fifi86

Silnik Andoria S 231

Polecane posty

fifi86    0

Witam wszystkich forumowiczów, od dzisiaj jestem posiadaczem ciągniczka samoróbki z silnikiem Andori S 231, niestety nie mam do niego żandych instrukcji, a jest on niesprawny i potrzebuje podobno mini remontu lecz nie wiem jak się za niego zabrać. Brakuje również rozrusznika bo nie wiem jaki tam do niego może pasować. Potrzebuję również wymienić tzw "przyspieszacz" o ile coś takiego wogule istnieje w tym silniku. Czy ktoś mógłby mi coś niecoś pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Jest to silnik od Lublina lub nowszego Żuka . Części szukaj na złomowisku .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@leszcz8 czyżby napewno, w Lublinach i w nowszych Żukach stosowano silnik 4C90 i pochodne który był opracowany do tego typu pojazdów. Tu masz informacje z Wikipedii o tym silniku: http://pl.wikipedia.org/wiki/4C90 S 231 to silnik stacjonarny używany do napędu np. młocarni, ale często spotykany w ciągnikach SAM-ach. A z częściami to jak kolega wyżej wspomniał, szukaj po szrotach, albo skontaktuj się z WSW Andoria, może mają jeszcze części do tego silnika.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifi86    0

Ale czy ktoś kiedyś robił sam remont takiego silnika? wiem że mam wymienić przyspieszacz bo tyle powiedział mi poprzedni własciciel, ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać, no i ten nieszczesny rozrusznik nie wiem z czego bedzie pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Witam wszystkich forumowiczów, od dzisiaj jestem posiadaczem ciągniczka samoróbki z silnikiem Andori S 231, niestety nie mam do niego żandych instrukcji, a jest on niesprawny i potrzebuje podobno mini remontu lecz nie wiem jak się za niego zabrać. Brakuje również rozrusznika bo nie wiem jaki tam do niego może pasować. Potrzebuję również wymienić tzw "przyspieszacz" o ile coś takiego wogule istnieje w tym silniku. Czy ktoś mógłby mi coś niecoś pomóc??

Tu pytaj, instrukcje mają.

http://www.sklep.and...&Tresc_pageNo=7 w

Oznaczenie oryginalnego rozrusznika R5K(pasuje do s-15 a wiele części jest wspólnych z s-12 - inne oznaczenie Twojego silnika), na czeskiej stronie Darmaczech piszą, że do s231 pasuje.

http://www.darmaczec...4cb397b9f2Ponoć może pasować z C-328, luz zaworowy 0,5mm - tyle mojej wiedzy -_-.

A tu wykaz rozruszników, widać że głowica jest taka sama w rozrusznikach R5b i

k

http://expom-kwidzyn...-12.05.2011.pdf

Tutaj sprzedają taki

http://allegro.pl/ro...2206381360.html

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jeśli to silnik z żuka 2.1 benzyna bodajże to mam części do niego z silnika po 40tys km, oryginalne części z tarpana, mój ojciec był jego jedynym właścicielem. Mam rozrusznik i przyśpieszacz zapłonu, słupek silnika niestety wywaliłem razem z tarpanem na szrot, jak coś to na pw.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifi86    0

Witam, czy mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć jaka może być przyczyna tego że jak się silnik zagrzeje to gaśnie? i to nie po długim czasie, pochodzi kilkanaście minut i gaśnie i później nie można go zapalić (tzn z korby bo rozrusznika jescze nie mam) i bardzo ciężko się wówczas kręci,i nie możliwe by go zapalić bo nawet jednego obrotu nie mozna zrobć. Czzy wie ktos co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Być może tłok puchnie i zatrzymuje silnik. Dlatego nie można obrócić wału.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifi86    0

Też mi właśnie coś takiego taki wiejski mechanik powiedział. A jest może jakiś sposób żeby nie puchł ten wał. Dlaczego tak moze sie dziać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Witam podepnę się pod temat

posiadam silnik 1HC102 lub s-231, s-15 , 15KM

mam 2 problemy jeden z zaworami drugi z początkiem wtrysku , zacznę pierw od zapłonu :

- ciężko odpala (jak się już zrobi trochę zimno )

- powoli się zbiera na obroty (o każdej porze roku )

- iskry z tłumika (jest odpalany za pomocą kopciucha/knota/gazety)

co mam zrobić ?

1.ustawić zapłon ?

2.Jak ustawić zapłon???

2.zregenerować pompę?

zawory mam ustawione ssący 0,20, wydechowy 0,30

1. jakie mają być szczeliny między zaworami a kowadełkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Witam wszystkich forumowiczów, od dzisiaj jestem posiadaczem ciągniczka samoróbki z silnikiem Andori S 231, niestety nie mam do niego żandych instrukcji, a jest on niesprawny i potrzebuje podobno mini remontu lecz nie wiem jak się za niego zabrać. Brakuje również rozrusznika bo nie wiem jaki tam do niego może pasować. Potrzebuję również wymienić tzw "przyspieszacz" o ile coś takiego wogule istnieje w tym silniku. Czy ktoś mógłby mi coś niecoś pomóc??

 

 

Mam instrukcje obsługi do tego silnika jak chcesz to pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To znaczy ile tego piasku się dostało, garść czy parę ziaren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziecko wyciągało bagnet z silnika i włożyło to piasku a później do silnika ile dokładnie nie wiem czy ten bagnet był oblepiony cały w piasku czy tylko początek trudno określić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to dla pewności wymień ten olej zanim uruchomisz silnik.Piasek może porysować pompę olejową, a jak olej nie zostanie oczyszczony przez filtr z różnych powodów to... chyba się domyślasz ciągu dalszego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niby jak chcesz go zagrzać bez uruchamiania? Zlej olej na zimno, odkręć misę i wypłucz co się da z zanieczyszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszdra    2

Witam

Mam pytanie o silnik s - 15 czy ktoś wie jakie jest ciśnienie sprężania w nim oraz co sprawdzać podczas kupna tego silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kafarek1123
      witam. mam problem z moim case 4240. nagle przestało dzialac wspomaganie.wieczorem dzialalo a rano odpalam i nie mogę skrecic ani w lewo ani w prawo. zaczalem od uszczelnienia siłownika a dziś wymieniłem orbitrol i nic.na szczescie kupilem tani zamiennik bo mialem przeczucie ze to nie wina orbitrolu bo dziwilo mnie ze stalo sie to tak nagle.ale zapasowy orbitek sie pewnie kiedys przyda. i teraz nie mam pojecia co zrobic dalej. czy do wspomagania jest dodatkowa pompa? pytam bo podnosnik pieknie podnosi nawet na wolnych obrotach z podpietym plugiem.przedni tuz tez dziala bez zarzutu i juz mi sie pomysly skonczyly. mam traktor od pieciu lat i nigdy nie bylo problemów wiec nie zdazylem poznac budowy ukladu.jesli ktos ma jakis pomysl lub mial podobny problem to prosze o pomoc bo juz rece opadaja a chcialbym sie z tym uporac bez mechanika.
    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj