Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland seria TF

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzycho880

krzycho880

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 12:24

New Holland seria TF Witam chciałbym sie dowiedzieć czegoś na temat kombajnów zbożowych New Holland serii tf, konkretnie Tf 42, ale inne modele też by mnie ciekawiły, w internecie jest mało informacji na ich temat a u mnie w okolicy tez nikt nie ma tego typu kombajnów, Interesuję mnie wszystko jaka awaryjność, jak z dostępnością częsci, może są gdzieś jakies podobienstwa do bizona, jakie silniki co mozna własnie powiedzieć o silniku iveco, jak przebiega omłot jaka wydajność dosłownie wszystko. Chcielibyśmy kupić tego trypu kombajn i z tego powodu chciałem poruszyc tę dyskusje z góry dzięki za wszelkie informacje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland seria TF Dzisiaj, 00:23
  •  

#2 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 06:43

New Holland seria TF Witam mam tf 42 od zeszłego sezonu, ogólnie b dobry kombajn choć nie mam porównania bo ten jest moim pierwszym kombajnem. Silnik iweco nie sprawił mi problemów, nawet oleju wziął b mało około 5 l na sezon dolałem, Skoszenie nim 20 ha żyta dziennie nie przedstawia żadnych problemów, fakt duże pola i żytko też za mocne nie było. Budowę ma podobną do bizona BS ale nie sądzę by jakieś części podeszły od BS. Wszystkie części są dostępne w serwisie NH. Jest to kombajn na rotorach (brak wytrząsaczy) więc zbiór słomy jest bardzo utrudniony bo jest sieczka ze słomy.

#3 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 09:40

New Holland seria TF Kombajny nie do zdarcia. Posiadam dwa TF-y 42 już parę sezonów i żaden nie sprawił mi większych problemów. Wydajność
ok 18-20 ton na godzinę więc w tamtych czasach to była rakieta:) Spalanie (średnie) 15l /ha w zbożach a w qq 20l /ha. Żaden kombajn nie ma takiej budowy jak TF (nawet BS). W TF jest młocarnia, odrzutnik, separator, rotor poprzeczny i bębny wyrzucające słomę na dwie sieczkarnie. A propo sieczkarni żaden kombajn nie rozrzuci Ci tak pięknie sieczki jak TF. Silnik oszczędny i trwały,widziałem we Francji kombajny z przebiegami 10000 mtg a silniki miały jak nowe. Dodam że NH ma blokadę przedniego mostu która bardzo pomaga w mokre żniwa. Masz tu link do moich filmików:

#4 Share krzycho880

krzycho880

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 16:02

New Holland seria TF Dzieki wielkie za informacje koledzy grucha1984 i ryki powiedzcie mi jeszcze jak jest z ta słoma bo u mnie raczej slome by trzeba zbierac bo mam bydło na sciólce i co powiecie o o takim kombajnie co ma uszkodzony silnik najprowdopodbniej sie zatarł szukam takiego silnika na róznych aukcjach ale nie moge go znalesc to jest własie silnik fiata 180KM. Oczywiscie jakby sie wam jeszcze jakies istotne informacje przypomniały to prosze i pisać jeszcze raz serdeczne dzieki;)

#5 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 08:26

New Holland seria TF Słomę da się sprasować ale jeżeli kosisz bardzo suche zboże jest naprawdę rozdrobniona. Jeśli kosisz rano lub wieczorem (lekka rosa) np żyto to stan słomy nie odbiega od klawiszowca tyle że leży na węższym pokosie i łatwiej ją prasować. Zapomniałem Ci dodać że każdy TF ma poziomowany kosz sitowy ( na górkach pierwsza klasa). Wiem o którym TF-ie mówisz, dałbym sobie z nim spokój bo taki silnik kosztuje na zachodzie 3-4 tys euro, regeneracja w Iławie ok 15 tys zł pod warunkiem że blok i wał jest cały. Za tą cenę można już kupić kombajn na chodzie. Chyba ze możesz poczekać bo po żniwach będę wymieniał jednego TF na TF 78. Ale to dopiero po żniwach.

#6 Share krzycho880

krzycho880

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 16:01

New Holland seria TF No a jakby samemu zrobił to by sie opłaciło tylko nie wiem czy złapał na panewkach czy nie miał chłodzenia i sie zatar w jednym przypadku wał do szlifu a w drugim tuleje jezeli są bo cos mi sie o uszy obiło że we fiatowskich silnikach ich nie było, byłem oglądac ten kombajn i cięzko cos określic, tak na prawde to jest kupowanie w ciemno jezeli bysmy kupili to bysmy sami ten silnik zrobili tylko ze troche ta cena jest za wysoka jak na kombajn z padnietym silnikiem a powiedz ile tak mniej więcej bierzesz (jezeli to nie tajemnica;p) za 1h koszenia i ile bys cenił za swojego TF-a.

#7 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 17:20

New Holland seria TF Silnik nie jest fiata tylko Iveco Aifo typ 8361 SI i tak naprawdę ma 202 KM. Ta jednostka powszechnie stosowana jest w generatorach prądotwórczych i kutrach. Remont takiego silnika nie jest tani nawet jeżeli byście robili go sami. Ja kasuje od hektara nie na godzinę (w zeszłym roku 300zł/ha + Vat 8%). A za kombajn cenił bym ok. 68tyś razem ze stołem do rzepaku i wózkiem, heder 5,18. Będą dwa do wyboru jeden na kołach 650 a drugi na 800-tkach. Ale mówię to dopiero po żniwach.

