbyc trzeba znowu konkretna gotówke wydac...

przeciez tu nie chodzi o zadna ekologie z tymi normami emisji spalin, tylko o to zeby nie wpuscic na rynek unii czy stanów samochodów, maszyn produkcji chinskiej, to jest zwykła wojna gospodarcza pod przykrywka ekologii, przez to wszystko cierpi tylko klient, który kupuje ekologiczny złom, nafaszerowany kupa badziewia

czyz zycie nie byłoby prostrze gdyby nadal produkowało sie samochody czy maszyny tak jak kiedys ?
wezmy sam układ wydechowy z lat 80 a teraz... szkoda gadac
albo układ dolotowy, kiedys był zwykły kolektor i juz a dziasiaj ? egry, przepustnice elektonicznie sterowane, turbiny ze zmienna geometria, w wiekszych silnikach po dwie turbiny, intercoolery, masakra

do czego ta cała unia zmierza ?

Edytowany przez koma666, 22 listopad 2013 - 10:20.

Dodaj odpowiedź