Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silnik Andoria S 231

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fifi86

fifi86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 17:59

Silnik Andoria S 231 Witam wszystkich forumowiczów, od dzisiaj jestem posiadaczem ciągniczka samoróbki z silnikiem Andori S 231, niestety nie mam do niego żandych instrukcji, a jest on niesprawny i potrzebuje podobno mini remontu lecz nie wiem jak się za niego zabrać. Brakuje również rozrusznika bo nie wiem jaki tam do niego może pasować. Potrzebuję również wymienić tzw "przyspieszacz" o ile coś takiego wogule istnieje w tym silniku. Czy ktoś mógłby mi coś niecoś pomóc??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silnik Andoria S 231 Dzisiaj, 07:43
  •  

#2 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 19:16

Silnik Andoria S 231 Jest to silnik od Lublina lub nowszego Żuka . Części szukaj na złomowisku .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

#3 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:49

Silnik Andoria S 231 @leszcz8 czyżby napewno, w Lublinach i w nowszych Żukach stosowano silnik 4C90 i pochodne który był opracowany do tego typu pojazdów. Tu masz informacje z Wikipedii o tym silniku: http://pl.wikipedia.org/wiki/4C90 S 231 to silnik stacjonarny używany do napędu np. młocarni, ale często spotykany w ciągnikach SAM-ach. A z częściami to jak kolega wyżej wspomniał, szukaj po szrotach, albo skontaktuj się z WSW Andoria, może mają jeszcze części do tego silnika.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#4 Share fifi86

fifi86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:48

Silnik Andoria S 231 Ale czy ktoś kiedyś robił sam remont takiego silnika? wiem że mam wymienić przyspieszacz bo tyle powiedział mi poprzedni własciciel, ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać, no i ten nieszczesny rozrusznik nie wiem z czego bedzie pasował.

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 22:11

Silnik Andoria S 231

Witam wszystkich forumowiczów, od dzisiaj jestem posiadaczem ciągniczka samoróbki z silnikiem Andori S 231, niestety nie mam do niego żandych instrukcji, a jest on niesprawny i potrzebuje podobno mini remontu lecz nie wiem jak się za niego zabrać. Brakuje również rozrusznika bo nie wiem jaki tam do niego może pasować. Potrzebuję również wymienić tzw "przyspieszacz" o ile coś takiego wogule istnieje w tym silniku. Czy ktoś mógłby mi coś niecoś pomóc??

Tu pytaj, instrukcje mają.
http://www.sklep.and...&Tresc_pageNo=7 w
Oznaczenie oryginalnego rozrusznika R5K(pasuje do s-15 a wiele części jest wspólnych z s-12 - inne oznaczenie Twojego silnika), na czeskiej stronie Darmaczech piszą, że do s231 pasuje.
http://www.darmaczec...4cb397b9f2Ponoć może pasować z C-328, luz zaworowy 0,5mm - tyle mojej wiedzy -_-.
A tu wykaz rozruszników, widać że głowica jest taka sama w rozrusznikach R5b i
k
http://expom-kwidzyn...-12.05.2011.pdf
Tutaj sprzedają taki
http://allegro.pl/ro...2206381360.html

Edytowany przez zorzyk2, 02 kwiecień 2012 - 22:46.

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 22:29

Silnik Andoria S 231 Jeśli to silnik z żuka 2.1 benzyna bodajże to mam części do niego z silnika po 40tys km, oryginalne części z tarpana, mój ojciec był jego jedynym właścicielem. Mam rozrusznik i przyśpieszacz zapłonu, słupek silnika niestety wywaliłem razem z tarpanem na szrot, jak coś to na pw.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#7 Share fifi86

fifi86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 16:37

Silnik Andoria S 231 Witam, czy mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć jaka może być przyczyna tego że jak się silnik zagrzeje to gaśnie? i to nie po długim czasie, pochodzi kilkanaście minut i gaśnie i później nie można go zapalić (tzn z korby bo rozrusznika jescze nie mam) i bardzo ciężko się wówczas kręci,i nie możliwe by go zapalić bo nawet jednego obrotu nie mozna zrobć. Czzy wie ktos co to może być?