Edytowany przez grucha1984, 07 kwiecień 2012 - 17:21.

#8 Share badboy27

badboy27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 12:07

New Holland seria TF Witam. Zakupiłem w tym roku New Hollanda TF 42 i prosił bym osoby które coś wiedzą na jego temat o takie podstawowe ustawienia na różne zboża i jakim biegiem kosić. Ciężko znaleść jakieś konkretniejsze inf. na jego temat tak, że był bym bardzo wdzięczny :)

#9 Share AUSTERNPILZ

AUSTERNPILZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Produkcja rolna, uprawa boczniaka

Napisany 22 lipiec 2012 - 15:46

New Holland seria TF Witam. Ja również potrzebuję jakiś wskazówek odnośnie ustawień tego kombajnu.

Edytowany przez AUSTERNPILZ, 02 grudzień 2012 - 21:49.

#10 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze elektronika i technika rolnicza

Napisany 03 październik 2012 - 17:20

New Holland seria TF Witam chciałbym się dowiedzieć jak jest z słomą którą przerobi new holland z serii tf chodzi mi o to czy nie jest zbyt mocno zmielona przez ten cały rotor i czy bez problemu będzie dało się ją zebrać belarą. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Leszeklublin

Leszeklublin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 10:14

New Holland seria TF Witam
Zamieżam kupić kombajn New Holland TF 78 elektra może macie jakieś informacje odnośnie użytkowania.
Od czterech lat jestem użytkownikiem TF 42 bardzo dobra maszyna pomimo wieku 20 lat kombajn pracuje bezawaryjnie
Potrzebuję jednak maszyny o większej mocy do zbioru kukurydzy z przystawką 8-mio rzedową.
Bardzo proszę o opinie na temat TF 78 ewentualnie może ktoś ma do sprzedania taką maszyne będę wdzięczny.
Pozdrawiam wszystkich

#12 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 07:34

New Holland seria TF A jak sprawuje się ten kombajn w rzepaku?

#13 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:05

New Holland seria TF

A jak sprawuje się ten kombajn w rzepaku?

Można New Hollandem TF42 skosić ok 2.5ha/h w rzepaku 4t/ha więc wydajność zadawala ;)

#14 Share badboy27

badboy27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 08:57

New Holland seria TF Kolego jak ustawiasz TF-a 42 ( wiatry , sita) na rzepak, że uzyskujesz taką wydajność ?

#15 Share Spaluchwp

Spaluchwp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 14:24

New Holland seria TF Panowie mam tf-46 i interesuje mnie od czego jest przycisk w talkim wyglądzie [ -////- ] od czego to jest ?? reszte przycisków w miarę ogarnołem.

#16 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 12:08

New Holland seria TF

Kolego jak ustawiasz TF-a 42 ( wiatry , sita) na rzepak, że uzyskujesz taką wydajność ?

Wstępne sito na 8-10mm
Reszta górnych na 10mm

Dolne 2.5mm

Wiatry 550-650obr

Zasada jest taka z wiatrami, że jak chcesz jechać szybciej to trzeba wiatru dodać.

Panowie mam tf-46 i interesuje mnie od czego jest przycisk w talkim wyglądzie [ -////- ] od czego to jest ?? reszte przycisków w miarę ogarnołem.

To jest logo sit, czyli za pewne masz ten przycisk przy czujniku strat ziarna i na czujniku awaryjności.
Przy czujniku strat tym przyciskiem włączasz czujnik strat na sitach a na czujniku awaryjności jest pokrętło do regulacji czułości.

Edytowany przez Kamil_NH, 01 lipiec 2014 - 12:24.

#17 Share zibi7200

zibi7200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 23:39

New Holland seria TF Witam Koledzy zakupiłem TF 44, i mam problem - nie dożuca mi słomy z rotora do sieczkarni. obroty na maxa 1050 -( on nie posiada odżutników słomy my jak TF 42), co może być pszyczyną?

Edytowany przez zibi7200, 12 lipiec 2014 - 23:48.

#18 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 10:33

New Holland seria TF Sprawdź czy nie ma zwolnionych obrotów na kołach pasowych (wystarczy przełożyć pas). Może być jeszcze taka opcja że kombajn chodził tylko w kukurydzy i wymontowali ostatni wałek (parę razy spotkałem się z tym we francji). Niestety w tym drugim przypadku nie wiem czy zwiększenie obrotów coś da.

#19 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 10:35

New Holland seria TF Witam mam podobny problem z sieczkarnią, mi nie dorzuca lewa strona, z prawą jest ok. Jak słoma jest bardzo sucha to daje radę, ale jak tylko słoma jest ciut wilgotna to lewa nie dorzuca. Przyglądałem się uważnie ale wyraźnych różnic między stronami nie widzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zibi7200

zibi7200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 14:22

New Holland seria TF Koła są na szybsze obroty ustawione, Jakie macie obroty na maxa sieczkarni w TF ? , czy ja nie mam za małych??? Może pas od napędu sieczkarni za dużo starty, chociaż wygląda jak nówka...

Kolego Grucha - o jakim ostatnim wałku piszesz???
U mnie z rotora żuca do sieczkarni.

Edytowany przez zibi7200, 14 lipiec 2014 - 14:28.