Skocz do zawartości

Zdjęcie

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070)

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 18 czerwiec 2012 - 10:57

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) A jak jest z żywotnością samego katalizatora SCR?? Czy on nie wymaga co jakiś czas wymiany? Gdzieś obiło mi się o uszy że tak i że to dość kosztowny interes.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Dzisiaj, 20:37
  •  

#22 Share FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 11:08

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Gwarancje powinien przetrzymać. Osobiście, gdyby mi się zepsuł katalizator po gwarancji, to zamiast naprawy zainstalowałbym emulator.
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

#23 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 18 czerwiec 2012 - 15:09

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Ok, ale nie kupuję ciągnika za setki tysięcy złotówek po to żeby przetrzymał 2- 3 lata gwarancji a potem stał się poważnym drenem dla portfela. Gdyby trzeba było też pewnie założył bym emulator, ale z założenia nie kupuję też nowego sprzętu po to żeby po 3 latach coś w nim "rzeźbić".
Pytam bo w ogólnej kampanii promocyjnej - bo informacyjną chyba nie można nią nazwać jeśli nie podaje się wszystkich faktów- jest mowa o znacznych oszczędnościach paliwa przy układach SCR, pomimo kosztów stosowania dodatkowego płynu DEF nadal zostaje nam w kieszeni sporo złotówek. Tylko że jeśli co 3 lata mam wymienić katalizator za kilka tysięcy to tych złotówek albo zostanie niewiele albo do interesu przyjdzie jeszcze dołozyć.
Przy czym podkreślam- nie wiem czy, co ile trzeba wymieniać i ile kosztuje taki katalizator- dlatego pytam. Szkoda że nikt nie spytał o to "specjalistę NH".

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 16:18

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Katalizatora SCR się nie wymienia i nie zużywa się on. Wynika to z prostego faktu. Tam w środku po prostu nic nie ma. To jest rura z odpowiednio ukształtowanym kanałem wewnątrz, gdzie do spalin wtryskiwany jest roztwór mocznika. Myślę, że o jego żywotność kompletnie nie ma się co martwić.

#25 Share cinky91

cinky91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 20:47

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Witam,
mam pytanie odnośnie czujników wchodzących w skład instalacji SCR. Do czego one służą? Chodzi mi głównie o czujniki temperatury AdBlue oraz czujniki temperatury spalin przed i za katalizatorem. Ponoć system wtrysku AdBlue włącza się gdy wskazują one dużą różnicę temperatur ale jakoś idzie je oszukać.
Proszę o odpowiedzi

#26 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 27 czerwiec 2012 - 21:46

Ponoć system wtrysku AdBlue włącza się gdy wskazują one dużą różnicę temperatur .....

Nie wiem gdzie Ty taką głupotę wyczytałeś.
Przejrzyj poprzednią stronę, a znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie ;)

Pozdrawiam
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#27 Share obeznany

obeznany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 grudzień 2012 - 18:03

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) w tym filmie tyko uruchomili ja mam nh t6.175 z scr i powiem że gdy było -20 to jazdy nie było ciągnik zapalił bez problemu ale po kilku minutach nie dawał rady siebie ciągnąc

#28 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 22:28

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) przy - 15 nie ma problemów z jazdą i mocą tylko że w case maxxum 110,

nie wiem jak w nh ale case adblue przy ujemnych temp może podawać dopiero 30 min od odpalenia

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:07

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Jak dla mnie AdBlue to naciąganie na kasę i kolejna rzecz co może się zepsuć w ciagniku czyli serwis zarabia.

#30 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:18

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) czy adblue czy dpf to i tak niestety podnosi koszt zakupu ciagnika, ale niestey nic na to nie poradzimy takie wymogi ekologów

z dwojga "złego" lepszy adblue niż dpf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 29 grudzień 2012 - 08:37

Jak dla mnie AdBlue to naciąganie na kasę i kolejna rzecz co może się zepsuć w ciagniku czyli serwis zarabia.

