Polecane posty

krzycho880    0

Witam chciałbym sie dowiedzieć czegoś na temat kombajnów zbożowych New Holland serii tf, konkretnie Tf 42, ale inne modele też by mnie ciekawiły, w internecie jest mało informacji na ich temat a u mnie w okolicy tez nikt nie ma tego typu kombajnów, Interesuję mnie wszystko jaka awaryjność, jak z dostępnością częsci, może są gdzieś jakies podobienstwa do bizona, jakie silniki co mozna własnie powiedzieć o silniku iveco, jak przebiega omłot jaka wydajność dosłownie wszystko. Chcielibyśmy kupić tego trypu kombajn i z tego powodu chciałem poruszyc tę dyskusje z góry dzięki za wszelkie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Witam mam tf 42 od zeszłego sezonu, ogólnie b dobry kombajn choć nie mam porównania bo ten jest moim pierwszym kombajnem. Silnik iweco nie sprawił mi problemów, nawet oleju wziął b mało około 5 l na sezon dolałem, Skoszenie nim 20 ha żyta dziennie nie przedstawia żadnych problemów, fakt duże pola i żytko też za mocne nie było. Budowę ma podobną do bizona BS ale nie sądzę by jakieś części podeszły od BS. Wszystkie części są dostępne w serwisie NH. Jest to kombajn na rotorach (brak wytrząsaczy) więc zbiór słomy jest bardzo utrudniony bo jest sieczka ze słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha1984    2

Kombajny nie do zdarcia. Posiadam dwa TF-y 42 już parę sezonów i żaden nie sprawił mi większych problemów. Wydajność

ok 18-20 ton na godzinę więc w tamtych czasach to była rakieta:) Spalanie (średnie) 15l /ha w zbożach a w qq 20l /ha. Żaden kombajn nie ma takiej budowy jak TF (nawet BS). W TF jest młocarnia, odrzutnik, separator, rotor poprzeczny i bębny wyrzucające słomę na dwie sieczkarnie. A propo sieczkarni żaden kombajn nie rozrzuci Ci tak pięknie sieczki jak TF. Silnik oszczędny i trwały,widziałem we Francji kombajny z przebiegami 10000 mtg a silniki miały jak nowe. Dodam że NH ma blokadę przedniego mostu która bardzo pomaga w mokre żniwa. Masz tu link do moich filmików:

 

http://www.youtube.com/watch?v=nHZqpkYJTOA&feature=plcp&context=C45b37b8VDvjVQa1PpcFPRZbW2VkOeAlZjaXhz5ZIkxk6RU6oGhNw%3D

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=QJThcIEC9x4&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho880    0

Dzieki wielkie za informacje koledzy grucha1984 i ryki powiedzcie mi jeszcze jak jest z ta słoma bo u mnie raczej slome by trzeba zbierac bo mam bydło na sciólce i co powiecie o o takim kombajnie co ma uszkodzony silnik najprowdopodbniej sie zatarł szukam takiego silnika na róznych aukcjach ale nie moge go znalesc to jest własie silnik fiata 180KM. Oczywiscie jakby sie wam jeszcze jakies istotne informacje przypomniały to prosze i pisać jeszcze raz serdeczne dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha1984    2

Słomę da się sprasować ale jeżeli kosisz bardzo suche zboże jest naprawdę rozdrobniona. Jeśli kosisz rano lub wieczorem (lekka rosa) np żyto to stan słomy nie odbiega od klawiszowca tyle że leży na węższym pokosie i łatwiej ją prasować. Zapomniałem Ci dodać że każdy TF ma poziomowany kosz sitowy ( na górkach pierwsza klasa). Wiem o którym TF-ie mówisz, dałbym sobie z nim spokój bo taki silnik kosztuje na zachodzie 3-4 tys euro, regeneracja w Iławie ok 15 tys zł pod warunkiem że blok i wał jest cały. Za tą cenę można już kupić kombajn na chodzie. Chyba ze możesz poczekać bo po żniwach będę wymieniał jednego TF na TF 78. Ale to dopiero po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho880    0

No a jakby samemu zrobił to by sie opłaciło tylko nie wiem czy złapał na panewkach czy nie miał chłodzenia i sie zatar w jednym przypadku wał do szlifu a w drugim tuleje jezeli są bo cos mi sie o uszy obiło że we fiatowskich silnikach ich nie było, byłem oglądac ten kombajn i cięzko cos określic, tak na prawde to jest kupowanie w ciemno jezeli bysmy kupili to bysmy sami ten silnik zrobili tylko ze troche ta cena jest za wysoka jak na kombajn z padnietym silnikiem a powiedz ile tak mniej więcej bierzesz (jezeli to nie tajemnica;p) za 1h koszenia i ile bys cenił za swojego TF-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha1984    2

Silnik nie jest fiata tylko Iveco Aifo typ 8361 SI i tak naprawdę ma 202 KM. Ta jednostka powszechnie stosowana jest w generatorach prądotwórczych i kutrach. Remont takiego silnika nie jest tani nawet jeżeli byście robili go sami. Ja kasuje od hektara nie na godzinę (w zeszłym roku 300zł/ha + Vat 8%). A za kombajn cenił bym ok. 68tyś razem ze stołem do rzepaku i wózkiem, heder 5,18. Będą dwa do wyboru jeden na kołach 650 a drugi na 800-tkach. Ale mówię to dopiero po żniwach.