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 17:39

Silnik Andoria S 231 Być może tłok puchnie i zatrzymuje silnik. Dlatego nie można obrócić wału.

Edytowany przez zorzyk2, 26 kwiecień 2012 - 17:39.

#9 Share fifi86

fifi86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 19:16

Silnik Andoria S 231 Też mi właśnie coś takiego taki wiejski mechanik powiedział. A jest może jakiś sposób żeby nie puchł ten wał. Dlaczego tak moze sie dziać?

#10 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 29 kwiecień 2012 - 19:27

Silnik Andoria S 231 To nie wał puchnie, a tłok. Niemożność obrócenia wałem jest tego skutkiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 październik 2012 - 19:37

Silnik Andoria S 231 Witam podepnę się pod temat
posiadam silnik 1HC102 lub s-231, s-15 , 15KM
mam 2 problemy jeden z zaworami drugi z początkiem wtrysku , zacznę pierw od zapłonu :
- ciężko odpala (jak się już zrobi trochę zimno )
- powoli się zbiera na obroty (o każdej porze roku )
- iskry z tłumika (jest odpalany za pomocą kopciucha/knota/gazety)
co mam zrobić ?
1.ustawić zapłon ?
2.Jak ustawić zapłon???
2.zregenerować pompę?
zawory mam ustawione ssący 0,20, wydechowy 0,30
1. jakie mają być szczeliny między zaworami a kowadełkiem ?

#12 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 27 październik 2012 - 20:12

Silnik Andoria S 231

Witam wszystkich forumowiczów, od dzisiaj jestem posiadaczem ciągniczka samoróbki z silnikiem Andori S 231, niestety nie mam do niego żandych instrukcji, a jest on niesprawny i potrzebuje podobno mini remontu lecz nie wiem jak się za niego zabrać. Brakuje również rozrusznika bo nie wiem jaki tam do niego może pasować. Potrzebuję również wymienić tzw "przyspieszacz" o ile coś takiego wogule istnieje w tym silniku. Czy ktoś mógłby mi coś niecoś pomóc??

Mam instrukcje obsługi do tego silnika jak chcesz to pisz na priv

#13 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:10

Silnik Andoria S 231 mam mały problem z silnikiem s-15 wraz z bagnetem został włożony piasek co się może stać silnikowi?

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:16

Silnik Andoria S 231 To znaczy ile tego piasku się dostało, garść czy parę ziaren.

#15 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:29

Silnik Andoria S 231 dziecko wyciągało bagnet z silnika i włożyło to piasku a później do silnika ile dokładnie nie wiem czy ten bagnet był oblepiony cały w piasku czy tylko początek trudno określić

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:50

Silnik Andoria S 231 No to dla pewności wymień ten olej zanim uruchomisz silnik.Piasek może porysować pompę olejową, a jak olej nie zostanie oczyszczony przez filtr z różnych powodów to... chyba się domyślasz ciągu dalszego .

#17 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:57

Silnik Andoria S 231 właśnie tak zrobię 5 liter to nie majątek a dla pewności wymienię
ale pytanie spuścić olej z zimnego silnika ?

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2013 - 21:45

Silnik Andoria S 231 Niby jak chcesz go zagrzać bez uruchamiania? Zlej olej na zimno, odkręć misę i wypłucz co się da z zanieczyszczeń.

#19 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 12:44

Silnik Andoria S 231 tylko jest problem on nie ma misy olejowej, poradzę sobie już z tym , dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukaszdra

lukaszdra

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 21:17

Silnik Andoria S 231 Witam
Mam pytanie o silnik s - 15 czy ktoś wie jakie jest ciśnienie sprężania w nim oraz co sprawdzać podczas kupna tego silnika