Głupotę napisałeś to szkoda gadać. Jakby to od serwisu zależało, albo od producenta. Pojęcie masz jak nie wiem ;)
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2012 - 09:51

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) No widzisz a inne marki nie posiadają czegoś takiego jak AdBlue i są konkurencyjni na rynku, dla mnie jest to kolejna głupota żeby wyciągać kase od kupującego.

#33 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 10:16

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) z liczących sie marek spełniających tier4 scr nie posiada JD ( co sie niebawem zmieni) ale za to ma cos gorszego czyli dpf

#34 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 11:39

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Spokój, panowie. To nie producenci wymyślają te normy ino politycy. A zadaniem polityków, jeśli nie z założenia, to na pewno w praktyce, jest kroić nas z kasy...
A w tym przypadku chodzi o coś jeszcze innego, o czym prawdopodobnie już pisałem na tym forum. Chodzi o pozbycie się tańszej konkurencji. Większość "tańszych" firm nie pozwoli sobie, czy też nie jest w stanie opracować silnika spełniającego tak wyśrubowane normy emisji spalin, jakie teraz obowiązują. Dlatego muszą albo zejść z rynku, albo kupić silniki od innych producentów. Stąd chociażby kombajn Rostselmash produkowany na rynki wschodnie (model Vector 410) ma silnik bodajże Jumza, a Vectora 420 produkowanego na rynki europejskie zasila Cummins - odpowiednio droższy...

W ramach sprostowania do poprzedniej wypowiedzi - nie tylko JD. Z liczących się marek, na dpf-ie jedzie chociażby Perkins. A każdy wie, jak wielu producentów pojazdów wszelakich stosuje silniki Perkinsa.
A że sytuacja się niebawem zmieni (chodzi o niestosowanie dpf czy scr) - jest to oczywiste, o ile normy będą dalej szły w górę w takim tempie. I tak jak zapowiada JD, prawdopodobnie będzie musiała zrobić większość producentów - czyli połączyć siły scr-u i recyrkulacji spalin, żeby znaleźć optimum. Tylko pytanie: jaki jest sens dalszego brnięcia w to bagno...

#35 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:06

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) a jakie to są ciagniki perkinsa?? w jakich liczących markach jest on montowany i w jakim stopniu? bo chyba z tych liczących sie marek to tylko MF ma perkinsa w kilku modelach

#36 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:39

z liczących sie marek spełniających tier4 scr nie posiada JD (...)

Jeżeli mamy czepiać się słówek to ciągnik nie może "posiadać" czegoś. Ale nie o to chodzi.

Nie wiem czy wiesz, ale Perkins jest producentem silników. I nie tylko silników do ciągników MF, ale chociażby do Lindnera (tam jest wyłącznie Perkins). Poza tym Claas, który z całą pewnością należy do czołówki (w ciągnikach Axos), Landini - może u nas nie jest zbyt popularny, ale we Włoszech to jedna z 2 najbardziej liczących się marek (obok NH), TYM - póki co jeszcze trochę niedoceniany, ale to całkiem solidne ciągniki, czy (no, może już nie taka wybitna marka i może niekoniecznie ma jakikolwiek związek z dpf-em) Farmtrac.

No i oprócz Perkinsa, dpf stosuje doskonale znany polskim rolnikom Zetor (Forterra HSX), który wiernie trzyma się silników własnej konstrukcji.

#37 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:51

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) nie no lindner to gracz narynku jak mało który sprzedaje ciagniki w ogromnych ilościach, podobnie claas axos jedyny model z całej gamy co ma perkinsa, z tych co wymieniłes to chyba landini ma najwiecej sprzedanych ciagników, co nie zmienia faktu że są to małe ciagniki do ok 100KM a w tym małym segmęcie to chyba nikt scr nie ma, my tu mówimy o trochę inne mocy ciągników tych pow 100KM a w tej mocy perkins prawie nie istnieje

#38 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:20

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Czy dla Ciebie liczący się producent to producent który produkuje najwięcej?