Edytowano przez grucha1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badboy27    8

Witam. Zakupiłem w tym roku New Hollanda TF 42 i prosił bym osoby które coś wiedzą na jego temat o takie podstawowe ustawienia na różne zboża i jakim biegiem kosić. Ciężko znaleść jakieś konkretniejsze inf. na jego temat tak, że był bym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

Witam. Ja również potrzebuję jakiś wskazówek odnośnie ustawień tego kombajnu.

Edytowano przez AUSTERNPILZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Witam chciałbym się dowiedzieć jak jest z słomą którą przerobi new holland z serii tf chodzi mi o to czy nie jest zbyt mocno zmielona przez ten cały rotor i czy bez problemu będzie dało się ją zebrać belarą. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamieżam kupić kombajn New Holland TF 78 elektra może macie jakieś informacje odnośnie użytkowania.

Od czterech lat jestem użytkownikiem TF 42 bardzo dobra maszyna pomimo wieku 20 lat kombajn pracuje bezawaryjnie

Potrzebuję jednak maszyny o większej mocy do zbioru kukurydzy z przystawką 8-mio rzedową.

Bardzo proszę o opinie na temat TF 78 ewentualnie może ktoś ma do sprzedania taką maszyne będę wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

A jak sprawuje się ten kombajn w rzepaku?

 

Można New Hollandem TF42 skosić ok 2.5ha/h w rzepaku 4t/ha więc wydajność zadawala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaluchwp    0

Panowie mam tf-46 i interesuje mnie od czego jest przycisk w talkim wyglądzie [ -////- ] od czego to jest ?? reszte przycisków w miarę ogarnołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Kolego jak ustawiasz TF-a 42 ( wiatry , sita) na rzepak, że uzyskujesz taką wydajność ?

 

Wstępne sito na 8-10mm

Reszta górnych na 10mm

 

Dolne 2.5mm

 

Wiatry 550-650obr

 

Zasada jest taka z wiatrami, że jak chcesz jechać szybciej to trzeba wiatru dodać.

 

 

Panowie mam tf-46 i interesuje mnie od czego jest przycisk w talkim wyglądzie [ -////- ] od czego to jest ?? reszte przycisków w miarę ogarnołem.

 

To jest logo sit, czyli za pewne masz ten przycisk przy czujniku strat ziarna i na czujniku awaryjności.

Przy czujniku strat tym przyciskiem włączasz czujnik strat na sitach a na czujniku awaryjności jest pokrętło do regulacji czułości.

Edytowano przez Kamil_NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi7200    0

Witam Koledzy zakupiłem TF 44, i mam problem - nie dożuca mi słomy z rotora do sieczkarni. obroty na maxa 1050 -( on nie posiada odżutników słomy my jak TF 42), co może być pszyczyną?

Edytowano przez zibi7200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha1984    2

Sprawdź czy nie ma zwolnionych obrotów na kołach pasowych (wystarczy przełożyć pas). Może być jeszcze taka opcja że kombajn chodził tylko w kukurydzy i wymontowali ostatni wałek (parę razy spotkałem się z tym we francji). Niestety w tym drugim przypadku nie wiem czy zwiększenie obrotów coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Witam mam podobny problem z sieczkarnią, mi nie dorzuca lewa strona, z prawą jest ok. Jak słoma jest bardzo sucha to daje radę, ale jak tylko słoma jest ciut wilgotna to lewa nie dorzuca. Przyglądałem się uważnie ale wyraźnych różnic między stronami nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi7200    0

Koła są na szybsze obroty ustawione, Jakie macie obroty na maxa sieczkarni w TF ? , czy ja nie mam za małych??? Może pas od napędu sieczkarni za dużo starty, chociaż wygląda jak nówka...

 

Kolego Grucha - o jakim ostatnim wałku piszesz???

U mnie z rotora żuca do sieczkarni.

Edytowano przez zibi7200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaluchwp    0

A napiszcie proszę jak ustawiacie sita i wiatr dla owsa czy pszenicy oraz dla żyta. najlepiej w wymiarach. Bardzo mi zależy bo na owsie i pszenicy mam brudne od plew ziarno i muszę bardzo wolno jechać żeby choć troszkę wyczyścić a wiatr na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaluchwp    0

Od czego jest lampka w tf 46 mówiąca o oleju hydraulicznym, bo mi sie zapaliła dolarem oleju hydr ale ciagle sie zapala po otwarciu głownie rury i potem zamknięciu . Od temp raczej nie pod ta lamka jest druga mówiąca o przegrzaniu , co moze być przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomus120778    0

Koledzy zakupilem TF42 i chcialbym sie poradzic co do ustawien tego kombajnu. Prosze o wszelkie sugestje. Jak sita wiatr i obr mlucarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grand070    0

Witam
chciał bym odświeżyć temat

przymierzam sie do zakupu NH TF44. rocznik 91' na silniku mercedesa heder 5.1 m ma byc to mój pierwszy kombajn co o nim sadzicie ? mowia ze spalanie koło 15l na ha ale czy to prawda ?
jak to jest z tym rotorem czy faktycznie cieżko bedzie prasowac słomę bo maszynka rownież ma być na usługi. Może polecicie jakichś inny kombajn planuję kupić taki co kosi. 1.5 - 2ha w godzine wydatek do 65000zł
A może ma ktoś takiego na warmi-mazurach lub kujawsko pomorskim i by mógł mi cos o nim powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
    • Przez niewinski1
      Chciałbym zapytać, o opinie na temat kombajnu New Holland TX 32 lub 34 z silnikiem mercedesa. Czy polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj