RobMaximus

Trimble CFX-750

Polecane posty

RobMaximus    0

Cześć wam,

zakupiliśmy u nas na gospodarstwo GPS firmz Trimble CFX-750, wszystko było by super jak by była instrukcja po Polsku. Niestety takiej nie dostałem.

GPS był kupiony od przedstawiciela, czyli jest nowy i nie używany, mimo tego nie ma instrukcji po Polsku tylko jest po Angielsku.

Sam sprzęt ma język Polski.

 

Może ktoś z was może mi pomóc i wyśle mi tą instrukcję obsługi w PDF na r.bielaszewski@wp.pl albo wysle mi linka gdzie mogę taką ściągnąć ponnieważ nie mogłem takiej znaleść.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Na podstawach przedsiębiorczości uczyli mnie że każdy towar sprzedawany w Polsce musi mieć instrukcję obsługi w języku polskim. Może zadzwoń do gości powiedz o tym powinien CI wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Podobno nie ma instrukcji po polsku od producenta, przynajmniej tak usłyszałem przy kupnie.

Ale jeśli ktoś dysponuje tłumaczeniem i chciałby udostępnić, to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie ma takiej instrukcji i nikt raczej nie dysponuje tlumaczeniem :/

 

po prostu zacznij uzywac i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobMaximus    0

To samo usłyszałem jak kupowaliśmy ciągniki New Holland! Okaże się w praniu. Tylko jak zacząłem go używać i coś próbowałem to wyskoczył mi błąd na skrzyni biegów. A w książce było napisane aby wezwać serwis!! Super!!

Edytowano przez krzysiek16m
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Informacja dla użytkowników paneli Trimble CFX-750 i FMX.

Do końca 2013 roku można otrzymać testową korekcję RangePoint od dokładności międzyprzejazdowej 15 cm lub lepszej i dokładności rok do roku - 50 cm lub lepszej na okres 12 miesięcy.

Warunek: wersja oprogramowania CFX-750 4.05 , w FMX - 7.2.

O możliwość wymiany oprogramowania pytajcie w firmach gdzie zakupiliście sprzęt. powinni Wam pomóc.

Wystarczy zarejestrować się na stronie Trimble, wpisac numer seryjny panela oraz adres mailowy.

Informacja z kodem aktywacyjnym przyjdzie mailem.

Link do strony rejestracyjnej: https://start.trimblertx.com/OA_HTML/tnvortx_ibeBoltHome.jsp

Kod odblokowuje na czas trwania testowego sygnału odbiór z systemu GLONASS, a korekcja jest dla systemu GPS i GLONASS.

W te żniwa kosiłem kombajnem na tej korekcji w połączeniu z systemem prowadzenia EZ-Pilot i wychodzi naprawdę bardzo dokładnie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2017 o 11:43, alvaroalvaro78 napisał:

Panowie jakie są różnice między CFX a FMX (poza kwestią wizualną)?

CFX-750

  • 8 cali

FMX (FM 1000) - ogólnie już wycofany ze sprzedaży

  • 10,4 cali
  • kompatybilny z systemem nawożenia azotowego GreenSeeker
  • posiada oprogramowanie FarmWorks
  • podwójny odbiornik GPS
  • możliwość ISO BUS

Opcja 3: TMX-2050 - z opcją FMX

  • 12,1 cali
  • oprogramowanie Android
  • 2xUSB
  • RJ45
  • RJ11
  • HDMI
  • ISO BUS
  • (najwyższy model Trimble)

LINK TRIMBLE SKLEP

Edytowano przez Agrotechnology
dodanie linku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 3.04.2012 o 14:05, RobMaximus napisał:

Cześć wam,

zakupiliśmy u nas na gospodarstwo GPS firmz Trimble CFX-750, wszystko było by super jak by była instrukcja po Polsku. Niestety takiej nie dostałem.

GPS był kupiony od przedstawiciela, czyli jest nowy i nie używany, mimo tego nie ma instrukcji po Polsku tylko jest po Angielsku.

Sam sprzęt ma język Polski.

 

Może ktoś z was może mi pomóc i wyśle mi tą instrukcję obsługi w PDF na r.bielaszewski@wp.pl albo wysle mi linka gdzie mogę taką ściągnąć ponnieważ nie mogłem takiej znaleść.

 

Pozdrawiam

 

temat stary ale jest instrukcja  PL ja potrzebuję schemat lub zdjęcie gdzie podpinamy włącznik nożny EZ  PILOT

CFX-750_Instrukcja_POL.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasmucony    0

Witam. Odgrzebuje temat tego postu, bo stałem się niedawno posiadaczem ciągnika z cfx 750. Niestety jest sporo rzeczy których nie rozumiem, mimo dość dobrej znajomości angielskiego, a nie mam specjalnie czasu żeby się bawić metodą prób i błędów. Nie zawracałbym głowy, ale nie mogę pobrać tego pliku z polską instrukcją w pdf który tu udostępniacie. Czy ktoś ma może poprawną wersję tego pliku i zechce go udostępnić? 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Było kilka wersji dostępnych na forum.

moze lepiej zainstalować wersje oprogramowania PL niż patrzeć w ekran po angielsku a w książkę po polsku.  Chyba ze angielskiego technicznego chcesz  się poduczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracjan91    0

Witam wiecie mniej więcej ile kosztuje zestaw Trimble ? Chodzi mi o równolegle prowadzenie do 2 cm z montażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

na upartego silnik żyroskop i okablowanie można znaleźć za 14 000zł netto do tego nawigacja  powiedzmy CFX 9000 i traz prawdziwe koszty odblokowanie omnstar 2000 euro a następnie RTK kolejne 2000 euro no i abonament RTK też około 2000 na rok tak było -może się pozmieniało .kosztu odblokowań nie unikniemy natomiast abonament możemy zminimalizować kupując modem DCM 300 i za około 40 zł pobieramy korekcję z ASG EUPOS można również polować na nawigację używaną z odblokowaniami RTK ale to trwa a koszt 6000 zł Przy zakupie z drugiej ręki zapomnij o pomocy trimble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Raven CR7 z 7” wyświetlaczem ISOBUS na pełnej hydraulice z modemem  RTK korekcja za około 13740 Euro netto plus montaz. Zdalna pomoc bez abonamentu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

czy rtk z eupos? jeżeli tak to ok co do hydrauliki to w zależności od marki ciągnika bywają problemy jeśli układ hydrauliczny jest zasilany wspólnie z kierowniczym ,temperatura oleju też ma znaczenie no i na koniec jesteś uwiązany do jednego ciągnika .ja jestem zwolennikiem napędu elektrycznego użytkuję cztery zestawy elektryczne i uważam że jest ok .Ale każdy ma prawo wyboru .z opinii słyszałem że ingerencja w hydraulikę niekiedy sprawia problemy i to opinia rolnika który przeszedł z elektrycznego na hydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Tak na ASG-EUPOS.

Na silniku elektrycznym  o około  1500 Euro system jest droższy .

Zależy od systemu jaki jest montowany. Każda firma ma własne rozwiązania.

Jedynie dla ciągników ze słabą hydrauliką a dużych wydatkach potrzebnych do obsługi maszyn może  być kłopot ze sterowaniem.

Wtedy jak najbardziej pożądany jest silnik elektryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj