Skocz do zawartości

galeria
Stado Jałowek
Zdjęcie

Problem z zapaleniami u jałówek z Czech

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 02 kwiecień 2012 - 19:56

Problem z zapaleniami u jałówek z Czech Witam, ostatnio kupiłem kilka jałówek z Czech i teraz mam problem bo wycieliły mi sie dwie i od razu maja zapalenia, jedna miała zapalenie jeszcze przed ocieleniem a teraz to może da 2 litry mleka nie wiecej na dój... Druga tak samo mało daje, podałem im antybiotyki ale nie za bardzo pomagają. Co to może być jakiś gronkowiec czy co ?? Proszę o pomoc bo drogo płaciłem za te jałówki i nie chce ich sprzedać za połowe ceny, jeżeli mieliście podobny problem to proszę o szybką pomoc z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z zapaleniami u jałówek z Czech Dzisiaj, 21:48
  •  

#2 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:23

Problem z zapaleniami u jałówek z Czech @Rolnik2601 proponowałbym Ci udoić trochę mleka z tych krów i zawieźć mleko do laboratorium, na tym badaniu może ci wykazać co się z mlekiem dzieje i będziesz wiedział co z tymi krowami robić. A ile czasu minęło od przywiezienia tych jałówek do Twojego gospodarstwa? Może tak być, że te jałówki nie zdążyły się zaklimatyzować w Twojej oborze i stąd ta niska wydajność.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#3 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:41

Problem z zapaleniami u jałówek z Czech Były przywiezione juz w lutym wiec myśle że to nie to

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez MAT912, 02 kwiecień 2012 - 21:26.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na grzybicę! zobacz »

•  

#4 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:12

Problem z zapaleniami u jałówek z Czech Najpierw zawieź mleko do laboratorium, a potem zdaj relację, to może ktoś Ci pomoże. :)

Edytowany przez sebekwolkasos, 02 kwiecień 2012 - 21:14.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:06

Problem z zapaleniami u jałówek z Czech

Witam, ostatnio kupiłem kilka jałówek z Czech i teraz mam problem bo wycieliły mi sie dwie i od razu maja zapalenia, jedna miała zapalenie jeszcze przed ocieleniem a teraz to może da 2 litry mleka nie wiecej na dój... Druga tak samo mało daje, podałem im antybiotyki ale nie za bardzo pomagają. Co to może być jakiś gronkowiec czy co ?? Proszę o pomoc bo drogo płaciłem za te jałówki i nie chce ich sprzedać za połowe ceny, jeżeli mieliście podobny problem to proszę o szybką pomoc z góry dzięki

A one są po jakim buhaju