Moim zdaniem liczy się nie tylko ilość ale przede wszystkim jakość. A Lindner na tym właśnie bazuje. Produkcję na poziomie 1600 - 1800 ciągników rocznie trudno nazwać masową. To jest po prostu manufaktura. Jednak tam stawia się przede wszystkim na jakość produktu i dobre podejście do klienta.
Z produkcją na takim poziomie i cenami ciągników porównywalnymi z cenami Fendta zrozumiałe jest że firmie nie zależało na zdobywaniu polskiego rynku. Zdecydowana większość produckji pozostawała na rodzimym rynku, co widać, kiedy się przemierza austriackie wioski i chociaż odrobinę obserwuje sprzęt, jaki stoi na podwórkach czy pracuje na łąkach. Część trafiała do Niemiec czy Francji. Więc to, że Lindner do 2011 r. na naszym rynku nie istniał - zdecydowanie nie przekreśla marki jako liczącej się...

A jeżeli chodzi o stosowanie recyrkulacji spalin i filtra cząstek stałych - wszystki modele z serii ep będą w nią wyposażone. W tym momencie jest to Geotrac 84ep, 114ep i nowy model: 134ep. Ponieważ seria ep dopiero wyszła, trudno oceniać ich ilość na rynku. Można będzie cokolwiek powiedzieć za jakiś rok. Geotrac 84 był dotąd najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się modelem. A jeżelii prawdą jest to co mówi producent - że część rolników domagała się wprowadzenia układu oczyszczania spalin (gospodarstwa ekologiczne, producenci owoców i warzyw), można się spodziewać dużego zainteresowania.

W związku z powyższym, uważam, że Lindner zdecydowanie jest liczącą się marką na rynku europejskim, a jeżeli chodzi o jakość, plasuje się w czołówce. Chociaż (wracając do tematu) sam jestem zwolennikiem scr-u jako systemu pozwalającego na ograniczenie emisji szkodliwych związków do atmosfery: przede wszystkim prostyszy i nieingerujący w pracę silnika układ...

#39 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:43

A jeżelii prawdą jest to co mówi producent - że część rolników domagała się wprowadzenia układu oczyszczania spalin (gospodarstwa ekologiczne, producenci owoców i warzyw), można się spodziewać dużego zainteresowania.

wątpie aby to rolnicy domagali się jakiegokolwiek oczyszczania spalin, normy i jeszcze raz normy, chcąc sprzedawać ciagniki na europejskim rynku ciągniki te muszą ów normy spełniać, a lindner wprowadzil dpf tylko dla tego że perkins na to postawil i lindner nie miał tu wiele do powiedzenia, a co do liczenia sie na rynku to mamy niewielu graczy tak na prawdę a są to AGCO, SDF, CNH i JD (kolejność przypadkowa)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:14

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070) Tak podczas rozmowy twierdził David Lindner. A warto zauważyć, ża Austriacy mają nieco inną mentalność niż Polacy. Podobnie jak w życiu codziennym: ci ludzie dosłownie chodzą po ulicach z miotłami i sprzątają. Chociaż to do nich nie należy - oni z tego korzystają. Niestety u nas wygląda to zupełnie inaczej - podczas orki zawracamy sobie na drodze i nie interesuje nas że kupa ziemi spada na asfalt i ni tylko wygląda paskudnie, ale jest niebezpieczna, bo może spowodować poślizg samochodu po deszczu. Stąd pewne rzeczy są dla nas zwyczajnie niezrozumiałe. Wierzę w to, że producenci owoców ekologicznych w Austrii mogą dbać o to, żeby szkodliwe spaliny nie osiadały im na owocach.
Są nawet kraje (jeśli się nie mylę to chociażby Szwajcaria), gdzie obowiązują zawyżone w stosunku do europejskich normy emisji spalin.

A co do liczenia się na rynku: rzeczywiście, koncerny, które wyminiłeś, liczą się praktycznie w całej Europie. Ale to, w jakim stopniu, zależy od regionu. Dla przykładu: w Austrii zdecydowana czołówka to NH, Steyr, Lindner i JD, reszta praktycznie się nie liczy. We włoszech, tak jak napisałem wcześniej, Landini i NH, w Czechach (rzecz jasna) w czołówce zdecydowanie jest Zetor. Wszystko zależy od regionu.

Dodaj odpowiedź